Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Czy asystent martwego pola w lusterkach potrzebuje tylko zasilania 12V ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=244244)

paskal100 12-05-2016 18:21

Czy asystent martwego pola w lusterkach potrzebuje tylko zasilania 12V ?
 
Czy asystent martwego pola w lusterkach potrzebuje tylko zasilania 12V ?

robo007 12-05-2016 19:15

Odp: Asystent w lusterku
 
Cytat:

Napisał paskal100 (Post 2594269)
Czy asystent martwego pola w lusterkach potrzebuje tylko zasilania 12V ?

nie tylko - 2 moduły zamontowane w tylnym zderzaku oraz podłączenie do magistrali (wersja skrócona - i to bardzo)

daniel66 12-05-2016 22:09

Odp: Asystent w lusterku
 
Wiązka moduły lustra bcm itd. Wersja lekko.rozszerzona

paskal100 13-05-2016 15:15

Odp: Asystent w lusterku
 
No to kaszana:P
Prawdę mówiąc liczyłem się z tym że aż takie proste rozwiązanie to nie może być.
A jak się ma sprawa wymiany lusterek nie składanych na składane elektrycznie? ja w swoim escape naliczyłem 14 żył a mam tylko podgrzewanie i ustawianie elektryczne, może w takim razie instalacje już mam na bajer ze składaniem?
pozdrawiam

Bump:

daniel66 13-05-2016 15:55

Odp: Asystent w lusterku
 
Podjedź do @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] może coś zaradzi na Twoje pytania ;)

Tomto79 13-05-2016 22:07

Odp: Asystent w lusterku
 
Też mam Escape i wydaje mi się, że takiej opcji jak składanie lusterek to w ogóle nie było dostępnej, także wątpię żeby wiązka była kompletna. Patrząc na schemat drzwi z modułami to 14 kabli służy do: regulacja w pionie i poziomie, BLIS, kierunkowskaz, lampka doświetlająca i grzanie.

paskal100 14-05-2016 06:06

Odp: Asystent w lusterku
 
Cytat:

Napisał Tomto79 (Post 2595108)
Patrząc na schemat drzwi z modułami to 14 kabli służy do: regulacja w pionie i poziomie, BLIS, kierunkowskaz, lampka doświetlająca i grzanie.


Czy chodzi o Blind Spot Information System w skrócie BLIS system informacji "martwego pola" jeśli jest instalacja w lusterku to może jest i w zderzaku dla modułów tak jak pisał robo007, a jeśli jest okablowanie w lusterku , zderzaku to może i do magistrali też jest jak pisze daniel66

Kolego Tomto79 jeśli posiadasz schemat to czy możesz mi go podesłać? a przy okazji czy wiesz jak się ściąga tapicerkę drzwi przednich? widzę tylko jedną śrubę pod zaślepką pod klamką do otwierania drzwi. Muszę dobrać się do lusterka od wewnątrz drzwi aby zobaczyć ilu pinowe złącze jest.

Tomto79 14-05-2016 18:05

Odp: Czy asystent martwego pola w lusterkach potrzebuje tylko zasilania 12V ?
 
Schematy tedi_k wrzucił kiedyś tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].
BLIS to właśnie kontrola martwego pola. U mnie nie ma BLIS i wiązka w zderzaku też jest bez BLIS. Odnośnie drzwi to nie wiem bo nie musiałem na razie rozkręcać.

robo007 14-05-2016 18:28

Odp: Czy asystent martwego pola w lusterkach potrzebuje tylko zasilania 12V ?
 
A propos BLIS - na rosyjskim forum jest bardzo dokładna instrukcja włącznie z elementami potrzebnymi elementami.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zbijar 29-06-2023 19:12

Odp: Czy asystent martwego pola w lusterkach potrzebuje tylko zasilania 12V ?
 
Cześć,
pacjent Ford Kuga 2014 rok.
Mam pytanie odnośnie asystenta martwego pola. Jak jadę autostradą i wyprzedza mnie pojazd z lewej strony, to kontrolka świeci się w lusterku. Natomiast jak jadę lewym pasem i mijam pojazdy z prawej strony, to kontrolka w prawym lusterku raz działa, a raz nie. Moim zdaniem powinna działać przy mijaniu każdego pojazdu.
Co może być przyczyną, że nie działa przy mijaniu każdego pojazdu z prawej strony ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.