Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wyskakuje błąd P132b (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=112251)

holdys 15-10-2010 07:34

Wyskakuje błąd P132b
 
Witam !
Mam problem z błędem jak w tytule. Objawia się to migającą sprężynką, która pojawia się co jakiś czas podczas jazdy, jak przyspieszam. Auto wtedy traci moc, jakby nie działało turbo. Jak zatrzymam się i odpalę auto ponownie, to problem znika i tak do następnego razu. Samochód też trochę poddymia przy ruszaniu (tylko przy ruszaniu, a jak miga sprężynka i nie działa turbo to nie dymi...). Byłem u mechanika, który wymienił mi moduł sterowania turbem (ten co steruje łopatami turbiny czy coś takiego...), ale problem wystapił ponownie. Czy ktoś wie co może być powodem ? Bardzo proszę pomóżcie, bo już tracę zdrowie na tym samochodzie, najpierw wtryskiwacze teraz znowu TO...

pozdrawiam

holdys

Mariusz 15-10-2010 07:41

Odp: Wyskakuje błąd P132b
 
Coś to nie tak z tym kodem błędu. Tu masz rozpiskę wszystkich:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Skoro tak się zachowuje jak piszesz, to by wskazywało na czujnik polożenia wałka rozrządu, bądź może wału korbowego.

jendrekmak 15-10-2010 08:30

Odp: Wyskakuje błąd P132b
 
a wystarczy poszukać kolego. błąd sterownika turbiny
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1523257)
Skoro tak się zachowuje jak piszesz, to by wskazywało na czujnik polożenia wałka rozrządu, bądź może wału korbowego.

przy czujniku wałka auto czasem gaśnie i ma problemy z odpaleniem. błędu wtedy nie zapamiętuje. można go tylko odczytać w momencie wystąpienia a po odpaleniu ponownym już nie.

Mariusz 15-10-2010 08:35

Odp: Wyskakuje błąd P132b
 
Tak więc mam rozumieć, że zamieszczona rozpiska błędów przez Pablo_X jest niepełna?
A to co napisałem o owych czujnikach to jednak prawda, kolega tak miał w swoim Mondeo. Diagnoza/wymiana:
czujnik położenia wałka rozrządu.
Podaj link w takim razie z pełną rozpiską kodów błędów.

jendrekmak 15-10-2010 08:47

Odp: Wyskakuje błąd P132b
 
a wystarczy wpisać do szukajki P132b
poza tym pada tylko jeden czujnik a nie dwa na raz. bardzo rzadki przypadek żeby padły oba

Mariusz 15-10-2010 08:51

Odp: Wyskakuje błąd P132b
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 1523303)
a wystarczy wpisać do szukajki P132b
poza tym pada tylko jeden czujnik a nie dwa na raz. bardzo rzadki przypadek żeby padły oba

Hej, hej, hej drogi Kolego. Napisałem bądź, a nie i.
Z wyrazami szacunku dla starego Wyjadacza, Mariusz!

holdys 15-10-2010 09:27

Odp: Wyskakuje błąd P132b
 
Cytat:

Napisał 12345mario (Post 1523293)
Tak więc mam rozumieć, że zamieszczona rozpiska błędów przez Pablo_X jest niepełna?
A to co napisałem o owych czujnikach to jednak prawda, kolega tak miał w swoim Mondeo. Diagnoza/wymiana:
czujnik położenia wałka rozrządu.
Podaj link w takim razie z pełną rozpiską kodów błędów.

tyle że błąd P132b to: zła regulacja ciśnienia turbosprężarki, a więc chyba z czujnikami położenia niewiele jest to związane...

jendrekmak 15-10-2010 09:28

Odp: Wyskakuje błąd P132b
 
mam rozdwojenie jaźni bo z jednej strony mam ochotę pomóc ale z drugiej krew mnie zalewa jak ktoś nie używa szukajki bo robi się śmietnik a było trochę o tym błędzie. jest niestety sporo kodów błędów, których nie ma w rozpiskach.

jacekplacek0808 15-10-2010 15:57

Odp: Wyskakuje błąd P132b
 
Holdys wyczysc turbine i bedzie znowu dobrze.Koledzy nie linczujcie ale kolege krew juz zalewa przez to auto wiec trzeba go jakos na duchu podniesc.Pozdro

holdys 15-10-2010 16:32

Odp: Wyskakuje błąd P132b
 
Cytat:

Napisał jacekplacek0808 (Post 1523531)
Holdys wyczysc turbine i bedzie znowu dobrze.Koledzy nie linczujcie ale kolege krew juz zalewa przez to auto wiec trzeba go jakos na duchu podniesc.Pozdro

Lejesz kolego miód na mą duszę... Byłem u tego samego mechaniora co poprzednio, coś mi tam nasmarował w trubinie i wyczyścił... na razie jest OK, oby tak było nadal...

pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.