Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Oświetlenie wewnetrzne nie gaśnie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=254506)

Sponsor2502 27-11-2016 12:53

Oświetlenie wewnetrzne nie gaśnie.
 
Witam.
Posiadam Mondeo z 2007r. które ma problem z oświetleniem wewnętrznym. Tzn. oświetlenie nie gaśnie po zamknięciu drzwi, co dziwniejsze oświetlenie nóg i komunikat na Conversie działają prawidłowo. Pytanie czy czujnik otwarcia drzwi i czujnik od oświetlenia to te same czujniki i gdzie ich szukać.

aurerum 27-11-2016 13:04

Odp: Oswietlenie wewnetrzne, problem
 
tzn że lampka wewnętrzna świeci się cały czas nawet jak przekręcisz kluczyk?

Sponsor2502 27-11-2016 13:11

Odp: Oswietlenie wewnetrzne, problem
 
W zasadzie moje Mondeo ma system bezkluczykowy ale w sumie to bez znaczenia, tak po właczeniu zapłonu a nawet po uruchomieniu silnika lampki w srodu auta nie gasna.

aurerum 27-11-2016 13:18

Odp: Oswietlenie wewnetrzne nie gaśnie.
 
ale lampki oświetlenia nóg gasną?

Sponsor2502 27-11-2016 13:29

Odp: Oswietlenie wewnetrzne nie gaśnie.
 
Dokłądnie tak, zarówno lampki oświetlenia nóg jak i komunikat na Convers działają tak jak powinny. Dodam jeszcze ze lampka w bagażniku też działa prawidłowo, ale to pewnie dla tego, że bagażnik ma osobny czujnik otwarcia.

piti000 27-11-2016 13:34

Odp: Oswietlenie wewnetrzne nie gaśnie.
 
Jak wyłączysz ją wyłącznikiem to gaśnie?

aurerum 27-11-2016 13:38

Odp: Oswietlenie wewnetrzne nie gaśnie.
 
patrząc na schemat to widzę że lampki sterowane są z bcm .Czyżby coś z bcm?

Sponsor2502 27-11-2016 13:42

Odp: Oswietlenie wewnetrzne nie gaśnie.
 
Tak lampka gaśnie po ustawieniu przełacznika w pozycji off, to samo jest z lampką z tyłu nad głowami pasażerów. Wydaje mi się, że jest to problem z czujnikiem w zamku tylko zastanawiam się dla czego lampki w nogach dzialaja a te na górze juz nie. Przerabiałem ten problem z poprzednim autem ale innej marki. Włascicielem Forda jestem od niedawna i dopiero poznaje to auto.

aurerum 27-11-2016 13:46

Odp: Oswietlenie wewnetrzne nie gaśnie.
 
a spróbuj podpiąć kompa może coś pokaże

Sponsor2502 27-11-2016 13:50

Odp: Oswietlenie wewnetrzne nie gaśnie.
 
Wlasnie tu jest problem bo dostep do komputera bede mial dopiero przed Świętami. Zastanawia mnie ciągle jedna kwestia. Lampki od oswietlenia u góry i te na dole mają różne włączniki dla tego działają niezależnie czy jest to wina jakiegoś modułu?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.