Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] pod obciążeniem mocno kopci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=233218)

Janush 05-11-2015 21:09

pod obciążeniem mocno kopci
 
Witam. Podczas nagłego przyśpieszenia np. z trójki mocno dymi z rury. Jadąc w nocy i gdy jedzie za mną samochód widzę chmurę dymu. Dodam, że jeżdżę tylko po mieście i do pracy mam około 3km. Jest to tylko podczas depnięcia na gaz. Odpalanie i praca silnika bez zastrzeżeń. Proszę jakieś sugestie, czy to normalne? Mówią ,że diesel musi zakopcić.

ministerq 05-11-2015 21:36

Odp: pod obciążeniem mocno kopci
 
Ten diesel, jeśli sprawny, nie kopci prawie w ogóle.
Jak z przyśpieszeniem? Stawiam na zapieczoną geometrię turbo, albo nieszczelność w dolocie.

Janush 05-11-2015 22:07

Odp: pod obciążeniem mocno kopci
 
Zbiera się ładnie od około 1750 obr/min. czuć turbo

maciej_b 06-11-2015 09:01

Odp: pod obciążeniem mocno kopci
 
Przypuszczam, że eksploatacja na małych odcinkach daje znać o sobie.
Najprawdopodobniej jest od strony mechanicznej ok. Tzn geometria działa, turbina pompuje itd ale może być "zapaćkany" dolot ze względu na egr.
Co do geometrii to może być tak, że kierownice nie chodzą w pełnym zakresie lub przycinają się.
A może być tak, że wtryski się odzywają.

Janush 06-11-2015 10:13

Odp: pod obciążeniem mocno kopci
 
Dziękuję za zainteresowanie się moim tematem. Powiadasz, że wtryski się odzywają, ale z tego co ja się orientuję (nie jestem fachowcem), to podczas nagłego depnięcia na gaz idzie większa dawka paliwa, a co za tym idzie może być mniej powietrza i paliwo nie zdąży się przepalić. Wydaje mi się, że to może normalne. Też widziałem przede mną jak dizle po depnięciu kopciły. Ja mam ten objaw tylko po nagłym wyprzedzaniu, poza tym żadnych innych objawów, ani na zimno jak i na gorącym silniku. Nic nie szarpie, nie dławi. Dziękuję.

maciej_b 06-11-2015 10:30

Odp: pod obciążeniem mocno kopci
 
Nie mówię , że to pewniak jedynie sugeruję, że w skrajnej sytuacji mogą to być wtryski.
W twoim przypadku bardzo prawdopodobny będzie zapaćkany dolot.
Rozumujesz dobrze - depczesz w gaz, idzie duża dawka paliwa, jednocześnie kierownica na turbinie sie przestawia na max wydatek ale w tym momencie jest pewne opóźnienie (a paliwo już poszło) i mieszanka jest za bogata i kopci. Dodatkowo jeżeli dolot jest zawalony nagarem to większe są opory przepływu powietrza (i mniej dostaje się go do cylindrów).

Możesz zciągnąć kolanko przed egr'em i zajrzeć być może problem zdiagnozujesz od razu. A może być tak, że będzie wyglądac to względnie dobrze a syf będzie np tuż przy głowicy w kanałach.

Getek 06-11-2015 10:42

Odp: pod obciążeniem mocno kopci
 
Cytat:

Napisał Janush (Post 2479800)
Witam. Podczas nagłego przyśpieszenia np. z trójki mocno dymi z rury.

Podepnę się. U mnie też występuje kopcenie przy przyśpieszaniu. Jednakże jak przegonię trochę fordzinę, to to dymienie ustaje. Po katowaniu pn-pt dojazdami do pracy (właśnie ok. 4km) objaw wraca.
W moim przypadku turbina akurat huczy. Mechanik póki co każe jeździć, ale nie daje mi to spokoju.
Ciekaw jestem czy u Ciebie też sytuacja się poprawia po dłuższej i ostrzejszej jeździe.

Janush 06-11-2015 11:51

Odp: pod obciążeniem mocno kopci
 
Ja mam wrażenie, że jak pierwszy raz pocisnę to grubo poleci, ale jadąc dalej np. autostradą ( w tym samym dniu) to kolejny raz jakbym nie widział chmury. Jako przykład mogę podać jazda nad morze, ile razy było tych depnięć-dużo, to efekt zadymienia nie występował. Jak dla mnie chyba w nocy gdy auto jedzie za tobą to może to wszystko wydaje się takie potężne -złudzenie optyczne w lusterku? może w dzień nie jest tak źle.

Getek 06-11-2015 12:16

Odp: pod obciążeniem mocno kopci
 
Sprawdzałem też po zmroku - z autami z tyłu, pierwsze dwa-trzy depnięcia zostawiają chmurę, kolejne są już ok. Rzeczywiście w nocy bardziej widać chmurę, która jest podświetlana światłami samochodów jadących za mną.

Davo 09-11-2015 19:49

Odp: pod obciążeniem mocno kopci
 
Wityam sprawdz sobie kolanko od egr czy przypadkiem nie rozerwane przypadlosc tego silnika sam to przerabialem temat opisywany juz na forum 50zl na allegro i po klopocie,pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.