Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] alarm - krótkie wycie przy otwieraniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186686)

miracollo 25-07-2013 15:04

alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
Dzień Dobry,

Nie zdążyłem jeszcze się oswoić z użytkowaniem auta, więc może jest i to coś błahego, ale wolę spytać.

Otóż zauważyłem, że przy dłuższym postoju auta zamkniętego z pilota centralnym zamkiem i uzbrojonego alarmem następuje krótkie podwójne zawycie syreny i 4 x bip bip bip bip, kierunkowskazy mrugają trzy razy.

Przy zamykaniu jest 2x bip bip i mruganie (chyba raz) kierunków.

Dzieje się tak tylko przy dłuższym nieotwieraniu auta. Jeśli chcemy to powtórzyć, zamykając i otwierając ponownie, wszystko wydaje się być w porządku (zamykanie i otwieranie).

Chciałem sprawdzić kod błędu, ale na zapłonie dioda led nic nie mryga...(poz II)

Nie wiem niestety jaki jest tu zamontowany typ alarmu (ale przypuszczam że dilerski, ponieważ auto jest poflotowe, r. 2009).

Pilot sprzężony z alarmem wyposażony jest w trzy przyciski - otwarta kłódka, zamknięta oraz bagażnik. kluczyk wyciskany na guzik.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Alarm to: LOGIC CAN LC4

joe70 25-07-2013 15:48

Odp: alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
Cytat:

Napisał miracollo (Post 2050571)

Alarm to: LOGIC CAN LC4

1.Na początek przeczyść styk w łączniku krańcowym klapy silnika , pewnie gdzieś ma przejście do "masy"

2.Możesz też sprawdzić , czy auto samo sie nie otwiera , jak po dłuższym postoju podejdziesz do auta to nie otwieraj pilotem , tylko złap najpierw za klamkę , uszkodzony centralny nieraz sam otwiera auto i zazbrojony alarm głupieje ...

miracollo 25-07-2013 16:21

Odp: alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
Ok. Dzięki za podpowiedź. Mogę prosić bardziej łopatologicznie:

"styk w łączniku krańcowym klapy silnika"

tu chodzi o otwarcie maski, bo nie bardzo rozumiem.

Dzieki

joe70 25-07-2013 17:37

Odp: alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
Cytat:

Napisał miracollo (Post 2050598)

tu chodzi o otwarcie maski, bo nie bardzo rozumiem.

Dzieki

Szukaj takiego "dynksa" na brzegach komory silnika , na to naciska maska po zamknięciu :mrgreen:

http://nowyelektronik.pl/opisy/13265.jpg

miracollo 25-07-2013 19:36

Odp: alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
Ok. Styk przeczyszczony chusteczką. Od alarmu (syrena i styk od alarmu na wierzchu i nie da się nie zauważyć) oraz od klapy.
Na szczęście auto nie otwiera się automatycznie czyli opcja druga wykluczona

Niestety zauważyłem że po zamknięciu auta z pilota i zazbrojeniu alarmu nie gaśnie stan licznika/trasa/temperatura/godzina (radio gaśnie). Ile to ma czasu na wygaśnięcie? Czy tak świecić powinno (raczej nie wydaje mi się)...

joe70 25-07-2013 19:55

Odp: alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
Cytat:

Napisał miracollo (Post 2050677)
Czy tak świecić powinno (raczej nie wydaje mi się)...

Klasyczne pytanie nowego usera Focusa II :mrgreen: , odpowiedź: zgaśnie po kilkunastu minutach , mnie nigdy nie chciało się czekać , ale rano zawsze mam wygaszony ...

miracollo 26-07-2013 06:40

Odp: alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
Ok. Dzięki!

Zauważyłem jeszcze jedno zachowanie alarmu, po krótkiej trasie w dzień 10-20km po mieście włącza się w nocy po ok 8-9 godzinach od zgaszenia auta. Wyje przez 30 sekund i potem spokój.

Dziś właśnie w nocy to się zadziało, więc mam obawy, że przeczyszczenie styków nie podziałało.

Zastanawiam się co alarm chce mi w ten sposób powiedzieć... co go boli...

Grinch 26-07-2013 07:13

Odp: alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
u mnie krańcówka która pokazał kolega joe70 zamontowała jest na podszybiu (na plastiku) w ciepłe dni włączał mi się alarm. Pod wpływem temperatury podszybie lekko się poddawało i krańcówka dawała sygnał. Może sprawdź ją u siebie - dokręć/wykręć.

miracollo 26-07-2013 08:23

Odp: alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
Dzięki, ale to chyba raczej nie to, właśnie częściej zakwęka w nocy. Na patelni zdażyło się tylko do tej pory raz i to przez chwilę. A temperatury obecnie sprzyjają przetestowaniu tej ewentualności ~30st...

Grinch 26-07-2013 09:30

Odp: alarm - krótkie wycie przy otwieraniu
 
Zawsze możesz dla testu zablokować czujkę w pozycji "załączona" np taśma klejącą i zobaczyć jak alarm zareaguje.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.