Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=262668)

przemek410 22-04-2017 10:24

Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
Witam, borykam się z problemem podwyższonych obrotów po odpaleniu. Problem występuje na zimnym i na ciepłym silniku, o ile na zimnym to normalne to na ciepłym raczej nie. Obroty po odpaleniu na ciepłym lecą na 2tyś i spadają z małą zawieszką przy 1200.
Objawy towarzyszące, tak jakby nie równa praca silnika odczuwalna na kierownicy. W conversie obroty skaczą 780-820 nie wiem czy tak powinno być?
Z informacji znalezionych na forum - wyczyściłem przepustnice i map sensor oraz sprawdziłem czy nie łapie lewego powietrza przez zatkanie przepustnicy - gaśnie od razu, zakupiłem ELM-a - brak błędów dotyczących silnika. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Piotr194 22-04-2017 11:11

Odp: Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
Mam podobny problem , z tego co wyczytałem może być za to odpowiedzialny zawór IMRC działa na zasadzie elektromagnesu (steruje on m.in klapami wirowymi)
Na dniach będę miał nowy kolektor , spróbuję wymienić ten zaworek najpierw i dam znać. Bądź co bądź i tak wymienię cały kolektor , bo w moim nawet klap nie ma i przez to może takie cyrki.

przemek410 22-04-2017 15:13

Odp: Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
Dzięki, muszę poszukać i poczytać o tym zaworze IMRC.
Daj znać czy udało Ci się coś w tym temacie zrobić.

adas1811 22-04-2017 16:00

Odp: Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
Mam dokładnie ten sam problem, przepustnica tez wyczyszczona, ciekawe co to może być

Piotr194 22-04-2017 16:10

Odp: Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
1 załącznik(i)
Zaznaczyłem Wam to ustrojstwo koledzy

przemek410 27-05-2017 17:07

Odp: Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
koledzy adas1811 i Piotr194 udało wam się coś zrobić z tymi podwyższonymi obrotami?
Ja ostatnio odpuściłem te obroty bo miałem problem z braniem oleju. Jestem już po remoncie silnika, nie ukrywam że przy okazji tego remontu miałem nadzieje że pozbędę się tych podwyższonych obrotów - czyszczenie, nowe uszczelnienia itp.

Wnikliwie przypatrując się obrotom po odpaleniu doszedłem do wniosku że problem występuje na ciepłym silniku ponieważ w tedy obroty idą na 2tyś a na zimny max 1,5tyś. Ktoś podpowiedział mi że to może być czujnik temperatury silnika, wiec wymieniłem - oczywiście bez zmian.
Może w FORScan-ie można by było sprawdzić jakieś parametry?
Proszę o podpowiedź

Psilocke 27-05-2017 22:35

Odp: Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
Sprawdź temperature płynu chłodniczego. Czy wskazania z kompa pokrywają się z rzeczywistością.

przemek410 28-05-2017 06:53

Odp: Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
Cytat:

Napisał Psilocke (Post 2808505)
Sprawdź temperature płynu chłodniczego. Czy wskazania z kompa pokrywają się z rzeczywistością.

Jak prawidłowo sprawdzić rzeczywistą temperature płynu? Wystarczy pirometrem w okolice czujnika?

Psilocke 28-05-2017 08:40

Odp: Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
Podłącz kompa i zobacz jaką temperaturę zgłasza komputer samochodu.
Nie musi być aż tak dokładnie. Wystarczy że np zimny silnik a komp zgłasza jakąś abstrakcyjna wartość np 90 stopni lub na odwrót. Silnik ciepły a temp jest np 20 stopni.

przemek410 28-05-2017 14:21

Odp: Po odpaleniu wchodzi na podwyższone obroty 2,0 Pb
 
Myślałem że chodzi o skrupulatne sprawdzenie temperatury.
Wartości odczytywane w Forscanie są adekwatne do temperatury silnika.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.