Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Auto gaz do mkll (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78148)

wieczor116 06-09-2009 20:48

Auto gaz do mkll
 
Witam wszystkich!
Jestem szczęśliwym posiadaczem mkll 1.8zetec, auto spisuje się rewelacyjnie ale ponieważ chciałbym zamontować instalacje gazową prosze o pomoc jak te auta spisują sie "na gazie"?
Po za tym jesli ktoś potrzebuje fachowej porady dotyczącej Forda śmiało pytać-od lat przy nich pracuję!!!
Pozdrawiam

white999 06-09-2009 20:51

Odp: Auto gaz do mkll
 
Sekwencja, dobry gazownik i różnice zauważysz tylko w portfelu :)

wieczor116 06-09-2009 21:08

Odp: Auto gaz do mkll
 
mam zamiar zainwestowac w dobra instalacje znasz moze firmy ktore warto polecic?

white999 06-09-2009 21:20

Odp: Auto gaz do mkll
 
silnik mamy praktycznie taki sam. Ja jeżdżę na STAG300. I to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Mnie koszt instalacji wyniósł 2600zł. A jak nie stag to BRC też jest dobry tylko droższy.

wieczor116 06-09-2009 21:23

Odp: Auto gaz do mkll
 
na jakich swiecach zapłonowych jezdzisz bo zastanawiam się czy do gazu są jakies dedykowane czy oryginały dadzą rade?

white999 06-09-2009 21:29

Odp: Auto gaz do mkll
 
niby są jakieś do lpg, ale ja mam platynki oryginalne i bez problemu chodzi wszystko

mascom 06-09-2009 21:30

Odp: Auto gaz do mkll
 
Ja mam Staga 200, do tego listwa wtryskowa Valteka (czerwona) i reduktor Tomasetto. Instalacja u mnie chodzi całkiem dobrze, nie narzekam (praktycznie najtańsza sekwencja).

Gdybym miał zakładać na dzien dzisiejszy instalacje to jako sterownik kupiłbym Staga 200 lub Staga 300 (to są naprawdę dobre sterowniki z dużymi możliwosciami), do tego listwę wtryskową Magic Jet (jakos tak to sie pisze, bardzo dobra jakość w stosunku do ceny ), oraz jakiś dobry reduktor z odpowiednim zapasem mocy (nie warto kupować reduktora na styk).

Przy obu zestawach zauważysz znaczny spadek kosztów paliwa, róznica w spalaniu między moja instalacja a tą druga to pewnie gdzieś 0,5-1l gazu /100km. Listwa Magic Jeta jest bardziej dokładna we wtryskiwaniu mieszanki przez co jest bardziej oszczędna w pracy.

No i żeby nie było... moja instalacja chodzi bardzo dobrze, autko ma pełną moc, zbiera się szybko, silnik bardzo fajnie wkręca się na obroty. Spalanie przy jezdzie po miescie 12-13,5l/100km.

cobrad 08-09-2009 07:34

Odp: Auto gaz do mkll
 
Cytat:

Napisał wieczor116 (Post 1240078)
mam zamiar zainwestowac w dobra instalacje znasz moze firmy ktore warto polecic?

Nie, przede wszystkim zainwestować w okulary
Tyle razy z TRIAMEM prosiliśmy o niezaśmiecanie strefy sprawami technicznymi, ale jak widzę bez echa, każdy wchodzi, wpisuje, ma w nosie to , że istnieje duuuuży specjalnie do takich spraw stworzony dział gdzie więcej pomocy otrzymacie bo i więcej osób zagląda.
A jeśli już potrzebni są ludzie ze strefy wielkopolskiej to zapraszamy na spota - na żywo też wiele się można dowiedzieć.
I zanim mi ktoś napisze , że mam się zamknąć i nie czepiać , niech spojrzy dokładnie na całe forum i sprawdzi, czy istnieje ten osławiony dział techniczny i czy przez przypadek tak już temat nie był poruszany.
Ewentualnie załatwiać sprawę na pw.
Pozdrawiam

Slawko 08-09-2009 20:49

Odp: Auto gaz do mkll
 
przeniesione do działu LPG.

Cytat:

Napisał mascom (Post 1240102)
Gdybym miał zakładać na dzien dzisiejszy instalacje to jako sterownik kupiłbym Staga 200 lub Staga 300 (to są naprawdę dobre sterowniki z dużymi możliwosciami), do tego listwę wtryskową Magic Jet (jakos tak to sie pisze, bardzo dobra jakość w stosunku do ceny ), oraz jakiś dobry reduktor z odpowiednim zapasem mocy (nie warto kupować reduktora na styk).

potwierdzam w 100%, z tym, ze co najmniej Staga 300 i magicjety nie listwe tylko pojedyńcze.

Labobas 08-09-2009 23:57

Odp: Auto gaz do mkll
 
No ja mam II generacje i 11-12l lpg w cyklu tylko miejskim.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.