Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Ciężko chodzi kierownica po wymianie, regeneracji maglownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=340433)

Błajo 16-08-2021 09:25

Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
Witam,

Odebrałem niedawno auto z serwisu po zmianie maglownicy na zregenerowaną. Kierownica niestety ciężko chodzi - jakby nie było wspomagania. Mechanik co wymieniał mówi że zakład który ją regenerował mocno ją skręcił i dlatego tak jest i że za 1000 km około się dotrze i będzie lepiej. Zakład od regeneracji też tak twierdzi...

Ja czuję jakbym jeździł starym żukiem... na postoju przy manewrach jest w miarę ale w czasie jazdy przy zmianie pasa ruchu czy mocniejszym zakręcie kierownica stawia opór.

Czy ktoś miał taki problem?

Juzek 16-08-2021 10:10

Odp: Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
Tak. Miałem to samo po regeneracji. Po 1000 km się poprawiło.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

r0ck 16-08-2021 13:24

Odp: Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
Podaj koszta proszę, mnie czeka to samo, luz jest nie do skasowania niestety.

piter_34 17-08-2021 10:25

Odp: Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
U mnie po wymianie przekładni było lekko od razu, ale zauważyłem, że przy mniejszych prędkościach kierownica jakby mniej "ochoczo" wraca do położenia neutralnego

eclipse 17-08-2021 11:45

Odp: Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
Moim zdaniem tak nie powinno być .

Juzek 17-08-2021 13:39

Odp: Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
Zależy to od tego czego dotyczyła regeneracja. Jeśli doszło tylko do wymiany uszczelnień to będzie chodziła lekko. Jeśli doszło też do wymiany wkładu kasującego luz listwy zębatej - to będzie tak jak pisałem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

marlon7676 17-08-2021 14:15

Odp: Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
Podepnę się pod temat ponieważ u mnie magiel zaczął się lekko pocić i mechanik powiedział za regeneracje 1200 zł. natomiast znalazłem zamiennik i teraz pytanie czy ktoś mógłby wypowiedzieć się obiektywnie na temat tego zamiennika ?




[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Błajo 17-08-2021 17:23

Odp: Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
Cytat:

Napisał Juzek (Post 3362656)
Zależy to od tego czego dotyczyła regeneracja. Jeśli doszło tylko do wymiany uszczelnień to będzie chodziła lekko. Jeśli doszło też do wymiany wkładu kasującego luz listwy zębatej - to będzie tak jak pisałem.

Pełna regeneracja... firma co regenerowała mówiła że jest jakaś nowa listwa... i kamienie... no nic jedziemy na wakacje zaraz ponad 1000 km w jedną stronę to zobaczymy...

Koszt regeneracji przy oddaniu starej około 550 zł jak coś mogę podać namiary.

Co ciekawe... dopiero przy wymianie na nową mechanik zauważył że do zrobienia są też łożyska amortyzatorów i cholera wie czy ten luz co był wyczuwalny nie był od nich a nie od maglownicy...

r0ck 18-08-2021 06:24

Odp: Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
kurcze, ja zacznę też od łożysk, potem magiel. Podaj namiary jakby co na priv jak możesz. Dzięki

jaceks 20-08-2021 11:37

Odp: Ciężko pracująca kierownica po wymianie maglownicy na zregenerowaną
 
łożyska amorków w s-max/galaxy to cały dzień roboty. całe podszybie, wycieraczki, silniki, sanki silnika. puki nie dają jednoznacznych objawów to bym poczekał


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.