Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Różne wskazania temperatury zewnętrznej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108020)

Dopalacz 22-08-2010 20:47

Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
Witam.
Zaznaczam , że przeszukałem forum i google przy okazji i odpowiedzi nie znalazłem.
Otóż do tej pory nie miałem wskaznia temp. zewnętrznej na liczniku, aż do dziś...
Odpaliłem maszinu i nie zgasły mi " śnieżynki" na liczniku :shock: , patrzę na mf a tam temperatura -32st , patrzę na climatronic +33st .
Proszę o jakąś podpowiedź . Z tego , co wyszperałem to jest podobno jeden czujnik temp. zewnętrznej. Jak w takim razie jest różnica 65st ? Gdzie szukać usterki ?

Pozdrawiam.

Dopalacz 23-08-2010 18:28

Odp: Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
Nikt nie miał podobnego problemu?

Arpgor 23-08-2010 18:40

Odp: Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
rozpiął ci się czujnik temperatury. poszukaj w obwodzie czujnika temperatury. to wygląda na zwarcie lub przerwę w obwodzie, bo wskazuje max ujemnej temperatury. czujnik z przodu w zderzaku lub na podszybiu z lewej strony. było na forum. poszukaj jak wymusić włączenie dogrzewacza. to ten sam czujnik (chyba).

Dopalacz 23-08-2010 20:25

Odp: Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
Ale ja nie mam dogrzewacza.
Jak wypiąłem czujnik koło halogena to na climatronicu pokazały się dwie kreski , a ten łajza na liczniku pokazywał swoje (dzisiaj -29st)
Czujnika w podszybiu nie mam (wyjmowałem ten plastik przykręcany na 3 śruby).
Brak mi już pomysłów.

szantis 24-08-2010 06:26

Odp: Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
Odnośnie czujników na przykładzie AFN'a, na podszybiu -tylko do eberspachera, pod zderzakiem strona lewa -panel climatronica. Czujnik który podaje info o temp wody wciśnięty jest w króciec przy głowicy (podaje dwa sygnały -na deskę i do ECU). Wynika wiec ,że jeśli masz bałagan we wskazaniach na desce padło coś ze strony czujnika w króćcu wodnym.

Dopalacz 24-08-2010 08:22

Odp: Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
szantis jesteś pewien , że tak jest z tym czujnikiem ? Bo wydaje mi się , że ma liczniku podawana jest temp oleju (tą miałem od początku) i temperatura zewnętrzna (pojawiła się przedwczoraj) - są to wartości cyfrowe . Temperatura cieczy jest na wkaźniku analogowym po lewej stronie licznika.
Podpinałem wczoraj po VAGa i temperatura cieczy była raczej oki
Dziękuję bardzo za odpowiedzi i dalej szukam rozwiązania.

szantis 24-08-2010 15:25

Odp: Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
Odnośnie wskazań stanu oleju tj. ciśnienie i temperaturę masz do tego dwa osobne czujniki wkręcone w podstawę filtra oleju. Poza tym wszystkie temperatury i ciśnienia przynajmniej w tym modelu są zbierane "analogowo", wskazania "cyfrowe" to już kwestia przetworzenia sygnału.

Dopalacz 24-08-2010 16:54

Odp: Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
Nie chcę tu dyskutować co jest analogowe , co cyfrowe .
Problem w tym , że na liczniku jest -30st a na climatronicu +22 .
Podobno jest jeden czujnik do obydwu , tylko , że jak odłączę ten w zderzaku , to klima pokazuje -- (czyli oki) a ten sk....n w liczniku dalej swoje -30st.
Gdzie szukać przyczyny - to jest pytanie.
Pozdrawiam

devaluator 25-08-2010 01:01

Odp: Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
u mnie temp. oleju startuje ze wskazaniami od 50'C

szantis 25-08-2010 06:16

Odp: Różne wskazania temperatury zewnętrznej
 
Cytat:

Napisał Dopalacz (Post 1495945)
Nie chcę tu dyskutować co jest analogowe , co cyfrowe .
Problem w tym , że na liczniku jest -30st a na climatronicu +22 .
Podobno jest jeden czujnik do obydwu , tylko , że jak odłączę ten w zderzaku , to klima pokazuje -- (czyli oki) a ten sk....n w liczniku dalej swoje -30st.
Gdzie szukać przyczyny - to jest pytanie.
Pozdrawiam


przykleję z wcześniejszego posta

"Czujnik który podaje info o temp wody wciśnięty jest w króciec przy głowicy (podaje dwa sygnały -na deskę i do ECU). Wynika wiec ,że jeśli masz bałagan we wskazaniach na desce padło coś ze strony czujnika w króćcu wodnym."

Vag i zobacz co idzie na licznik z czujnika....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.