Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Brak ogrzewania na postoju. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=323715)

Bunal94 22-09-2021 01:28

Brak ogrzewania na postoju.
 
Witam
Posiadam Mondeo MK3 1.8 Benz. 2001 I mój problem(y) polegają na tym że, odpalam rano auto i dosłownie po może 1min. temperatura wskazuje 90° przy spokojnej jeździe, czy to norma??
Druga sprawa to gdy zgaszę auto to w zbiorniczku wyrównawczym nie widać płynu a gdy zacznę odkręcać korek to tak jakby uciekało z niego powietrze i szybko rośnie poziom płynu, gdy powietrze zejdzie to płyn znowu gdzieś ucieka w przewody j spokój.
I jeszcze trzecia malutka sprawa to gdy podczas jazdy włączę ogrzewanie w samochodzie to wszystko ładnie chodzi i grzeję jak powinno a gdy zatrzymam auto i postoję chwilkę a luzie to zaczyna lecieć zimne powietrze z nawiewu, dodam że temp. cały czas 90° równo i mam Climatronic.

Czy mógłbym liczyć na choćby jakąś małą pomoc?? Z góry dziękuję i przepraszam że tak wszystko razem umieściłem, ale to mój pierwszy post na tej str. I zrozumiem jeśli go nie dodacie.
Pozdrawiam 😁🤜🤛

Garbojad 22-09-2021 05:17

Odp: Brak ogrzewania na postoju.
 
Trzeba zobaczyć do pompy wody według mnie to ona jest uszkodzona

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

RyszardaTrzeciaWaza 22-09-2021 13:23

Odp: Brak ogrzewania na postoju.
 
Cytat:

Napisał Bunal94 (Post 3369537)
gdy podczas jazdy włączę ogrzewanie w samochodzie to wszystko ładnie chodzi i grzeję jak powinno a gdy zatrzymam auto i postoję chwilkę a luzie to zaczyna lecieć zimne powietrze

To może być zakamieniona nagrzewnica. Ale najpierw jak już napisano, pompa wody do wyjęcia i sprawdzenia.

klocolus 22-09-2021 15:11

Odp: Brak ogrzewania na postoju.
 
Cytat:

Napisał Bunal94 (Post 3369537)
dosłownie po może 1min. temperatura wskazuje 90° przy spokojnej jeździe, czy to norma??

To bardzo szybko, może być właśnie pompa albo gdzieś niedrożność (nagrzewnica, przewody itd.). U mnie taki sam mk3 tylko 2.0pb+lpg (te same silniki właściwie) nagrzewał się przynajmniej kilka minut, w korku to tak z 1-2km, przy bardzo spokojnej jeździe w największe mrozy to tak do 6-7km maksymalnie.

Miałem to samo tyle że w Astrze, okazała się właśnie zabita nagrzewnica, z drugiej strony nagrzewała się w normalnym tempie bez zastrzeżeń.

Obstawiałbym właśnie pompę może brakuje łopatek albo mają końce przystrzyżone i przy małych obrotach słabo pompuje, przy większych już to przestaje mieć znaczenie(jest wystarczające).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.