Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] sposoby na luz zaworowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78058)

luki45 05-09-2009 20:55

sposoby na luz zaworowy
 
Witam wszystkich.
W jaki sposób można sprawdzić luz zaworowy? Czy jedynym sposobem jest zdjęcie pokrywy zaworów bo muszę przyznać ze jest to dość kosztowna operacja 200zł samo spojrzenie +ewentualna regulacja. Warsztat w którym zamierzałem zamontować gaz co 20 tys km kazał sprawdzac luz czy to trochę nie za często?

mkaminski100 06-09-2009 00:52

Odp: sposoby na luz zaworowy
 
Szklana kula?
Za 200zł kupisz niezbędne narzędzia i szczelinomierz i sam sprawdzisz.

mamrot 07-09-2009 07:08

Odp: sposoby na luz zaworowy
 
To ja się podłączę, nie chcę sam sprawdzać luzu zaworowego, choć ciekaw jestem jakie narzędzia są potrzebne. Ale pytanie mam takie, czy to prawda, że trzeba pasek rozrządu zdejmować do tej kontroli, i jeżeli tak, to czy coś stoi na przeszkodzie, żeby go z powrotem założyć, bo niektórzy mówią, że trzeba zakładać potem nowy...?
Bo też mam gaz a może warto byłoby sprawdzić ten luz, bo nie sprawdzany od nowości a jest już 130 tys. na liczniku.
A w serwisie mi powiedzieli 500zł za samo sprawdzenie luzu zaworowego.

Damiano16 07-09-2009 08:10

Odp: sposoby na luz zaworowy
 
Kolego nie zakładaj gazu, przeczytaj ten artykuł:

http://tylik.motogrono.pl/ford-focus-zetec-z-lpg/

mkaminski100 07-09-2009 09:05

Odp: sposoby na luz zaworowy
 
Niektorzy twierdza, ze co 2-3 wymiane paska trzeba zmieniac kolo na walku...
Do rzeczy - do sprawdzenia nie trzeba nic zdejmowac, do regulacji serwis na specjalna "lapke" ktora wciskaja 2 zawory i zmieniaja plytki bez demontazu.
Jesli chodzi o zdjecie paska to chodzi o napinacz - wystarczy do napiac jak byl przed demontazem i zlozyc.
Jezeli chodzi o gniazda ceramiczne to czy ktos ma sprawdzone zrodlo informacji gdzie potwierdzone jest takie rozwiazanie? Ja do tej pory poza "zaslyszanymi" informacjami nie znalazlem zadnego potwierdzenia tej informacji. Wiem jednak, ze zly luz zaworowy wypali gniazda w kilka miesiecy...

luki45 07-09-2009 19:21

Odp: sposoby na luz zaworowy
 
Damiano16-artykuł ciekawy troszkę się uśmiałem gdy go czytałem chociażby o tej rzekomej ceramice i powiem Ci że gdybym miał takie gniazda zaworowe wtedy bez wachania bym zakładał gaz. Ale postanowiłem że i tak założe, nie powiem bo trochę sie obawiam czy wszystko bedzie ok. Ale termin już zaklepany w czwartek montaż.
A teraz moje pytanie -czy trzeba kupować nową uszczelkę pod dekiel zaworów, bo gdzieś wyczytałem że nie(oczywiście po zdjęciu tej pokrywy)?

Damiano16 07-09-2009 19:26

Odp: sposoby na luz zaworowy
 
powodzenia z kuchenka gazowa

luki45 07-09-2009 20:33

Odp: sposoby na luz zaworowy
 
Rozumiem że Ty albo masz sporo kasy, albo nie gazujesz z powodu tego artykułu bądź tym podobnych opini? Wolny kraj, a kuchenkę mam ale w mieszkaniu i wszystko jest z nią ok.

mkaminski100 07-09-2009 20:36

Odp: sposoby na luz zaworowy
 
Cytat:

Napisał Damiano16 (Post 1240656)
powodzenia z kuchenka gazowa

Zasilanie takie samo jak benzyna, diesel, prąd, metanol, wodór i inne. Nie rozumiem podniecenia.
Zamiast tego powtierdź może, że Ford stosuje ceramiczne zawory. Jesli już to byłyby ceramizowane, ale i w to wątpię.

Damiano16 08-09-2009 08:05

Odp: sposoby na luz zaworowy
 
Sam się przekonaj :) że focus ma plastikowy kolektor ssący oraz ceramiczne gniazda zaworowe. Radzę jeszcze raz przeczytać dokładnie artykuł.

Luki teraz to bedziesz miał i kuchenkę gazową w samochodzie :D:D:D Zniszczysz focusa zobaczysz, jak myślicie dlaczego ktoś sprzedaje focusa z gazem i mówi że tylko na gazie przejechał 5-6-7 tyś km ? Nom...... hmmm... bo sie wszystko rozlatuje ? :) :)


Jeszcze raz mówię jeśli chcesz oszczędnie śmigać kup diesla. Ale jest to twój wybór, ja na gaz się NIGDY nie zgodzę


Mogę się założyć że po paru miesiącach będę widział twoje ogłoszenie na forum że sprzedajesz focusa bądź na allegro/otomoto.


Ale tak jak mówię jest to twój wybór bedziesz żałował.



AMEN :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.