Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=171726)

Siggi 15-12-2012 21:26

Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
Witam, po zakupie auta stwierdziłem, że przy parkowaniu tyłem ***** widać. Szkoda zniszczyć tak ładne auto i zapytałem w serwisie forda ile doposażenie w takie cudo kosztować może. Pani uprzejmie do mnie odparła, że 1100 złociszów z lakierowaniem czujników. Widziałem jednego focusa na parkingu z takimi czujnikami i powiem krótko, tragedia. Myślałem że serwis będzie mógł zamontować fabryczne czujniki prowadząc lub wykorzystując fabryczną wiązkę. Dają do tego jakiś wyświetlacz, cholera wie po co, sama titawa wystarczy. Znajomy elektryk montuje takie czujniki po 130zł, bez lakierowania rzecz jasna. jakie są wasze doświadczenia, montował z was ktoś takie sensorki i czy faktycznie nie jest prosto i w miare tanio zamontować "fabrykę".
Pozdrawiam

arturek 16-12-2012 07:38

Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
Witam
Jeśli chodzi o fabrykę - podstawowy problem montazowy:
a) czujniki dokładane poza fabryką mają inny kształt = mają na zewnątrz kołnierz blokujący w otworze zderzaka
b) w przypadku czujników oryginalnych masz specjalne przetłoczenia w zderzaku (czujniki są w zagłębieniu zderzaka) => nie założysz oryginalnych czujników w zwykły zderzak

Dodatkowo - ASO nie podciągnie Ci kilku kabelków!
Jeśli nie masz wiązki pod czujniki cofania, to każą Ci zapłacić za wymianę wiązki na taką z kablami pod czujniki

"Przerabiałem" ten temat przy okazji wymiany lusterek na wersję z podświetleniem podłoża
- brakowało tylko dwóch kabelków w wiązce
- ASO powiedziało, że oni mogą wymienić wiązkę za cenę: 500zł wiązka (ten fragment) + 500zł za wymianę

Więc daj sobie spokój z marzeniami o fabrycznych czujnikach
Jeśli nie masz oryginalnych (montowanych w fabryce) - to każde ASO dołoży Ci czujniki uniwersalne - więc totalnie bez sensu

Kwestia finansowa - czy pytałeś o cenę pojedynczego czujnika? - kosztuje tyle co cały zestaw czujników uniwersalnych (nie chce mi się teraz szukac, ale było o tym na forum - ktos szukał czujnika oryginalnego bo mu "padł")

W moim przypadku
a) w ASO chcieli 1000zł (500zł czujniki +500zł montaż)
b) na allegro kupiłem takie same za 199zł i założyłem sam (czujniki firmy Logic z wyświetlaczem montowanym do podsufitki)

Sorry za kiepską jakość foto (komórka) - na przykładzie mondeo widać, że fabryczny sensor jest równo ze zderzakiem

https://i.imgur.com/JeKFuKa.jpg

natomiast uniwersalny wystaje ponad zderzak

https://i.imgur.com/NLIopSy.jpg


pozdrawiam
Arturek

maureliusz 16-12-2012 08:48

Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
"Zakładać w serwisie czy nie?"

Odpowiedź krótka: NIE.

Tak naprawdę nic nie ma sensu "dokładać" w ASO. Strzygą klenta jak barana, twierdzą, że to bardzo trudne, że auto może wybuchnąć, że muszą do Forda napisać, że nie wiadomo co...

Szkoda sobie głowę zwracać i kasy szkoda.

Czujniki, hak, nagrzewnica i inne - tylko poza ASO.

Jak spytałem w ASO o nagrzewnicę PTC...to patrzyli na mnie jak na kosmitę:-) i mówili, że to naprawdę nie możliwe i się nie da...

Daro19823 16-12-2012 09:08

Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
teraz zakładałem w ASo koszt 750zl w mk1 a tak zaplacil bym max 400

kuguar1989 16-12-2012 11:04

Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
Ja też z ciekawości napisałem do ASO o dołożenie podgrzewacza cieczy chłodzącej to kwota była rzędu kilku tys zł :D :D :D

Siggi 16-12-2012 11:24

Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
Dziękuje wszystkim za opinię. Czujniki Logic jakie znalazłem na allegro kosztują wielokrotność 199zł co jest pewnie spowodowane świąteczną "promocją" [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Ile by one nie kosztowały to z pewnością monitorek czy tez wyświetlacz jest mi zbędny. Wystarczy zwykły sygnał dzwiękowy i czujniki tylko na tył. Mam takie czujniki w busie i spisują się rewelacyjnie.
Pozdrawiam

gorilas 16-12-2012 22:59

Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
Uwazam ze wyswietlacz owszem nie jest niezbedny, ale jest uzyteczny. Moj pokazuje odleglosc od przeszkody co 5cm (do 30cm, ponizej 0 i ciagly sygnal) oraz na ktorym czujniku jest namierzana przeszkoda (3 obszary: 2 boki i tyl jako 1).

Zakladalem w 2010 w ASO we Wroclawiu i owszem, jak przedmowcy ogolnie nie polecam, chociaz ten zestaw z montazem i tak byl tanszy niz oficjalna cena samego 'pikacza' jako opcji (1100zl w katalogu za pikacza vs. znegocjowane przeze mnie 800zl z montazem za moj z wyswietlaczem). Wyswielacz mam nad lusterkiem wstecznym, czujniki 2 boczne lakierowane, 2 centralne na czarnej listwie nielakierowane, czyli rozstawienie w miare jak w serii w kombi.

Prawie od samego poczatku prawy tylny 'wariowal' pokazujac przeszkode nawet gdy jej tam nie bylo, cale szczescie nie blokowal uzytecznosci calego systemu (gdy zblizalem sie do rzeczywistej przeszkody, byla sygnalizowana i to w poprawnej odleglosci). Musze przyznac ze ASO nie marudzilo, bylo wszystko, wymiana czujnika, centralki, podginanie czegos tam, w koncu przyznali ze nie wiedza o co chodzi, ze jest w poblizu jakas belka i to chyba ona powoduje zaklocenia tego jednego czujnika. Na koniec po juz dosc mocnych tarciach, zaoferowali demontaz systemu, montaz nowego zderzaka bez otworow i zwrot kasy. Odpuscilem, bo wg mnie jednak nawet nie w pelni poprawnie dzialajacy system czujnikow jest lepszy niz ich kompletny brak.

Przy okazji, jesli w ramach tego watku przeczyta to ktos kto zna we Wroclawiu 'magika' od czujnikow cofania ktoremu bedzie chcialo sie przy tym podlubac, bede wdzieczny za info na priv

Siggi 17-12-2012 19:28

Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
A jaki system posiadasz? Ten jeden pika bo lakiernik go pewnie uszkodził.

Martinii 20-12-2012 11:56

Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
Mi ASO w Poznaniu proponowalo czujniki Cobra w cenie 900 zl z montazem i lakierowaniem. Jednak to tez jest zestaw uniwersalny...

arturek 21-12-2012 14:09

Odp: Czujniki parkowania tył. Zakładac w serwisie czy nie?
 
Witam

Mnie się udało tanio kupić takie czujniki

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

O tym jak montowałem, opisałem tutaj
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pozdrawiam
Arturek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.