Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164894)

Waldek84 02-09-2012 16:51

Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
3 załącznik(i)
Witam, sprowadziłem moje auto z Holandii i od ponad roku jeżdżę z nalepką NL na klapie bagażnika.
Próbowałem ją zdrapać, lecz naklejka nawet nie zamierza puścić.
W jaki sposób mogę ją usunąć nie uszkadzając lakieru?

benio 02-09-2012 19:11

Odp: Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
Najpierw ją czymś podgrzej (na szybie można by opalarką, ale na karoserii odradzam, może gorąca woda pomoże), a potem znajdź jakieś miejsce, w którym się odkleja od karoserii i podważ czymś delikatnym, aby lakieru nie porysować (np. wykałaczką).
Jak już ściągniesz naklejkę to oczywiście zostaje klej, który z karoserii najlepiej zmyjesz eterem (przy używaniu rozpuszczalnika czy benzyny ekstrakcyjnej możesz zmatowić lakier).

Kowalu 02-09-2012 21:27

Odp: Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
Opalarką na lakierze tez mozna, nic sie nie stanie pod warunkiem ze nie rozgrzejesz blachy do czerwonosci ;) zrywałem tak reklame z całego samochodu i zero uszkodzen

Marek 04-09-2012 19:37

Odp: Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
Pogoda jeszcze sprzyja także postaw auto tak aby słońce ogrzało naklejkę i powinna zejść.

marekpawel 21-09-2012 12:15

Odp: Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
sprawdzone przeze mnie osobiście:
SOLVENT 50 firmy CRC Industries
linki jak np:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Polecam w 100% - nie niszczy lakieru, umożliwia usuwanie naklejek z wielu powierzchni!

marel12467 10-10-2012 15:50

Odp: Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
Cytat:

Napisał marekpawel (Post 1879499)
sprawdzone przeze mnie osobiście:
SOLVENT 50 firmy CRC Industries
linki jak np:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Polecam w 100% - nie niszczy lakieru, umożliwia usuwanie naklejek z wielu powierzchni!

Można ale po co ?? Nie lepiej opalarką podgrzać i zerwać podwarzając paznokciem ?? A klej usunąć odtłuszczaczem silikonowym

Waldek84 10-10-2012 19:55

Odp: Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
W końcu wziąłem się za usuwanie naklejki.
Podgrzewanie suszarką do włosów nie dało wiele - klej nadal trzymał bardzo mocno. A sama naklejka był sparciała i co chwile się urywała.

Dokończyłem robotę zdrapując naklejkę zwykłą łopatką do śniegu/lodu (taką którą zimą szorujemy przednią szybę), dodatkowo spryskując miejsce pracy płynem do mysia szyb który jak zauważyłem dobrze działa na klej.

Na szczęście podczas drapania nie uszkodziłem lakieru, na końcu przetarłem miejsce pracy pastą tempo.

Jestem zadowolony że pozbyłem się tej holenderskiej naklejki. Dzięki za pomoc.

tomick22 11-10-2012 15:04

Odp: Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
wiem ze chodzilo o odklejenie NL.... ale nie latwiej bylo nakleic PL?? :)
dzieki za rady

junaczek 23-12-2012 10:08

Odp: Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
podgrzej opalarką w bezpiecznej odległości 20 sek i naklejka miętka, odchodzi bez żadnych problemów . opalarki nie trzymaj zbyt blisko staraj się równomiernie grzać . później benzynka ekstrakcyjna i pozostaje tylko ślad ciemniejszego lakieru ;-)

Magik123 26-12-2012 18:26

Odp: Jak usunąć naklejkę (symbol kraju) z karoserii
 
Do zmywania jak niżej benzyna ekstrakcyjna, nie niszczy i nie matuje lakieru. Rozpuszczalnik może go zmatowić, ale zwykle i to nie ruszy lakieru.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.