Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jakie ET felgi aluminiowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=96468)

grzesiuj@onet.eu 02-04-2010 09:20

Jakie ET felgi aluminiowej
 
Witam mam gorący temat może wiecie czy alufelgi 17 cali i et.35 bedą pasowały do s-maxa opony 225/50/17.dziękuje i pozdrawiam.

maciej 02-04-2010 12:52

Odp: Et. Felg
 
Zdaje sie, że dla felgi 16' to ET=50
A dla felgi 17' lub 18' to ET=55 :roll:

pebeel 02-04-2010 14:06

Odp: Et. Felg
 
Cytat:

Napisał [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] (Post 1403476)
Witam mam gorący temat może wiecie czy alufelgi 17 cali i et.35 bedą pasowały do s-maxa opony 225/50/17.dziękuje i pozdrawiam.

ja zimą jeździłem na 225x50 r17.
bez najmniejszych problemów.

maciej 02-04-2010 14:12

Odp: Et. Felg
 
Nie no, rozmiar opony jest gites !! :one:, tylko nie jestem pewien czy ET 35 to nie za płytkie osadzenie feli... ??? :027:
Tolerancja ET czyli Offsetu felgi to z reguły 1% rozstawu kół, ale trzeba pamiętać, że płycej osadzona felga spowoduje poszerzenie rozstawu kół, a w efekcie niebezpieczeństwo tarcia kół o nadkola ( przynajmniej na drodze nierównej-wyboistej).
Coś tam piszą o szybszym zużywaniu się łożysk ale to podobno raczej tylko teoria :P

pebeel 02-04-2010 17:55

Odp: Et. Felg
 
Cytat:

Napisał maciej (Post 1403663)
Nie no, rozmiar opony jest gites !! :one:, tylko nie jestem pewien czy ET 35 to nie za płytkie osadzenie feli... ??? :027:

też po wysłaniu zobaczyłem, że pytanie bardziej dotyczy odsadzenia niż rozmiaru ale nie chciałem kasować ani w sumie nie miałem nic do powiedzenia w temacie ET więc zostało jak zostało...
Należy mi się kasztan za kasztanienie :!!:

Dinar 07-12-2010 09:07

Jakie ET felgi aluminiowej.
 
Wiem że orginał ma 50 lub 52,5 ale są też z małym ET np.38,czy takie z mniejszym nie będą obcierać,wystawać na zewnątrz,czy prowadzenie będzie dobre itd.Mam zamiar kupić alusy 16'' 7cali.Mam aktualnie w Focusie ET 38 14'' i są równo z błotnikiem ale czy w esiu będzie pasować.

Slartibartfast 07-12-2010 10:33

Odp: Jakie ET felgi aluminiowej.
 
W eSiu oryginały mają ET50. Do Mondka są 52,5. Ogólnie im większe ET tym większe możliwości instalacji, bo zawsze możesz zastosować podkładkę pod felę zmniejszając ET. Przy niskim ET musiałbyś "ciąć" felgę...
Zastrzegam, że nie sprawdzałem na własnej skórze co to podkładki (miałem tylko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]).
Natomiast na pewno musisz uważać na rozmiar - 16" mogą po prostu nie wejść. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...], zaciski hamulców z przodu leżały dosłownie na feldze, z tyłu było jakieś 2mm odstępu. Najlepiej jakbyś mógł sprawdzić na jakimś eSiu (bo inni forumowicze z powodzeniem stosują alusy 16"). Jeśli to niemożliwe - wstrzymałbym się z zakupem 16" do momentu aż będziesz miał swojego eSia. A i po tym u sprzedawcy felg wymuś możliwość zwrotu gdyby nie pasowały, a fachowców gumolepów przypilnuj by najpierw przymierzyli tylko jedną felę (nawet bez opony) i jej nie porysowali

maciej 07-12-2010 15:04

Odp: Jakie ET felgi aluminiowej.
 
Był ten temat :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] :568:

kingsage 07-12-2010 18:45

Odp: Jakie ET felgi aluminiowej.
 
Kupiłem alki do opon zimowych 16'' z ET 40. Są do zobaczenia na zdjęciach w wątku "Jakie oponki na zimę". Nic nie obciera, zadnych innych mankamentów nie zauważyłem.

eclipse 13-12-2010 14:00

Odp: Jakie ET felgi aluminiowej.
 
:lol:Myśle że teraz bedziesz miał okazję częściej myć ,,smaksia'' bo wystające koła bardziej chlapią na karoserię.Czyli niema tego złego co by na dobre nie wyszło .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.