Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 1996-2008] Ogrzewanie - z lewej strony grzeje na maxa a z prawej minimalnie - przyczyna?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172211)

slonecznik1 24-12-2012 12:59

Ogrzewanie - z lewej strony grzeje na maxa a z prawej minimalnie - przyczyna??
 
Witam wszystkich. Mam problem gdyż zauważyłem coś dziwnego a mianowicie lawa strona kaczki grzeje jak byk a prawa ledwie letnie powietrze leci. Może ktoś się już z tym spotkał i zna roziązanie problemu. Z góry dziękuje.

yaro666 27-12-2012 16:20

Odp: Ogrzewanie
 
nie ma cudów, skoro z jednej strony grzeje, a sterowanie jest mechaniczne, to masz gdzieś zablokowaną klapkę, która kieruje strumieniem nawiewu. sprawdź, czy zmiana na nogi, kabinę i szybę działa.

wymieniłem termostat przed weekendem (grzał się cały układ, zamiast krótkiego) i teraz ogrzewanie jest wręcz gorące tak, jak było kiedyś.
Po 4km przy 0C jest już zagrzany.

piotras-gd 08-01-2013 21:23

Odp: Ogrzewanie
 
Witam! Mam nietypowy problem z fordem ka z 2003r. z 1.3 60KM a mianowicie. Nie działa mi ogrzewanie zawór sprawdzony(sprawny) panel sprawny nagrzewnica czysta i sprawna i nadal nie grzeje! Zawór wymontowany i podłączone przewody do nagrzewnicy i przy b.wysokich obrotach aby aby grzeje a na wolnych nic. Co dalej???

Gromek07 13-01-2013 09:32

Odp: Ogrzewanie
 
Witam jestem nowy chciał bym sie delikatnie podpiąć :) od niecałego tygodnia jestem posiadaczem Kaczuszki zwanej przez moich kolegów "jajkiem" ale oni są dłupi i sie nie znają :D wiec problem w tym ze :
1 . cały czas grzeje jak by sie wsciekła :) pokrętło regulacjii można przesuwac jak sie chce ale i tak nic sie nie zmieni :)
2 . grzanie leci i na szybe i na nogi i na twarz :D również nie da sie tego przestawić żeby leciało na jedno :D z 3:D
a moje pytanie :
co to może być ? ile mnie szarpnie ? no i czy zmienie sam czy bujnąc sie lepiej do mechanika :)
Dzieki za pomoc :)

yaarofox 13-01-2013 10:40

Odp: Ogrzewanie
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Gromek07 (Post 1937883)
Witam jestem nowy chciał bym sie delikatnie podpiąć :) od niecałego tygodnia jestem posiadaczem Kaczuszki zwanej przez moich kolegów "jajkiem" ale oni są dłupi i sie nie znają :D wiec problem w tym ze :
1 . cały czas grzeje jak by sie wsciekła :) pokrętło regulacjii można przesuwac jak sie chce ale i tak nic sie nie zmieni :)
2 . grzanie leci i na szybe i na nogi i na twarz :D również nie da sie tego przestawić żeby leciało na jedno :D z 3:D
a moje pytanie :
co to może być ? ile mnie szarpnie ? no i czy zmienie sam czy bujnąc sie lepiej do mechanika :)
Dzieki za pomoc :)

witam.u mnie także nie było reakcji na zmiane położenia pokrętła-winny był tranzystor(znajduje sie w panelu z pokrętłami). może być też uszkodzony zawór(znajduje sie na podszybiu-jest regulowany właśnie przez tranzystor). O wiele tańszym rozwiązaniem będzie wymiana tranzystorka N-mofset IRFL4105 w obudowie sot223 ja kupiłem taki w sklepie elektronicznym za 2,50 (lub odpowiednik irll024n lub irll2705)+lutowanie(lepiej dać elektronikowi można przepalić ścieżke).Aby wyjąć panel trzeba wyciągnąć radio i wykręcić 2wkręty i pozostałe chyba 2wkrety na dole panelu za popielniczkąw Myślę żę to właśnie tranzystor bo zawór otwarty i daje ciepło na nagrzewnicę. co do zaworu to koszt około 100zł-zobacz na allegro.powodzenia

Gromek07 13-01-2013 17:36

Odp: Ogrzewanie
 
Cytat:

Napisał yaarofox (Post 1937914)
witam.u mnie także nie było reakcji na zmiane położenia pokrętła-winny był tranzystor(znajduje sie w panelu z pokrętłami). może być też uszkodzony zawór(znajduje sie na podszybiu-jest regulowany właśnie przez tranzystor). O wiele tańszym rozwiązaniem będzie wymiana tranzystorka N-mofset IRFL4105 w obudowie sot223 ja kupiłem taki w sklepie elektronicznym za 2,50 (lub odpowiednik irll024n lub irll2705)+lutowanie(lepiej dać elektronikowi można przepalić ścieżke).Aby wyjąć panel trzeba wyciągnąć radio i wykręcić 2wkręty i pozostałe chyba 2wkrety na dole panelu za popielniczkąw Myślę żę to właśnie tranzystor bo zawór otwarty i daje ciepło na nagrzewnicę. co do zaworu to koszt około 100zł-zobacz na allegro.powodzenia

ok dzieki bardzo pomocne jutro smigam do miasta i bede robic:) dzieki jeszcze raz:)

yaarofox 13-01-2013 18:23

Odp: Ogrzewanie
 
Cytat:

Napisał Gromek07 (Post 1938100)
ok dzieki bardzo pomocne jutro smigam do miasta i bede robic:) dzieki jeszcze raz:)

wymiana tranzystora dotyczy Ad.1 (reguluje ciepło-zimno) odnośnie Ad.2 trzeba zwrócić uwagę przy wkladaniu panelu sterowania na swoje miejsce aby "podpiąć" małe plastikowe cięgiełko z zębatką-chyba o to chodzi.Powodzenia i jeszcze jedno-radio masz z kodem(pisze keykode)?

szyna83 23-02-2013 12:32

Odp: Ogrzewanie
 
ja wymieniłem zawór na nowy, wymieniłem tranzystor, wszystko śmigało ale po jakimś czasie przestało :( znów wieje tylko ciepłym powietrzem ...

przepalił się chyba znów tranzystor może ktoś wie dlaczego?

jackoba1 23-02-2013 14:06

Odp: Ogrzewanie
 
tranzystor pali sie najczesciej przez zablokowanie zaworu


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.