Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Mniejsza tuleja na wachaczu przod (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250918)

ryszard_ochudzki 19-09-2016 17:01

Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
Witam ,mam problem myslalem o wymianie tulei przedniej tej mniejszej na wachaczu bo mam objawy ze trzesie mi kiera przy hamowaniu a tarcze juz przetoczylem i dalej jest to samo .Okazalo sie ze sruba niechce sie odkrecic ,zapieklo ja w tulejce i kreci sie tezz guma i niema szans zeby odkrecic ,napuszczzona byla i tak niepomaga .Moze mial ktos przypadek ktory opisuje i doradzzicie jak sobie z ta sruba poradzzic .Wydaje sie ze pewnie jednak ta tuleja jest wybita i z tad takie objawy przy hamowaniu a na szarpakach niedawno nic nie wyszlo.

pawelforduser 19-09-2016 17:11

Odp: Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
Oj ja nie jestem do konca przekonany, ze to wina tulei.

maciej138 19-09-2016 17:18

Odp: Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
Wlasnie wymieniałem tuleje na wachaczach ale te duze tylne raczej te szybciej się uszkodzą niz te przednie ale to akorat w moim przypadku było nie miałem problemu z odkreceniem wszystkich srob poszło gładko wystarczyla długa grzechotka i poszło a ta śruba przechodzi przez tą tuleje co tobie się kreci a gwint jest w wachaczu

Wysłane z mojego HUAWEI Y550-L01 przy użyciu Tapatalka

ryszard_ochudzki 19-09-2016 18:25

Odp: Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
Duza tuleje i sworzen wymienialem w tamtym roku a ta mala wydawala sie ze jestt dobra a teraz z nia problemy,przy probie krecenia sruby polowa gumy z tej tulejki kreci w kolo ze sruba to napewno jest skonczona .Ale jakies propozycje odnosnie trzepaniem kierownicy pry hamowaniu mile widziane.dodam jeszcze ze kola sprawdzalem i przekladalem przod tyl zeby wykluczyc zle wywazenie.

c-matix 19-09-2016 19:49

Odp: Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
Przetoczenie tarcz nie zawsze daje zmierzony skutek bo na zimnym one będą szły prosto ale jak sie rozgrzeją przy hamowaniu to nadal mogą bić.

maciej138 20-09-2016 06:59

Odp: Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
Jeśli się nie poddaje po dobroci ta śruba to zostaje tylko szlifierka bo ile dobrze pamiętam gwin nie jest na wylot w wachaczu przeciąć śrubę na pol razem z gumą i wtedy wykręcić resztę tak osobiście bym zrobił przy wyciągniętym wachaczu miałem problem z wyciągnięciem tej tuleji ale szlifierka na końcu pomogła😀

Wysłane z mojego HUAWEI Y550-L01 przy użyciu Tapatalka

MIREKTERAZPOLSKA 20-09-2016 09:00

Odp: Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
Cytat:

Napisał maciej138 (Post 2661896)
Jeśli się nie poddaje po dobroci ta śruba to zostaje tylko szlifierka bo ile dobrze pamiętam gwin nie jest na wylot w wachaczu przeciąć śrubę na pol razem z gumą i wtedy wykręcić resztę tak osobiście bym zrobił przy wyciągniętym wachaczu miałem problem z wyciągnięciem tej tuleji ale szlifierka na końcu pomogła😀

Wysłane z mojego HUAWEI Y550-L01 przy użyciu Tapatalka


Przy tym podejściu-wahacz do wymiany :(
Podgrzewacz indukcyjny potrzebny

maciej138 20-09-2016 10:41

Odp: Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
Ale po podgrzaniu wachacz metal przede wszystkim straci swoje własności w miejscu podgrzania i wtedy może być narażony na pęknięcie ja bym ostrożnie podchodził z palnikiem

Wysłane z mojego HUAWEI Y550-L01 przy użyciu Tapatalka

ryszard_ochudzki 20-09-2016 13:39

Odp: Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
sruba poszla pod pneumatykiem ,udalo sie zmienic tuleje chociaz bez prasy by sie nie udalo.najwazniejsza rzecz ,kiera dalej przy hamowaniu chodzi.

pawelforduser 20-09-2016 16:09

Odp: Mniejsza tuleja na wachaczu przod
 
No właśnie, kolega wyżej pisał, nie bądź to końca pewien tych tarcz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.