Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Woda na wycieraczce :(:( (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80188)

mario1981 06-10-2009 19:15

Woda na wycieraczce :(:(
 
Witam
Kupilem fokusika pare dni temu byla piekna pogoda zero deszczu,pojezdzilem kilka dni wszystko bylo ok dopuki nie zepsuła sie pogoda .
Dzis rano wsiadajac do auta zauwazylem wode na wycieraczce pasazera :(:(
Prosze o pomoc moze ktos mial podobny problem i moze mi pomoc .

Jester 06-10-2009 20:07

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Nasze forum ma funkcję "Szukaj". Wybierz dział Focus i wpisz "podszybie" i "woda". Poczytaj sobie o problemie i sposobach jego rozwiązania.

Henio80 06-10-2009 20:09

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Cytat:

Napisał mario1981 (Post 1259560)
Witam
Kupilem fokusika pare dni temu byla piekna pogoda zero deszczu,pojezdzilem kilka dni wszystko bylo ok dopuki nie zepsuła sie pogoda .
Dzis rano wsiadajac do auta zauwazylem wode na wycieraczce pasazera :(:(
Prosze o pomoc moze ktos mial podobny problem i moze mi pomoc .

Było na forum o tym ,wystarczy poszukać. Woda doztaje się przez podszybie po stronie pasażera-pod nim jest filtr kabinowy,zapewne ta osłona [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] nie przylega do szyby i woda przedostaje sie przez niego . Sprawdz czy filtr nie jest czasem mokry.

Damiano16 07-10-2009 17:12

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Kolego... mi też podszybię odstaje i mam zero wody...

A wiesz że pod podszybiem jest taka rynienka która wyłapuje wode i po prostu ją odprowadza ?

resonal 07-10-2009 19:39

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
u mnie rynienka sprawdza się, niestety raz jak mocno padało, woda się przelała do wnętrza auta.
pozdro

mario1981 07-10-2009 21:56

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Znalazlem ,mam mokry filtr kabinowy duzo czytalem na ten temat jedni pisza zeby uszczelnic oslone inni ze obudowe filtra ze to jest najprawdopodobnie przyczyna.
Sprobuje pierw z obudowa moze to wystarczy.

Daro26 08-10-2009 08:08

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Cytat:

Napisał Damiano16 (Post 1260104)
Kolego... mi też podszybię odstaje i mam zero wody...

A wiesz że pod podszybiem jest taka rynienka która wyłapuje wode i po prostu ją odprowadza ?

Chłopie weź Ty przestań w każdym poście związanym z woda w aucie,pisać, że masz rynienkę i woda Ci nie leci. Ciesz się i daj na mszę nawet z tego powodu.

Dla Twojej informacji większośc ma tą rynienke, a jednak woda w aucie się pojawia. Na szczęscie są sposoby, żeby sprawe skutecznie załatwić.

bargus 08-10-2009 12:10

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Cytat:

Napisał Damiano16 (Post 1260104)
Kolego... mi też podszybię odstaje i mam zero wody...

A wiesz że pod podszybiem jest taka rynienka która wyłapuje wode i po prostu ją odprowadza ?

Weź sobie stań pod górkę lekko jak będzie ulewa to zobaczysz wodę:). Też myślałem, że mam rynienkę i jest gitara- tyle, że ta rynienka przy większym deszczu nie nadąża odprowadzać wody i się przelewa. Zwłaszcza jak stoisz lekko pod górkę. Jak stoję na prostym, lub z górki to mi nie przecieka, nawet przy bardzo obfitych opadach.

mateuszford 16-03-2010 12:05

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
1 załącznik(i)
a w jakim miejscu przecieka wam woda do wnętrza???

po u mnie po plastiku(zdjecie) wątpie żeby było to podszybie ponieważ mam wymienione na nowe a woda dostaje sie do środka, klimy nie używam
filtr kabinowy suchy ,uszczelka pod filtrem kabinowym tez cała pozatym w filtrze sucho

nie mam już sił z tym walczyć

Hetfield 16-03-2010 12:53

Odp: Woda na wycieraczce :(:(
 
Tak się składa, że w sobotę wymieniałem filtr p.pyłkowy razem z uszczelnieniem podszybia.Mateusz, masz 1999 a więc pewnie podszybie bez tej słynnej rynienki, przed fl. Rynienka faktycznie odprowadza wodę, ale odprowadza ją tak, że ścieka w okolicy nadkola przedniego prawego z tyłu.Jak dostaje ci sie do wnętrza to moim zdaniem masz zapchane kanały odprowadzające wodę za to nadkole.Woda niestety poszuka innego miejsca - wg twojego zdjęcia właśnie by to się zgadzało.Może wymień podszybie na poliftowe o ile będzie pasowało i zobacz gdzie są te kanały odprowadzające, pewnie wystarczy przepchać jakimś drutem.pozdro.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.