Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232406)

Lichy 20-10-2015 17:23

rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji
 
Witam.
Mój problem jest następujący:
Odstawiłem moje autko do mechanika z wyciekiem z pompy CR. Po kilku dniach dostałem informację, że coś tam spadło z blokady przy montażu pompy i muszą dostać się do rozrządu i go ponownie ustawić. Ok. naprawa się przeciągnęła o kila dni.Po tygodniu tel. auto do odbioru tuż przed zamknięciem warsztatu.
Odebrałem, ale tak jakoś dziwnie pracowało i nagle zapaliła się kontrolka ładowania. dwa dni później pojechałem do innego mechanika okazało się, że spalony jest wirnik i regulator napięcia.Zacisnąłem zęby i zapłacilem za naprawę, ale okazało się, że auto nie chce odpalić i kręci jakby bez kompresji. Zaprowadziłem ponownie do tego co wyjmował pompę i tu lipa, brak diagnozy od dwóch dni. Dodam, że przed pierwszą naprawą auto było w stanie idealnym, poza tym nieszczęsnym wyciekiem, ale paliło i jeździło wspaniale.
Może ktoś pomoże? :(

peterpz 20-10-2015 21:42

Odp: rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji
 
Ja bym na Twoim miejscu 10 razy zastanowił się przed ponownym oddaniem auta do pierwszego partacza. Strzelam, że źle złożyli rozrząd ale i tak to nie tłumaczy problemów z alternatorem. My tutaj możemy tylko wróżyć z fusów, trzeba auto oddać do fachowca.

CR jest bardzo wrażliwym układem i trzeba umieć go naprawiać, np. odpowietrzać. Już samym nieprawidłowym odpowietrzaniem można wiele złego mu zrobić.

Lichy 21-10-2015 06:39

Odp: rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji
 
Byłem u dwóch innych mechaników, ale nie chcieli się podjąć naprawy po kimś innym i odsyłali mnie do tego który spitolił jako pierwszy.
Dowiedziałem się tylko, że przy jakiejkolwiek ingerencji w rozrząd, Autodata mówi o wymianie przynajmniej łańcucha i napinacza.
Chyba pozostaje tylko ocena przez niezależnego rzeczoznawcę i sąd.

hak64 21-10-2015 07:06

Odp: rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji
 
Cytat:

Napisał Lichy (Post 2472329)
coś tam spadło z blokady przy montażu pompy i muszą dostać się do rozrządu i go ponownie ustawić.

Blokady zakłada się żeby nie przestawić rozrządu. Jeśli blokada spadła, to ustawili rozrżąd na "oko" z zastosowaniem wzoru Pi x drzwi, tym sposobem masz pokrzywione zawory i pewnie uszkodzoną głowicę.

Lichy 21-10-2015 07:27

Odp: rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji
 
Cytat:

Napisał hak64 (Post 2472570)
Blokady zakłada się żeby nie przestawić rozrządu. Jeśli blokada spadła, to ustawili rozrżąd na "oko" z zastosowaniem wzoru Pi x drzwi, tym sposobem masz pokrzywione zawory i pewnie uszkodzoną głowicę.

Dzięki za dobre słowo.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.