Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Błędy a niewyświetlający się check engine (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=339353)

xxxMichałxxx 13-02-2024 01:56

Błędy a niewyświetlający się check engine
 
Panie i Panowie czy jest taka możliwość by po podpięciu kostki OBDII wyświetlało błędy (P1000, P0341, P0430) a na zegarze nie świeci się check engine ?. Zastanawia mnie to bo pierwszy raz z takim czymś się spotkałem. Miał ktoś podobny problem ? Ford Focus mk2 1,6V Ti-VCT 2005 kombi.
Za pomoc z góry dziękuję.

tomao 13-02-2024 05:25

Odp: Błędy a niewyświetlający się check engine
 
Możliwe, choć przy ostatnim z nich to już się check włączyć powinien.

konieczko5 13-02-2024 06:39

Odp: Błędy a niewyświetlający się check engine
 
Jak się przełączy na zapłon to check się świeci?

hindus 13-02-2024 07:09

Odp: Błędy a niewyświetlający się check engine
 
Był już przypadek na forum że check został profesjonalnie wyprogramowany przez handlarza lub mechanika przy pomocy kawałka taśmy izolacyjnej :p więc warto sprawdzić czy pojawia się na teście wskaźników

xxxMichałxxx 13-02-2024 07:20

Odp: Błędy a niewyświetlający się check engine
 
1 załącznik(i)
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3484793)
Jak się przełączy na zapłon to check się świeci?

Tak pojawia się, i po odpaleniu gaśnie

Bump:
Cytat:

Napisał hindus (Post 3484795)
Był już przypadek na forum że check został profesjonalnie wyprogramowany przez handlarza lub mechanika przy pomocy kawałka taśmy izolacyjnej :p więc warto sprawdzić czy pojawia się na teście wskaźników


Foka mk4 13-02-2024 09:07

Odp: Błędy a niewyświetlający się check engine
 
Cytat:

Napisał xxxMichałxxx (Post 3484788)
anie i Panowie czy jest taka możliwość by po podpięciu kostki OBDII wyświetlało błędy (P1000, P0341, P0430) a na zegarze nie świeci się check engine ?.

A ja myślę, że ktoś celowo wyłączył w sterowniku silnika opcję wyświetlania błędu (check) powodowanego przez powyższy/e błąd/y.

xxxMichałxxx 13-02-2024 14:42

Odp: Błędy a niewyświetlający się check engine
 
Co więcej, auto niedawno było u mechanika i był robiony serwis itp. chłopaki też podłączali pod kompa i nie było żadnych błędów. Dopiero w domu podpiąłem OBDII i najpierw wyskoczył błąd czujnika położenia wałka, potem pojawił się dopiero na drugi dzień, jak znowu podłączyłem to wyskoczył błąd P0430. Zobaczę jak dojdzie mi nowy czujnik i go wymienię, wtedy zobaczymy czy faktycznie ktoś "wyłączył" na stałe check engine. Wtedy zostaje znaleźć dobrego fachowca od elektryki by to ogarnął.

Jakoob 13-02-2024 21:24

Odp: Błędy a niewyświetlający się check engine
 
Za daleko idziecie z tą fizyką kwantową i wyprogramowywaniem.

Błędy sporadyczne/chwilowe często rejestrują się w pamięci a nie zaświecają checka jeśli przy kolejnym teście albo włączeniu zapłonu są nieobecne.

Foka mk4 14-02-2024 06:19

Odp: Błędy a niewyświetlający się check engine
 
Cytat:

Napisał Jakoob (Post 3484886)
Błędy sporadyczne/chwilowe często rejestrują się w pamięci a nie zaświecają checka

Szanowny kolego błąd P0430 odpowiada między innymi za układ zapłonowy, katalityczny w samochodzie. Może być tu problem np. z wypadaniem zapłonu, złym działaniem sond lambda albo z niewystarczającym działaniem katalizatora. I tak się składa, że mamy tu do czynienia z tzw "ochroną środowiska". A wszystko co może wpłynąć na zły stan spalin w samochodzie zapali kontrolkę check. To nie jest fizyka kwantowa tylko podstawowa wiedza. Miłego dnia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.