Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2020- ] Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie i bag (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=320312)

Kronos89 16-05-2021 21:06

Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie i bag
 
Witam wszystkich serdecznie,

Od marca 2021 jestem posiadaczem Kugi 1.5 150km

Zrobilem już 4500 km i zauważam pewne symptomy które pewnie wynikają z oprogramowania. Zastanawia mnie czy ktoś miał podobnie i jak zareagował serwis gwarancyjny.

1. Usterka to raz na jakiś czasz przy ponownym odpaleniu auta w ciągu dnia dochodzi do zawieszenia pracy głośników w podszybiu i przednich drzwiach, przestaje działać również mikrofon więc co do zasady nie działa zestaw głośno mówiący. Jedynie głośniki w drugim rzędzie pracują. Moje auto ma standardowy zestaw 6 głośników.

Pierwotnie myślałem, że to wina android auto w moim telefonie ale zdążyło soe już również gdy cały dzień tej funkcji nie używałem.

Po kilku godzinach od zgaszenia silnika gdy auto odpocznie wszystko wraca do normy.

2. Usterka to ciągle świecące się oświetlenie w podsufitce drugiego rzędu siedzeń. Mówię tu o oświetleniu ledowym w okolicy cykorlapek, klikanie i próba wyłączenia nie przynoszą rezultatu, a ledy w drugim rzędzie i oświetlenie bagażnika palą się przez orientacyjnie 10 minut od chwili odblokowania centralnego zamka. Gdy odpalimy silnik ledy w pierwszym rzędzie gasną ale opisane wcześniej nie reagują równie na wyłącznik główny pod lusterkiem wstecznym.

W serwisie umówiony jestem na przyszły tydzień pytanie czy ktoś tak miał w innych modelach Forda bądź w aktualnej kudze i jak serwis to poprawiał.

Pozdrawiam Piotr

ScoobyWlo 16-05-2021 23:31

Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie
 
Witam - jakiś w błąd w oprogramowaniu - rozwiązanie to : wciśnij na odpalonym aucie przycisk SOS, system poinformuje, że masz możliwość rozłączenia w ciągu 12 sekund przez ponowne wciśnięcie tego przycisku (wciskamy go) - po wykonaniu tej czynności wszystko działa dobrze :)

7hc 17-05-2021 12:31

Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie
 
Ja u siebie miałem te same dwa problemy. Problem ustał po samodzielnej aktualizacji oprogramowania pobranej ze strony Forda. Niby aktualizacja oficjalnie dotyczy systemu Sync, ale wydaje mi się, że nie tylko, bo te problemy z elektroniką i jeszcze kilka innych ustąpiło po wgraniu nowego oprogramowania. Moja Kuga jest wyprodukowana pod koniec października modelowo już oznaczona MY2021

Cytat:

Napisał ScoobyWlo (Post 3343512)
rozwiązanie to : wciśnij na odpalonym aucie przycisk SOS, system poinformuje, że masz możliwość rozłączenia w ciągu 12 sekund przez ponowne wciśnięcie tego przycisku (wciskamy go) - po wykonaniu tej czynności wszystko działa dobrze

Jak do tego doszedłeś? To jakaś ukryta procedura resetu czy przypadkowe odkrycie? :)

tedi_k 17-05-2021 13:28

Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie
 
Cytat:

Napisał 7hc (Post 3343595)
...wydaje mi się...,

To akurat 100% racji - wydaje się Koledze...
Aktualizacja oprogramowania Sync3 - co bardzo zadziwiające - dotyczy jedynie Sync3 i dokładnie niczego więcej...

Już bardziej prawdopodobna jest procedura przedstawiona przez Kolegę @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - przednie głośniki i mikrofon podłączone są do modułu TCU - realizującego m.in. powiadamianie ratunkowe.
W związku z tym jeśli jest faktycznie jakiś błąd w sofcie modułu TCU "blokujący" przednie głośniki i mikrofon - to użycie przycisku "SOS" (a więc jakby "aktywacja" tego modułu TCU...) może ewentualnie te głośniki i mikrofon "odwieszać...

7hc 17-05-2021 13:58

Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3343603)
To akurat 100% racji - wydaje się Koledze...
Aktualizacja oprogramowania Sync3 - co bardzo zadziwiające - dotyczy jedynie Sync3 i dokładnie niczego więcej...

Już bardziej prawdopodobna jest procedura przedstawiona przez Kolegę @ScoobyWlo - przednie głośniki i mikrofon podłączone są do modułu TCU - realizującego m.in. powiadamianie ratunkowe.
W związku z tym jeśli jest faktycznie jakiś błąd w sofcie modułu TCU "blokujący" przednie głośniki i mikrofon - to użycie przycisku "SOS" (a więc jakby "aktywacja" tego modułu TCU...) może ewentualnie te głośniki i mikrofon "odwieszać...

