Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Nierzetelni sprzedawcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=65255)

thermalfake 22-03-2009 21:02

Nierzetelni sprzedawcy
 
Jakiś taki cały weekend spartolony miałem. Czekałem na wymarzone aluski z allegro od Fiesty Sport mkIV, dodam, że jakiś czas szukałem ładnego wzoru co by odpowiadał rozmiarom forda a jak wiadomo byle czego nie da się włożyć. Aluski przyszły w czwartek. Z racji wolnej soboty wrzuciłem je i nowiutkie oponki do bagażnika i sru na serwis ogumienia. Już po pierwszej feldze i minie pracownika wiedziałem, że coś nie tak. No i okazało się, że cały komplet krzywy. Felgi takie jak na przykładowej fiestce.
http://img220.imageshack.us/img220/7...tmk4alu.th.jpg
link do aukcji dla zainteresowanych
Jak się okazuje dla sprzedającego ([Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]) bardzo dobry stan to taki w którym felgi są pokrzywione. I do tego bezczelnie chce zrzucić koszty przesyłek jeśli się mi te felgi nie podobają. One bez prostowania nie nadają sie do założenia jakichkolwiek opon. Nie mówiąc już o zawieszeniu. Czyli wada ukryta, niezgodność towaru z opisem. Nie wnosiłbym pretensji jeśli byłoby napisane, że nie sprawdzone na wyważarcie i to klient ponosi ryzyko. Normalnie ręce opadają. Koszt na dzień dzisiejszy prostowania w profesjonalnym zakładzie oszacowano mi na 60zł/sztuka.
Także to może sie tyczyć innych osób z forum które chcą nabyć felgi forda. Typ wystawiał i z tego co widziałem sprzedał już jakiś komplet 4x108 więc nie chciałbym aby ktoś przerabiał to co ja teraz.

motorek26 22-03-2009 21:25

Odp: Nierzetelni sprzedawcy
 
pisz do niego co i jak jak nie dojdziecie do porozumienia to negatyw i zgłoś to do serwisu allegro

Wesoly88 22-03-2009 22:00

Odp: Nierzetelni sprzedawcy
 
Cytat:

Napisał motorek26 (Post 1120008)
pisz do niego co i jak jak nie dojdziecie do porozumienia to negatyw i zgłoś to do serwisu allegro


dokładnie... jeżeli allegro się przyczepi i nie dojdzie z nim do porozumienie typ moze stracic konto

thermalfake 22-03-2009 22:23

Odp: Nierzetelni sprzedawcy
 
już pisałem
felgi mogę zwrócić ..... ale to ja pokrywam koszty, nosz kur*ica człeka wzięła że mam płacić za coś co nie spełnia swej podstawowej roli
swą zgodą przyznał się pośrednio że to tylko on za to odpowiada i zgodnie z jego odpowiedzialnością i zapisanymi paragrafami ustawy o sprzedaży konsumenckiej KC jest zobligowany do poniesienia kosztów transportu niezależnie czy zwrot/wymiana/naprawa

ps. jakoś na HP nie widzę podobnego tematu więc można by to jakoś tu kontynuować

Kapuhy 23-03-2009 15:34

Odp: Nierzetelni sprzedawcy
 
Do allegro można napisać, ale z doświadczenia wiem, że jeśli nieuczciwy sprzedawca ma wiele transakcji na koncie, to palcem nie kiwną. Nie wspominając już o blokacie konta-zarabiają na każdej transakcji, nie podcina się własnej gałęzi itd.. Może gdyby przysłał cegły zamiast felg to coś by zrobili, ale w tej sytuacji raczej oleją sprawę.

thermalfake 23-03-2009 16:49

Odp: Nierzetelni sprzedawcy
 
też tak uważam ale choc US się zainteresuje, bo te części to on z własnej kolekcji nie wystawia

Wesoly88 23-03-2009 18:07

Odp: Nierzetelni sprzedawcy
 
Cytat:

