Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Jaza w nocy a tryb nocny NAVI (podświetlenie navi NX SD) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=251094)

greegi 22-09-2016 22:39

Jaza w nocy a tryb nocny NAVI (podświetlenie navi NX SD)
 
Witam,
Od niedawna mam autko z navi (NX SD), i niestety zauważyłem że bardzo ciężko sie jeździ z tym radiem po nocy.
Po prostu świeci za mocno i razi po oczach. Szczególnie na drogach bez dodatkowego oświetlenia. Zauważyłem że tryb kolorów AUTO (noc / dzień) coś nie bardzo działa. Ale nawet jak ręcznie wybrałem tryb NOC, to niewiele to pomogło.
Próbowałem w menu przyciemnić ekran, a nawet wyłączałem ekran (klawisz MENU -> wyłącz ekran). Efekt jest kiepski, bo nawet przy wyłączeniu ekranu, dalej jest od podświetlony i przeszkadza podczas jazdy.

Jak Wy sobie z tym radzicie? Czy może tylko ja mam jakieś fanaberie? :)

kolopeter 23-09-2016 07:16

Odp: Jaza w nocy a tryb nocny NAVI (podświetlenie navi NX SD)
 
pokretlo od oswietlenia licznika, dodatkowych lampek w kabinie takze przyciemnia navi. dawno tego nie ruszalem ,ale cos mi sie wydaje ,ze jest tak jak pisze. w kazdym razie mam prawie minimum ustawione i mnie tam raczej navi nie przeszkadza

Yossi 23-09-2016 07:35

Odp: Jaza w nocy a tryb nocny NAVI (podświetlenie navi NX SD)
 
Dokładnie tak. Przy włączonych światłach tym pokrętłem regulujesz natężenie podświetlenia convers+ (jeśli masz) i jednocześnie ekranu nawigacji.

ridcully76 23-09-2016 07:41

Odp: Jaza w nocy a tryb nocny NAVI (podświetlenie navi NX SD)
 
Te ustawienie Auto to nie tryb automatyczny noc/dzień. Nie wiem jak w Smaxie (koledzy zaraz może powiedzą) ale w Mondeo przycisk włączania przednich świateł przeciwmgielnych spełnia też rolę pokrętła regulacji oświetlenia conversa i jeżeli jest ustawione na auto to też właśnie navi. W innym wypadku podświetlenie navi ustawiasz w menu navi. Mi tam bardziej przeszkadzał convers walący po oczach jak miałem max podświetlenie bo nie od razu wyczaiłem gdzie to zmienić.

Wysłane z mojego XT1068

Martinowo 23-09-2016 07:41

Odp: Jaza w nocy a tryb nocny NAVI (podświetlenie navi NX SD)
 
U mnie przy wlaczonych swiatlach navi sama przechodzi w tryb nocny i nie swieci w oczy. Pokretla nigdy nie uzywalem do sciemniania.

greegi 23-09-2016 07:50

Odp: Jaza w nocy a tryb nocny NAVI (podświetlenie navi NX SD)
 
Ok, to jeszcze pokombinuje z pokrętłem od regulacji jasności podświetlenia. Może w navi było ustawione auto i dlatego nie mogłem tego ściemnić.
Ale szkoda że nie da się tego całkiem wyłączyć na czarno (brak podświetlenia), a nie tylko zrobić czarny ekran.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.