Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Czujniki parkowania (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=11191)

MAN 03-03-2006 18:45

Czujniki parkowania
 
Mam pytanie do posiadaczy czujników parkowania. Zamontowałem czujniki w styczniu przez to nie bardzo miałem możliwości sprawdzenia czujników przy temperaturach dodatnich. Jest taka sprawa jak jest pare stopni mrozu to czujniki głupieją i pokazują przeszkodę za samochodem a tam nic niema i potrafią się tak zaciąć że pokazują z obu stron naraz albo z jednej albo mruga tak jak by coś było raz nie. Gdy są temperatury dodatnie czujniki pokazują prawidłowo. Czy u was też się tak samo zachowują czujniki :?:

matzone 03-03-2006 19:15

Ja miałem podobne problemy w zimie ale tylko po wizycie na myjni. Woda wprowadzała błedy we wskazaniach czujek. Samochód do garażu, odparowanie wody i wszystko w porządku. Zaznaczam, że nie zawsze po myciu w zimie tak było. Jeśli w Twoim przypadku to nie wina wilgoci to może coś jest nie tak z elektroniką.

MAN 03-03-2006 19:28

Dlatego czekam aż się porzodnie ociepli i zobaczę wtedy czy działa wszystko dobrze, jeśli nie to zostaje jeszcze gwarancja. Niestety nie mam ostarnio dojścia do garażu żeby wstawić samochód ale czasmi na mrozie też dobrze wskazują

matzone 03-03-2006 19:56

Będzie ciepło to powinno wszystko wrócić do normy. Nie wiedziałem, że autko stoi na powietrzu. Nie powinieneś się przejmować
Pozdrawiam

Slawko 03-03-2006 21:39

Troche dziwne, jesli na mrozie nie działaja. W/g mnie cos jest uszkodzone, albo sama instalacja jest do bani.

matzone 03-03-2006 22:18

Co ciekawe, tej zimy nie miałem z moim problemów a kontakt samochodu z wodą był .

MAN 04-03-2006 06:54

Raz na prube odpinałem czujki od sterownika i dalej pokazywał przeszkode za samochodem. Dlatego myśle że sam sterownik a zwłaszca jego elektronika nie wytrzymuje wilgoci z połączeniem mrozu. W instrukcji napisali żeby chronić sterownik przed wilgocią ale jak chronić w samochodzie a zwłaszcza w bagażniku jak tam zawsze jest jakaś wilgoć

roberto_w 06-03-2006 18:58

Ja mam u siebie oryginalny czujnik Forda. Praktycznie 0 problemów, bez względu na temperaturę. Jak dotąd tylko raz pojawił się ciągły sygnał po włączeniu wstecznego ale po ponownym jego włączeniu czujniki znowu działały poprawnie.

Martin-1975 07-03-2006 22:08

Niedawno zamontowałem czujnik parkowania firmy Golden Eye i są momenty , że jak włączam wsteczny to (nie raz) przez moment mi zapiszczy i pokaże przeszkodę ale potem już wskazuje i działa ok ! Nie przeżył on wielkich mrozów ale, zwłaszcza rano, temp.są poniżej zera .

Skolmi 08-03-2006 18:53

Odczekałem trochę mroźnych dni, żeby napisać:
absolutnie nic się nie dzieje.

Dodatkowo jestem zaskoczony, że nawet silne zabrudzenie nie wpływa na pracę
zestawu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.