Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Odczyt wartości DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286482)

flashhh 23-09-2018 15:53

Odczyt wartości DPF
 
Spędziłem kilka dni na czytaniu ale dalej nie doczytałem jak prawidłowo diagnozować DPF ,a po mojej walce z Paskiem b6 2,0 i wywaleniem go u kolegi pod Krakowem wolę dmuchać na zimne bo ponoć DPFy w nowszych Fordach po 201 1r sa lepsze.
Tak więc mam kabelek z HS MS i po odczycie znalazłem tylko 3 PIDy z DPF
DPF_LOAD mam 44%
DPF_SOOT mam 16%
DP_DPF miałem 0,0 bo silnik był zgaszony.
A gdzie są parametry DSLRT czy DSLCR ? Gdzie mogę odczytać kiedy i za ile jest przewidywana regenaracja DPF?
Oraz czy co oznaczają te odczytane moje wartości i czy są w normie?
Będę wdzięczny za info i proszę o wyrozumiałość bo tematów na temat DPF jest dużo ale i są rózne zachowania w zależności od silnika i modelu auta.
Pozdrawiam

robo007 23-09-2018 18:39

Odp: Odczyt wartości DPF Kuga MK2 2014 2,0TDCi
 
jak DPF_SOOT_LD dojdzie powyżej 90% i jak będą sprzyjały warunki to rozpocznie się proces wypalania.
A zauważysz to po spalaniu chwilowym: z włączoną klimą spalanie będzie między 2 a 2,5 l/h a bez klimy między 1,2 a 1,5 l/h no i wentylator na maxa chodzący

flashhh 23-09-2018 18:52

Odp: Odczyt wartości DPF 2014 2,0TDCi
 
A o czym świadczy parametr DPF_LOAD tak na chłopski rozum?
A czy istnieje jakiś parametr który mierzy tzw. stwardniałą sadzę ( którą nie da się już dopalić) bo takie coś było w Passacie B6 i tam wartość była podana w gramach ??
Ogólnie to z tego czytam to w Fordach te filtry po roku 2011 chyba dość dobre bo mało jest uszkodzonych, a tak na marginesie to ile te filtry wytrzymują i jaki jest koszt wymiany na nowy?
Pozdrawiam

magda621 24-09-2018 07:05

Odp: Odczyt wartości DPF 2014 2,0TDCi
 
Witam,
Mam to samo pytanko, jaki będzie koszt nowego filtra DPF i czy dużo taniej wyjdzie regeneracja mojego?

robo007 24-09-2018 07:59

Odp: Odczyt wartości DPF 2014 2,0TDCi
 
Po wypaleniu zostanie ci jakaś wartość w % - czyli to będzie ta część która jest już nie wypalana (oczywiście możesz to stwierdzić dopiero po kilku razach - u mnie po 5 latach zostawało 8% które nie były już wypalane)

flashhh 24-09-2018 08:08

Odp: Odczyt wartości DPF 2014 2,0TDCi
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] masz na myśli wartość DP_SOOT_LD , a wywnioskowałeś z odczytów czy gdzieś zostało potwierdzone?
A co oznacza wartość DP_LOAD_LD ?
Pozdrawiam

robo007 24-09-2018 10:56

Odp: Odczyt wartości DPF 2014 2,0TDCi
 
Wywnioskowane z odczytu. A ta wartość to jest wartość zapełnienia dpfa.

flashhh 25-09-2018 07:49

Odp: Odczyt wartości DPF 2014 2,0TDCi
 
Dzisiaj uruchomiło mi się dopalanie na trasie i trwało około 40 minut i ku mojemu zdziwieniu po zrobieniu odczytu mam tak
DPF_LOAD mam 60%
DPF_SOOT mam 23%
więc zamiast te wartości maleć to wzrosły , chyba to raczej jak zbliża sie do zera to jest zapchany i wymaga regeneracji .
Czy może ktoś wypowiedzieć się w tej materii.
Pozdrawiam

czy to nie dziwne że taki długi czas procesu dopalania , wszędzie czytam że trwa ok 15 minut.
Tak się zastanawiam czy mechanicy mogli coś mi uszkodzić bo od czasu wymiany rozrządu i filtrów min paliwa (mieli duży problem
aby im odpalił po wymianie bo układ się zapowietrzył)
No i teraz to właściwie co tylko wyjade z garażu to za każdym razem uruchamia się dopalanie??
Jeszcze jedno pytanko czy w Fordach jest taki problem z wymianą filtra paliwa bo robiłem to wiele razy w Passacie B6 i nigdy nic nie odpowietrzałem, pompka dobiła ciśnienie i po 3 sekundach odpalałem auto.

flashhh 25-09-2018 17:21

Odp: Odczyt wartości DPF 2014 2,0TDCi
 
Gdzieś doczytałem że po statycznym dopalaniem DPF trzeba wymieniać olej, czy to jest prawda czy ktoś przegina?
Pozdrawiam

gregor75 25-09-2018 17:30

Odp: Odczyt wartości DPF 2014 2,0TDCi
 
Cytat:

Napisał flashhh (Post 3034031)
Jeszcze jedno pytanko czy w Fordach jest taki problem z wymianą filtra paliwa bo robiłem to wiele razy w Passacie B6 i nigdy nic nie odpowietrzałem, pompka dobiła ciśnienie i po 3 sekundach odpalałem auto.

W fordach tdci nie ma elektrycznej pompki paliwa. Przy umiejętnej wymianie filtra nic się jednak nie powinno zapowietrzyć .


Cytat:

Napisał flashhh (Post 3034287)
po statycznym dopalaniem DPF trzeba wymieniać olej

tak mówi instrukcja


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.