Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=275521)

Matych 23-01-2018 13:20

Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
4 załącznik(i)
Zakładam ten wątek żeby ogarnąć temat dodatkowej nagrzewnicy PTC elektrycznej,ponieważ na rynek europejski ford i nie montuje jej.

Nagrzewnica PTC znajduje się ( a raczej jej zasilanie -grube przewody) zaraz obok klapki filtra powietrza, która jest za schowkiem zaznaczyłem jej widoczną na zdjęciach część przyłączeniową. Zamieszczam także zdjęcie całego elementu grzejnego. Z tego co wypatrzyłem, mają je nawet egzemplarze amerykańskie (benzyny).Zanurkowałem i dla dobra nas wszystkich połamałem prawie kręgosłup na progu-niestety w wypasionym titanium z końca 2017 nagrzewnicy brak.Jest tylko plastikowa klapka zaślepka.W ETIS jest to chyba w opisie pojazdu-(bez nagrzewnicy pomocniczej) jak sprawdziłem.PTC to są 3 grzałki równolegle 3 przewody zasilania,masa i sterowanie z modułu komfortu(w focusie to był moduł GEM) wszystko to musi być aktywowane kompem.Żeby udzwignać taka grzałkę w Focusie montowany był przy ogrzewanej przedniej szybie i siedzeniach alternator 150A(były montowane 3rodzaje(100,120,150A).Jeśli włączymy wszystko z szybami z siedzeniami i podgrzewaniem kierownicy to pobór jest tak duży że alternator tego nie ogarnia i moduł komfortu ograniczy i rozdzieli moc według jego wytycznych pracy.W prawie każdym Focusie 2 była wiązka schowana pod wykładziną i wystarczyło dołożyć grzałkę i aktywować,tutaj na razie nie znalazłem

mayak 23-01-2018 13:47

Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
wydaje mi się, że obecność PTC w mk5 zależy od wersji wyposażenia - jeśli bogata wersja z wieloma odbiornikami prądu (np. 4x fotele grzane) to nie ma, a w biedniejszych często jest PTC

Matych 23-01-2018 13:49

Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
Coś w tym jest Marcin nie ma alternatorów które to pociągną u mnie jest full grzania jeszcze PTC które ma 1000W na maksa.

Pitol321 23-01-2018 14:27

Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
Pisałem w innym temacie, że mam PTC (bez Webasto) - niemiecka wersja wyposażenia Business.
U mnie wprowadził ją do wyposażenia Winterpaket (pakiet zimowy).

feniu 23-01-2018 16:49

Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
Mam winter pakiet chyba 2 i nie mam ptc.

Dołożenie PTC /z tego co się orientowałem/ jest do zrobienia ale trzeba sporo elektryki dołożyć.

Ja poszedłem w stronę webasto i jest fajnie ale nie powiem, że grzałki bym nie chciał ;) Jestem ciepłolubny...

Pitol321 23-01-2018 16:56

Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
Może jednak "co kraj to obyczaj"... i tak jak pisał @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] "ponieważ na rynek Polski fordzik ma w d...klientów"

deynio 23-01-2018 20:14

Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
Witam.
Pytanie, czy posiadam dodatkową elektryczną nagrzewnicę z opisu wnioskuję że mam, a zimno po starcie (z 4 kilometry)jak siemasz.

• ICE-2. podw./5.kan./Tmc/Dab/podk.
• Pakiet wyposażenia systemu ICE 23
Zimny start - 25 st. C
• Bez nagrzewnicy bloku cylindrów
• Z Nagrzewnicš Recyrkulac
Z dod. nagrzewn.

lechu_jr 23-01-2018 20:30

Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
wygląda na to że jest
Cytat:

Napisał deynio (Post 2921529)
Zimny start - 25 st. C

a potrafi ktoś wyjaśnić co to jest, też to mam i nie wiem o co chodzi

M-S POWER 23-01-2018 20:42

Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
taka dodatkowa elektryczna farelka. włącza się zaraz po uruchomieniu silnika aby wspomóc standardową nagrzewnice
Cytat:

Napisał lechu_jr (Post 2921551)
wygląda na to że jest
a potrafi ktoś wyjaśnić co to jest, też to mam i nie wiem o co chodzi


cattani75 23-01-2018 22:19

Odp: Nagrzewnica PTC czy jest i jej dołożenie
 
W S-max PTC jest w każdej wersji, z wyjątkiem 2.0 EB. Czemu??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.