No to już wiem, że mi się wydawało ;)
Ale mi po aktualizacji oprogramowania zniknęły problemy z przednimi głośnikami, tylnym oświetleniem w podsufitce, błędami czujników parkowania, błędami kamery przedniej i tylnej, informacjami o awarii radaru i hamulca ręcznego... i jeszcze tam było kilka różnych o których już nie pamiętam. Może rzeczywiście to zbieg okoliczności, lecz te błędy miałem prawie co dziennie, a od aktualizacji (chyba w styczniu) nie powtórzyły się już ani razu do dnia dzisiejszego. W salonie z tym nie byłem, o procedurze z przyciskiem SOS przeczytałem dopiero dziś :)

Kronos89 18-05-2021 13:23

Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie
 
Cytat:

Napisał 7hc (Post 3343608)
No to już wiem, że mi się wydawało ;)
Ale mi po aktualizacji oprogramowania zniknęły problemy z przednimi głośnikami, tylnym oświetleniem w podsufitce, błędami czujników parkowania, błędami kamery przedniej i tylnej, informacjami o awarii radaru i hamulca ręcznego... i jeszcze tam było kilka różnych o których już nie pamiętam. Może rzeczywiście to zbieg okoliczności, lecz te błędy miałem prawie co dziennie, a od aktualizacji (chyba w styczniu) nie powtórzyły się już ani razu do dnia dzisiejszego. W salonie z tym nie byłem, o procedurze z przyciskiem SOS przeczytałem dopiero dziś :)


Wczoraj zrobiłem aktualizację SYNK'3 i oświetlenie tyłu dalej jest włączone,

od poprzedniego postu do dziś zmieniła się częstotliwość świecenia obecnie pali się ciągle od odblokowania zamków, aż do 10 minut po zamknięciu auta.

Podczas jazdy nie gasną nawet na chwilę.

Od aktualizacji synk'3 nie wystąpił problem z głośnikami wiec ciężko mi sprawdzić rozwiązanie z przyciskiem SOS ale jak coś się wydarzy dam znać.

Marcin-Prezes 18-05-2021 14:55

Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie
 
Cytat:

Napisał Kronos89 (Post 3343488)
Witam wszystkich serdecznie,

Od marca 2021 jestem posiadaczem Kugi 1.5 150km

Zrobilem już 4500 km i zauważam pewne symptomy które pewnie wynikają z oprogramowania. Zastanawia mnie czy ktoś miał podobnie i jak zareagował serwis gwarancyjny.

1. Usterka to raz na jakiś czasz przy ponownym odpaleniu auta w ciągu dnia dochodzi do zawieszenia pracy głośników w podszybiu i przednich drzwiach, przestaje działać również mikrofon więc co do zasady nie działa zestaw głośno mówiący. Jedynie głośniki w drugim rzędzie pracują. Moje auto ma standardowy zestaw 6 głośników.

Pierwotnie myślałem, że to wina android auto w moim telefonie ale zdążyło sie już również gdy cały dzień tej funkcji nie używałem.

Po kilku godzinach od zgaszenia silnika gdy auto odpocznie wszystko wraca do normy.

2. Usterka to ciągle świecące się oświetlenie w podsufitce drugiego rzędu siedzeń. Mówię tu o oświetleniu ledowym w okolicy cykorlapek, klikanie i próba wyłączenia nie przynoszą rezultatu, a ledy w drugim rzędzie i oświetlenie bagażnika palą się przez orientacyjnie 10 minut od chwili odblokowania centralnego zamka. Gdy odpalimy silnik ledy w pierwszym rzędzie gasną ale opisane wcześniej nie reagują równie na wyłącznik główny pod lusterkiem wstecznym.

W serwisie umówiony jestem na przyszły tydzień pytanie czy ktoś tak miał w innych modelach Forda bądź w aktualnej kudze i jak serwis to poprawiał.

Pozdrawiam Piotr

Witam. Mam przejechane 23 tys km ale nie miałem żadnych usterek w swoim modelu jak dotąd i na całe szczęście. Wszystko działa poprawnie. Niedługo będzie przegląd 30 tys km

ScoobyWlo 20-05-2021 13:13

Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie
 
Witam, rozwiązanie z przyciskiem SOS działa na 100% - ale jest to rozwiązanie chwilowe :) - po rozmowie z serwisem forda poprosili abym podjechał z moją kugą - zrobili aktualizację TCU - zobaczymy czy problem będzie sie pojawiał.

Kronos89 21-05-2021 20:38

Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie
 
Cytat:

Napisał Kronos89 (Post 3343820)

Od aktualizacji synk'3 nie wystąpił problem z głośnikami wiec ciężko mi sprawdzić rozwiązanie z przyciskiem SOS ale jak coś się wydarzy dam znać.

Dziś pierwszy raz po aktualizacji SYNC'3 wyłączyły się głośniki tak jak wcześniej i naprawdę wywołanie SOS naprawiło problem.

Zobaczymy co serwis powie na oświetlenie bo co dwa dni wygląda sprawa inaczej :)

We wtorek diagnoza

kuba1961 27-05-2021 07:14

Odp: Błędy wieku dziecięcego? Rozłączanie głośników i ciągle oświetlenie w 2 rzędzie
 
U mnie podobna sytuacja znikają przednie głośniki. Przycisk uzdrawia sytuację. Kronos89 czy już jesteś po serwisie ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.