Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] puka z w bagażniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190498)

Jasiu1907 25-09-2013 11:58

puka z w bagażniku
 
Witam panowie podczas jazdy coś mi skacze w bagażniku i nie moge zlokalizować problemu a już mnie to drażni dodam że to nie zawieszenie bo byłem na stacji djagnostycznej by to wykluczyć. Stuka tak jakby od strony pasażera z tyłu proszę o pomoc jest to przy normalnej miejskiej jeździe po nierównościach w trasie tego nie słychać nie mam pojęcia co to jest bo koło zapasowe i lewarek już wyciągnełem i nic

RobekK4 25-09-2013 13:06

Odp: puka z w bagażniku
 
Aby mieć pewność, wyciągnij z bagażnika wszystkie luźne elementy (może w bocznych schowkach jest jakaś apteczka, trójkąt, gaśnica czy jakieś narzędzia. Zdejmij półkę i rozłóż oparcia tylnych siedzeń aby lepiej słyszeć stuki. Zakładam, że pokrywę bagażnika wykluczyłeś.

princeas 25-09-2013 13:10

Odp: puka z w bagażniku
 
pasy może? albo są luzy na mocowaniu tynich siedzeń

mojmistrz 25-09-2013 13:12

Odp: puka z w bagażniku
 
Miałem to samo. Zamek nie domykał do końca, bo zamiast smaru, był w nim już tylko piach :D Wywal wszystko, posadź żonę/dziewczynę ,czy kogo tam masz pod ręką, z tyłu auta i wio na wertepy. Ja się kilka dni z tym męczyłem, a po nasmarowaniu zamka nie to auto. Nie wiem, kiedy po dziurach jadę :D

Jasiu1907 25-09-2013 13:13

Odp: puka z w bagażniku
 
pokrywę nie wykluczyłem będę musiał ją otworzyć i się przejechać z bocznych tych małych schowków wszystko wyciągałem a trójkąta nie mam albo nie wiem gdzie jest i to on skacze
bo to jest tak jakby podskakiwało

ciafka 25-09-2013 14:50

Odp: puka z w bagażniku
 
Cytat:

Napisał Jasiu1907 (Post 2081055)
Witam panowie podczas jazdy coś mi skacze w bagażniku i nie moge zlokalizować problemu a już mnie to drażni dodam że to nie zawieszenie bo byłem na stacji djagnostycznej by to wykluczyć. Stuka tak jakby od strony pasażera z tyłu proszę o pomoc jest to przy normalnej miejskiej jeździe po nierównościach w trasie tego nie słychać nie mam pojęcia co to jest bo koło zapasowe i lewarek już wyciągnełem i nic

Uprzedzając pytania, umiem czytać ze zrozumieniem :p
Mimo wszystko - sprawdź dokładniej łączniki stabilizatora z tyłu.
Mi dokładnie tak stukało - jakby w bagażniku, od strony pasażera... lle ja się naszukałem... Stacja diagnostyczna niczego nie znalazła, dopiero poważniejszy serwis od razu wyłapał łączniki - wymieniłem i nastała cisza....

kiroll 25-09-2013 19:49

Odp: puka z w bagażniku
 
a może amorek z tyłu?ja miałem to samo wyciągałem wszystko z bagażnika i nic,dopiero po głębszej analizie wyszło ze amortyzator wydawał takie stuki w srodku.

michalkosc 25-09-2013 22:51

Odp: puka z w bagażniku
 
Jak sprawdzisz wszystkie opcje w/w to sprawdż, jadąc autem z lekko zaciągniętym hamulcem ręcznym gdy będzie cisza znaczy dzwonią klocki o tarcze hamulcowe (chyba że masz bębny, to nie dotyczy).

dargor 26-09-2013 10:32

U mnie bylo to samo. Wymienilem laczniki stabilizatora i te dwie gumy jakkokwiek sue one nazywaja i wszystko ustalo


Sent from my iPhone using Tapatalk - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jasiu1907 26-09-2013 12:04

Odp: puka z w bagażniku
 
dzięki za odpowiedzi jutro będę sprawdzał wszystko co mi napisaliście ale wątpię że to coś w zawieszeniu bo to podskakuje już na nie wielkich nierównościach chyba że może ten amorek albo klapa w wcześniejszym samochodzie jak miałem gumy na wachaczach do wymiany to tak nie waliło ale muszę spr dładnie wszystkie opcje chyba że to faktycznie łącznik. Piszcie wszystko co wam przychodzi do głowy a jak znajdę to opiszemy przyczyne


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.