Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [1,8 D i TD] Ciężko pali po nocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146299)

Kamisek2 17-12-2011 14:29

Ciężko pali po nocy
 
Hej! Zaczęło się robić trochę zimniej i jest problem z odpalaniem :(.
Po 4 latach bezproblemowej jazdy zaczyna coś mu dolegać :(.
Problem występuje tylko, jak odpalam go po nocy, później w ciągu dnia może postać, odpala bez problemu.
Nie kopci na biało, nie kręci , tylko odpala (puszczam kluczyk) ale tak że trzęsie chwilę całą budą i gaśnie, za trzecim razem przeważnie odpala. Aku ma ~3-4 lata ale też nie kręci tak jak zawsze, ostatnio się rozładował, był ładowany ale i tak po wieczorze czuć, że ma słabą moc. (ale nie na tyle słabą, żeby nie odpalić)
Help ;).

Chodzi o 1.8TD 99'

cornholio01 17-12-2011 14:44

Odp: Ciężko pali po nocy
 
wymień akumulator na dobry i powinno ustąpić:D,być może ten jest już słaby i nie trzyma jak postoi po nocy,a jak to nie pomoże to będziemy myśleć dalej:D

Karawan 17-12-2011 17:14

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Jeśli chodzi o akumulator to sprawdź poziom wody, u mnie brakowało prawie litra, zalałem pod kreskę i ładowałem przez całą noc na niskim amperażu, jak na razie kręci aż miło, a ma ponad 5 lat.

jacek501 17-12-2011 19:20

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Jeszcze nie wymieniaj akum.Sprawdz czy masz ładowanie,a potem czy nie masz "lewego" pobóru prądu.Dopiero na końcu akum.

Przemas171 10-01-2012 10:37

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Witam. Mialem podobny problem i okazalo sie ze dwie z czterech swiec ni grzalo. Wymienilem i problem odpalania znikl:P Teraz mam inny:( Swiece podgrzewaja sie normalnie po przekreceniu kluczyka po czym slychac ze czujnik rozlancza napiecie i tak jest, tylko po odpaleniu znow jest napiecie na listwie od swiec. Czy to normalne?

Waski 10-01-2012 22:39

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Cytat:

Napisał Przemas171 (Post 1764020)
Swiece podgrzewaja sie normalnie po przekreceniu kluczyka po czym slychac ze czujnik rozlancza napiecie i tak jest, tylko po odpaleniu znow jest napiecie na listwie od swiec.

tak to normalne - dogrzewa sobie aż do osiągnięcia zadanej temperatury

Kamisek2, zrób jak radzi kolega wyżej - sprawdź świece - jak nie grzeją to do wymiany

wechu 16-01-2012 19:28

Odp: Ciężko pali po nocy
 
witam,witam, czytam ten temat i widzę że koledzy poruszyli prawie wszystkie kwestie w tym temacie,ale pomineli jeden mchoć bardzo ważny. Powiem tak ,miałem ten sam problem,wykluczyłem wszystkie te usterki,a okazało sie ze to rozrusznik padł, dostało sie do niego trochę wilgoci, do tego grafit ze szczotek i skończyło sie dobre odpalanie na ,zimnym,, silniku {wyczyszczony,przesmarowany pali jak rakieta}pozdrawiam

sarumka 23-01-2012 20:41

Odp: Ciężko pali po nocy
 
Potwierdzam to co napisał kolega wyżej. Ja 2 zimy walczyłem z odpalaniem, po wszystkich możliwych wymianach świec itp., /mechanicy super znawcy/ stwierdziłem ,że trzeba sprawdzić rozrusznik. Niby kręcił, ale pierwsze dwa obroty zimą były słabe, dopiero trzeci czwarty obrót był prawidłowy. Okazało się, że rozrusznik totalny szrot pomimo,że działał. Naprawa rozrusznika, dodatkowo szczotki alternatora i dziś przy temp.0* -1 pali po nocy jak nowy.

sarumka 03-02-2012 20:16

Odp: Ciężko pali po nocy
 
witam, dziś 2 lutego 2012r. nad ranem -20 stopni auto odpaliło za drugim razem bez dłuższego kręcenia. Tak więc rozrusznik ważna rzecz gdy wszystko inne wymienione, polecam regenerację przed zimą.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.