Napisał Kapuhy (Post 1120458)
Do allegro można napisać, ale z doświadczenia wiem, że jeśli nieuczciwy sprzedawca ma wiele transakcji na koncie, to palcem nie kiwną. Nie wspominając już o blokacie konta-zarabiają na każdej transakcji, nie podcina się własnej gałęzi itd.. Może gdyby przysłał cegły zamiast felg to coś by zrobili, ale w tej sytuacji raczej oleją sprawę.

no i tu się mylisz... dla kolegi wysłałi w ogóle inny telefon ( zamiawiał wart1000zł a dostał wart 300zł ) Sprzedawca nie przynał się do błędu to został użytkownik sprzedający usunięty ...


no a jeśli allegro oleje jak to kolega napisał mozna wiecej na ten temat dowiedzieć się na policji :) zostaną wyciągnięte konsekwencje ze strony serwisu... m( o 2 sprawach takich słyszałem kiedyś)

a tak dla własnej wiedzy :

sprawy powyzej jakiejs tam kwoty (chyba kilki tys) sa kierowane odrazu do prokuratury ( oczywiscie po zapoznainiu się sprawą Allegro daje odpoowiednie dok do prokuratury)

Magik123 23-03-2009 18:29

Odp: Nierzetelni sprzedawcy
 
Od 50zł i po upływie 30 dni, mozna składac skarge, i oni tego nie oleją.

tomiscorpio 23-03-2009 19:09

Odp: Nierzetelni sprzedawcy
 
Cytat:

Napisał Wesoly88 (Post 1120567)
no i tu się mylisz... dla kolegi wysłałi w ogóle inny telefon ( zamiawiał wart1000zł a dostał wart 300zł ) Sprzedawca nie przynał się do błędu to został użytkownik sprzedający usunięty ...


no a jeśli allegro oleje jak to kolega napisał mozna wiecej na ten temat dowiedzieć się na policji :) zostaną wyciągnięte konsekwencje ze strony serwisu... m( o 2 sprawach takich słyszałem kiedyś)

a tak dla własnej wiedzy :

sprawy powyzej jakiejs tam kwoty (chyba kilki tys) sa kierowane odrazu do prokuratury ( oczywiscie po zapoznainiu się sprawą Allegro daje odpoowiednie dok do prokuratury)




To ja sobie kupie samochod na allegro i sobie wymysle ze cos nie tak to co sprawa idzie zaraz do prokuratury?

Wnosisz sprawe do sadu i normalny proces a nie tam jakies prokuratury.


Po kolejne i co z tego ze zablokuja mu konto? kasy sie nie odzyska, nic to nie da.
Zalozy sobie kolejne na inne nazwisko czy cokolwiek.


po kolejne jak allegro nie zlamalo zadnego regulaminu to zadnych konsekwencji nie wyciagna.

Zapoznaj sie z regulaminem allegro jak masz tam konto.
Zaraz jest napisane ze nie ponoszą odpowiedzialnosci za sprzedawany towar itp itd

A to ze jeden pisze sobie cos a drugi cos to i tak musi sad roztrzygnac bo allegro tak nic nie zrobi.
Moze grzecznie napisac meila do 2 stron zeby sie dogadali nic NIC innego.
organem zadnym nie sa.

Kapuhy 23-03-2009 19:18

Odp: Nierzetelni sprzedawcy
 
Cytat:

Napisał Wesoly88 (Post 1120567)
no i tu się mylisz... dla kolegi wysłałi w ogóle inny telefon ( zamiawiał wart1000zł a dostał wart 300zł ) Sprzedawca nie przynał się do błędu to został użytkownik sprzedający usunięty ...

Kwestia tego, jaką dojną krową dla allegro jest sprzedawca. Poprzeglądaj sobie super sprzedawców, część ma ilość negatywów idącą w setki, ale przy całkowitej sprzedaży to dla nich kropla w morzu i podejście do klientów mają dość olewcze. Czy mają poblokowane konta?
Druga sprawa to udowodnienie sprzedawcy, że wysłał bezwartościowy towar, a nie został on uszkodzony np. przez kuriera. Dlatego uważam, że walka o zwrot kosztów wysyłki usiana różami nie będzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.