Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=333766)

Tomasz76 01-03-2023 20:07

Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja
 
Przejechałem nowym Focusem po FL w wersji hatchback już 700 kilometrów. Mam nowego Golfa, miałem nawą Octavię, testowałem nową Astrę, nową Kię Niro i nową Hondę Civic. Mam więc Focusa do czego porównywać Na początek napiszę o plusach tego auta. Nowy Focus w wersji 1.0 155KM z miękką hybrydą i automatem pozytywnie mnie zaskoczył. Pod względem wygłuszenia wnętrza nie ma sobie równych. Pod względem prowadzenia może mu dorównać tylko nowy Civic, który z kolei jest beznadziejnie wyciszony. Układ kierowniczy w Focusie działa precyzyjnie, a auto prowadzi się, jak po sznurku. Ogromnym pozytywnym zaskoczeniem jest też praca nowej automatycznej skrzyni biegów. Jest to mokra dwusprzęgłówka. Pracuje świetnie, a opóźnienia są minimalne. Kolejną rzeczą na plus są multimedia. Sync 4 działa bardzo szybko i płynnie. Nic się nie zawiesza. Duży ekran robi wrażenie i wcale nie jest za duży. Obraz z kamery cofania jest bardzo dobrej jakości i wygląda świetnie na tak dużym ekranie. Aktywny tempomat utrzymuje samochód idealnie pomiędzy pasami. Hamuje i przyspiesza bardzo płynnie. Jeśli chodzi o litrowy silnik w połączeniu z miękką hybrydą, to trudno rozpoznać, że jest to trzycilindrówka. Nie ma żadnych wibracji odczuwalnych w kabinie, a komora silnika wygłuszona jest bardzo dobrze. Jak na razie spalanie przy 120km/h wychodzi 6,5 litra. Na drogach lokalnych wynosi około 6 litrów. Całkiem w porządku, jak na początek. W wolnej chwili napiszę o wadach, które oczywiście Focus też ma.

Klakson 01-03-2023 20:20

Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r
 
Ja czekam na jeszcze lepszy model. który zapowiadają na 2025, będzie miał silnik 650cm3 i generujący moc 205KM przy obrotach 12 000/min.

piotrek305 01-03-2023 20:33

Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

i porównaj do golfa ;)

Tomasz76 02-03-2023 07:20

Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r
 
Jeśli chodzi o wady Focusa, to za każdym razem po odpaleniu auta na zegarach pojawia się komunikat o pasach bezpieczeństwa i trzeba go za każdym razem wyłączać. Fotele AGR, które dokupiłem nie są tak wygodne, jak AGR-y w Golfie czy Astrze. Są dla mnie zbyt twarde. Nie mają też elektrycznej regulacji i pamięci fotela kierowcy (tylko elektryczna lędźwiówka), brak nawiewów na tył, nie ma spryskiwacza tylnej kamerki, obraz z kamery cofania po zmroku jest gorszej jakości niż w Golfie, zawieszenie jest dla mnie zbyt twarde, mocno widać druciki podgrzewanej przedniej szyby, literki przy drążku zmiany biegów nie podświetlają się więc nie widać, jaki bieg wrzuciliśmy(jest to widoczne tylko na zegarach), fotele przednie grzeją za mocno, a kierownica podgrzewa się tyle co nic i ma tylko jeden stopień grzania. Mam też ogromną nadzieję, że we wnętrzu nic nie będzie przesadnie skrzypiało, bo w Golfie po przejechanych 48tys kilometrów jest cisza.

RyszardaTrzeciaWaza 03-03-2023 05:51

Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja
 
Fotki by się przydały. Silnik, wnętrze, detale ;)

Tomasz76 03-03-2023 11:49

Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja
 
Gdzie wrzucacie zdjęcia? Kolejna trasa zaliczona. Tym razem aktywny tempomat ustawiony był na 130km/h. Średnia z przejechanych ponad 100 kilometrów wyniosła 7 litrów. Sync4 łączy się bezprzewodowo z Apple Carplay, ale zdarzyło mi się już kilka razy, że połączenie zostało zerwane.

piotrek305 03-03-2023 12:49

Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja
 
wrzucaj foty koniecznie :) zewnątrz i wewnątrz :)
Będziesz olej wymieniał po dotarciu i wcześniej niz co 30 tys km ?

lukaszooo 03-03-2023 14:28

Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja
 
Jak auto będzie po gwarancji to moc grzania kierownicy jak o sam czas grzania da się zmienic.
Co do wygłoszenia to rozbierając przedliftowe mk4 stwierdzam że to auto w porównaniu z innymi modelami ma śmieszne wygłoszenie ale mimo to w aucie jest dosyć cicho ale i tak można to poprawić bo tak jak napisałem wygłoszenie pod plastikami praktycznie nie istnieje.

Tomasz76 03-03-2023 19:42

Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja
 
Nie wiem co zrobili po FL, ale jest najciszej ze wszystkich aut kompaktowych, jakie testowałem.

Bump:
Cytat:

Napisał piotrek305 (Post 3447264)
wrzucaj foty koniecznie :) zewnątrz i wewnątrz :)
Będziesz olej wymieniał po dotarciu i wcześniej niz co 30 tys km ?

Olej będę wymieniał po 15tys. Fotki zrobię po weekendzie. Gdzie wrzucacie zdjęcia swoich aut?

_Semtex_ 03-03-2023 23:27

Odp: Focus 1.0 155KM po FL 2023r Recenzja
 
Wymień sobie olej po pierwszych 3 tys. km. Koszt nieduży, silnik podziękuje, a może nawet spalanie nieco spadnie ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.