Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229504)

meme 20-08-2015 21:46

Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
Cześć,

kiedyś zauważyłem, że gdy kierownica jest idealnie prosto samochód ściąga w prawo. Opony były nowe, ciśnienie w porządku. Pojechałem na geometrię. Panowie zrobili, było super; niestety tylko przez kilkanaście dni. Po przejechaniu autostradą zauważyłem, że przy prędkości 130-140, znowu zaczyna lekko go ściągać w prawo, gdy kierownica jest idealnie prosto. Po kilku dniach już ściągało go w prawo nawet przy prędkości 50 km/h.

Kierownica nie jest idealnie wypoziomowana. Po skręcie odbija ją do położenia lekko w lewo, dzięki czemu samochód jedzie prosto. Natomiast jak prostuję ją idelanie to ściąga w prawo. Co jest nie tak?

Z góry dziękuję.

wtomeks 20-08-2015 22:17

Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
wiatr, asflat, zużyte zawieszenie, wadliwe opony itp itd

Plurdon 21-08-2015 00:04

Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
Cytat:

Napisał meme (Post 2444133)
Cześć,

kiedyś zauważyłem, że gdy kierownica jest idealnie prosto samochód ściąga w prawo. Opony były nowe, ciśnienie w porządku. Pojechałem na geometrię. Panowie zrobili, było super; niestety tylko przez kilkanaście dni. Po przejechaniu autostradą zauważyłem, że przy prędkości 130-140, znowu zaczyna lekko go ściągać w prawo, gdy kierownica jest idealnie prosto. Po kilku dniach już ściągało go w prawo nawet przy prędkości 50 km/h.

Kierownica nie jest idealnie wypoziomowana. Po skręcie odbija ją do położenia lekko w lewo, dzięki czemu samochód jedzie prosto. Natomiast jak prostuję ją idelanie to ściąga w prawo. Co jest nie tak?

Z góry dziękuję.

Mam od dłuższego czasu ten sam problem co Ty, i wszyscy dają złote rady jak kolega powyżej - wiatr, opony, ciul wie co jeszcze.

U mnie wprawdzie tak znacząco ściąga dopiero powyżej 90 km/h, ale ustawienie geometrii nic nie dało, a wg pomiarów było i jest idealne. Również mam nowe opony, zresztą na rocznych zimówkach jest to samo.
Jeżdżę z tym od kwietnia i nikt nie potrafi zdiagnozować dlaczego tak się dzieje (a byłem już w niejednym warsztacie)

Mateo 21-08-2015 05:33

Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
Był obszerny temat poruszający ściąganie MK2 w prawo.
Wszyscy tak mamy, i trzeba się z tym pogodzić :) Focus ma dość wyczulony układ kierowniczy, a i dość twardo zestrojone zawieszenie; druga sprawa to że żaden asfalt nie jest idealnie prosty, bo być nie może.

salom 21-08-2015 05:50

Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
Asfalt być może jest i prosty, ale jezdnia z reguły jest pochyła i to zawsze w prawo, aby woda sciekała po deszczu na pobocze.
A poza tymi już podanymi możliwymi przyczynami, różnica cisnienia w oponach, lub lekko obcierajace klocki o tarcze.
Ale nikt nie jeżdzi bez trzymania kierownicy, to z lekkim ściąganiem da sie jechać.

A Kopernik odkrył, że to ziemia się obraca, to może siła odśrodkowa wyrzuca Wasze pojazdy z drogi.

EW1 21-08-2015 07:21

Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
Czasami pomaga geometria ,czasem dobre wyważenie kół u mnie często pomagało zamiana koła prawego na lewą stronę
meme
Sądząc po tym co piszesz to nie masz idealnie przeprowadzonej geometrii skoro poprzeczkę masz lekko w lewo.Gdy chodziłem do samochodówki to na stacji diagnostycznej zaczynaliśmy od ustawienia poprzeczki idealnie a potem sprawdzanie zbieżności wyprzedzenia sworznia zwrotnicy czy pochylenia koła .... są to szczegóły ale przy dużych prędkościach widocznie istotne

meme 21-08-2015 08:41

Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
Dzięki za odpowiedzi. Gdyby chodziło tylko o prędkości powyżej 100km/h to dałbym sobie spokój, ale mam tak nawet przy 50km/h (tylko odpowiedni wolniej ściąga). Spróbuję jeszcze raz geometrii, ale tym razem przypilnuję aby wypoziomowali idealnie kierownicę. Czy ktoś zna dobry zakład w Warszawie?

Fulara 21-08-2015 09:24

Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
kierownica nie ma nic do ściągania, możesz mieć ustawioną krzywo - powinna być krzywa ale auto prosto powinno jechać

opony
geometria
hamulce

Plurdon 21-08-2015 09:48

Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
Cytat:

Napisał Mateo (Post 2444194)
Był obszerny temat poruszający ściąganie MK2 w prawo.
Wszyscy tak mamy, i trzeba się z tym pogodzić :) Focus ma dość wyczulony układ kierowniczy, a i dość twardo zestrojone zawieszenie; druga sprawa to że żaden asfalt nie jest idealnie prosty, bo być nie może.

No to ja przy następnym zakupie auta Fordowi podziękuję za jego "wyczulony układ kierowniczy"...

Już słysze te telefony od przyszłego nabywcy... "panie, to auto ściąga! Bite było!"

EW1 21-08-2015 10:11

Odp: Samochód ściąga w prawo (nawet po geometrii)
 
Fulara
Na bank tak było w starszych modelach i nie powinno mieć to większego znaczenia ale skoro po geometrii problem narasta ...
Ford ma precyzyjne zawieszenia , elektronika, wspomaganie są powiązane więc jeśli opony ,ciśnienia i hamulce są OK szukał bym przyczyny w geometrii i idealnym ustawieniu na zero przekładni kierowniczej . Takie jest moje zdanie choć nie koniecznie muszę mieć rację

Plurdon
Skoro więc focus córki jedzie prosto i nie ściąga go to mam coś nie tak ??? Być może przypadek to sprawia ,być może to że był po kolizji lewego przodu i był na serwisie gdzie i sprawdzali geometrię


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.