Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Klucz do zdejmowania paska z napinacza (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69158)

michud 06-05-2009 21:48

Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
w TISie widzialem ,ze do zdjecia paska z napinacza potrzebny jest jakis specjelny klucz. Ma ktos moze schemat jak go wykonac, jakie wymiary, jak to ma wygladac ? Albo przynajmniej jakies zdjecie takiego klucza, bo raczej takiego nie dostane, no chyba ze w ASO :) pewnie za okragle 1500 zl (;))

wojtbf1 06-05-2009 23:09

Odp: Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
W przyblizeniu klucz takowy wygląda jak duży imbus z tym że jest chyba kwadratowy na końcu. Miałem okazję dzisiaj widzieć go w ręku mechanika, zauważyłem tylko że końcówka jest zagięta bardzo krótko,miejsca na włożenie go w napinacz jest b.mało.
Niestety ,zdjęć nie posiadam.:one:

guzes 13-05-2009 21:59

Odp: Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
ja sobie taki klucz zrobiłem i paski wymieniam sobie sam :wink:

marek11 13-05-2009 22:05

Odp: Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
guzes-chwalipieta bedzie chwala dla ciebie jak powiesz jak powinien wygladac. Minimum to jak bys opdal wymiary litery L i wymiary kwadratu.
I jeszcze jedno pytanie ile tych paskow masz w aucie?

Pepik1 14-05-2009 11:37

Odp: Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
Ale o którym pasku mówicie? Bo do zdjecia krótszego paska jest potrzebny klucz właśnie z kwadratem na końcu (6 mm), a do zdjęcia paska napędzającego altek i sprężarkę klimy potrzebny jest inny klucz - w kształcie litery T z dwoma krótkimi pazurkami

marek11 14-05-2009 11:46

Odp: Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
dlatego ironicznie pytalem gezusa. Masz racje co do narzedzi. Dobrze by bylo sobie cos takiego sprawic zarowno do paska wspomagania kiery i do dlugiego (alternator ) jak mi ktos poda dane moga byc opisowe to moge wykonac rysunek ktory bedziemy tutaj usprawniac by w koncu powstal rysunek wykonawczy.

marek11 04-06-2009 17:37

Odp: Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
odswiezam

gorciu 05-06-2009 21:25

Odp: Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
Dołączam sie do marka11. Fajnie byłoby miec takie narzędzie.

-XXX- 05-06-2009 23:25

Odp: Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
1 załącznik(i)
Nie mojego autorstwa, mam nadzieję, że Hasan1 się nie obrazi :)

marek11 06-06-2009 07:00

Odp: Klucz do zdejmowania paska z napinacza
 
2 załącznik(i)
-XXX- dzieki za fotke jak bys jeszcze podal wymiary kwadracika i odleglosc miedzy kwadracikiem a tym okraglym bolcem. Albo ktos ma wymontowyny napinacz i moze pomierzyc?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.