Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] awaria spryskiwaczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121937)

decuu 05-02-2011 05:10

awaria spryskiwaczy
 
siemka mam taki problem w focusie mk2 mianowicie po wciśnięciu włącznika spryskiwaczy bez znaczenia czy przód/tył nic się nie dzieje pompki nie słychać wycieraczki też nie ruszają się ale tylko po włączeniu spryskiwaczy nie działają normalnie chodzą. Więc tak bezpieczniki ok pompkę podłączyłem na krótko też działa ale do niej napięcie już nie dochodzi w skrzynce bezpieczników jest napięcie czy jest gdzieś jakiś przekaźnik który odpowiada za to czy to coś innego? Manetka raczej odpada bo same wycieraczki można włączyć.
Focus 3D 05r. 2.0TDCi 136km

Pozdrawiam

Matych 05-02-2011 07:06

Odp: awaria spryskiwaczy
 
Patrzyłem na schemat i przekażnika nie widzę,nie skazuj tak od razu że to nie wyłącznik bo jak wycieraczki działają to nie znaczy że styki od przycisku spryskiwaczy nie mogły się wypalić-tym bardziej że nie ma przekażnika od pompki,więc na stykach może być duży prąd(jest to nagminna przypadłość w focusach mk1 z tego co się orientuję).Poza tym sprawdz wszystkie bezpieczniki bo tym wszystkim zawiaduje moduł GEM (ten w nogach pasażera z bezpiecznikami)a to bardzo złożony organizm i czasami panują w nim różne dziwne zależności.Pozdro.

tiri1 06-02-2011 19:50

Odp: awaria spryskiwaczy
 
Na 99% to manetka wycieraczek.
Na początek wyciągnij przycisk spryskiwacza i spróbuj włożyć śrubokręt i sprawdź czy zadziała - użyj większej siły, jezeli nie zadziała to przeczytaj to: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Ja mam aktualnie ten sam problem i w manetce był styk nadpalony oraz strasznie brudny smar - wszystko oczyściłem i nasmarowałem nowym smarem...niestety spryskiwacz przedni leje non stop po jego włączeniu, nie wiem dlaczego się nie cofa...
Chyba czeka mnie wymiana manetki.

Mam nadzieje, że Tobie się uda.

Seweryn 10-03-2011 22:26

Odp: awaria spryskiwaczy
 
Podepnę się pod temat bo też dotyczy spryskiwaczy a nic zbieżnego nie znalazłem. U mnie są takie czary, że jak spryskuję szybę przednią to uruchamia się tylna wycieraczka a jak spryskuję tylną to przednie wycieraczki jadą na sucho - czyli dokładnie odwrotnie niż powinno być. Jak myślicie jaka może być przyczyna???

Jester 11-03-2011 06:15

Odp: awaria spryskiwaczy
 
Zamienione wężyki na pompce.

Seweryn 11-03-2011 08:13

Odp: awaria spryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1615559)
Zamienione wężyki na pompce.

Dzieki za podpowiedź ale gdyby było tak jak piszesz to włączając przedni spryskiwacz uruchamiałby się tylny a u mnie jest atk jak pisałem - przedni spryskiwacz - działa tylna wycieraczka , tylny spryskiwacz - działają przednie wycieraczki. Chyba, że przycisk na manetce jest od tylnego spryskiwacza ...

Jester 11-03-2011 09:56

Odp: awaria spryskiwaczy
 
No to masz przewody zamienione w kostce od manetki albo gdzieś dalej.

Seweryn 11-03-2011 12:51

Odp: awaria spryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał Jester (Post 1615640)
No to masz przewody zamienione w kostce od manetki albo gdzieś dalej.

Dzięki Jester wierzę, że chcesz pomóc ale może wypowie się ktoś kto miał podobną usterkę. Trochę poszukałem i to na pewno nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Podobno w Mk2 jest jakiś moduł GEM który jest odpowiedzialny za wiele spraw z elektryką tylko nigdzie nie mogę się doszukać za co konkretnie. Czy ktoś z użytkowników Mk2 miał podobny problem???

Glenroy 11-03-2011 13:41

Odp: awaria spryskiwaczy
 
Cytat:

Napisał Seweryn (Post 1615710)
Dzięki Jester wierzę, że chcesz pomóc ale może wypowie się ktoś kto miał podobną usterkę. Trochę poszukałem i to na pewno nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Podobno w Mk2 jest jakiś moduł GEM który jest odpowiedzialny za wiele spraw z elektryką tylko nigdzie nie mogę się doszukać za co konkretnie. Czy ktoś z użytkowników Mk2 miał podobny problem???

Moduł GEM jest odpowiedzialny za dosłownie wszystko związane z elektryką :) .
A skoro naciskasz przycisk, włącza się tylny spryskiwacz i przednie wycieraczki to kolega Jester na chłopski rozum dosyć prosto i logicznie kombinuje z tymio wężykami...nie uważasz? zamieniasz wężyki i jest ok, leje przód i przód wyciera ;)

Davo 26-10-2015 18:25

Odp: awaria spryskiwaczy
 
Witam ja mam taki problem ze w piątek działały normalnie a dziś gdy wsiadłem i chciałem spryskać to nic nie leci tyle ze u mnie odpada manetka bo wycieraczki chodzą czy to z przody czy z tyłu przy próbie spryskania,czy jak spalony będzie bezpiecznik to wycieraczki będą działać a nie będzie pryskać??z góry dziękuję za sugestie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.