Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2013-2020] Nowy model - nowinki , zmiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=99836)

vpw 04-09-2013 18:07

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2070661)
Dokładnie nie można porównywać SUVa z kompaktem...
W moim przypadku muszę mieć wyższe auto z 4x4 bo inaczej nie dojechałbym w zimę do domu:) Poza tym częste wypady na narty dyskwalifikują każdy kompakt nawet te z 4x4. Liczy się jeszcze prześwit:)

Ta wypowiedź dla mnie jest kwintesencją. Jak porównywać to, że kuga ma cenę mondeo. Jeśli potrzebuję szybkiego samochodu na długie trasy to kugi nie wezmę. Jeśli chcę spokojnie w zimie dojechać przez pole do asfaltu to raczej mondek wisiałby już dawno i uroczo kręcił przednimi kołami.

Ale dyskusja jest urocza i umila czas oczekiwania na odbiór samochodu. Ponad pół roku minęło. Samochód się wyprodukował i jeszcze musi dojechać do PL i przejść proces rejestracji. Tak z miesiąc lub coś koło tego liczę.

I nie ma znaczenia, że nie ma kontrolki poziomu płynu w spryskiwaczach i że nie pokazuje nazw piosenek odtwarzanych przez bt. Nic to, że plastiki na podszybiu mogą uciąć palec a podsufitka w okolicach przednich lampek zwisa jak w maluchu. Po takim czasie oczekiwania to będzie cudo że będzie.

Gostek_ 04-09-2013 20:07

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
A ja już się z SUV-a nie chcę przesiadać. Kupiłem częściowo przypadkiem bo przez to mam większy kredyt ale nie żałuję. Może nie jest tak pojemny jak Mondeo, pali też pewnie ciut więcej ale za to po wertepach śmigam aż miło. Na polskie drogi taka opona to skarb. I akurat ja się nie boję, że rozwalę sobie jakiś plastik pod spodem.

Miraks 05-09-2013 08:41

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ja do Kugi przesiadłem się z mondeo mk4 i bynajmniej nie czuję dyskomfortu w czasie jazdy - wręcz przeciwnie, Kugą jeździ mi się lepiej, lepsza pozycja za kierownicą, jest zwinniejsza, zwrotniejsza. Jedyny minus to taki, że wnętrze mondeo było wykonane z lepszych materiałów i było dużo ładniejsze. Bagażnik w Kudze mały fakt, ale dwa razy do roku 3- osobowa rodzina się pakuje bez problemu. Dla większych rodzin, fakt potrzeba auta co najmniej klasy XC60 czy CX7.

Atlis 05-09-2013 08:52

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Lep (Post 2070661)
Dokładnie nie można porównywać SUVa z kompaktem...
W moim przypadku muszę mieć wyższe auto z 4x4 bo inaczej nie dojechałbym w zimę do domu:) Poza tym częste wypady na narty dyskwalifikują każdy kompakt nawet te z 4x4. Liczy się jeszcze prześwit:)

Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)

Pytania Lep?

Miraks - Kuga nie ma lepsza pozycje za kierownica niz Mondeo MK4 - siedzi sie w niej wyzej, i to jest zupelnie inna sprawa.

Marcin-Prezes 05-09-2013 09:14

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Witam. Jada do nas jakies zamowione kugi? Ma ktos jakies info bo jeszcze troche i facelifting nas obejmie haha

jankowalski973 05-09-2013 11:17

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Miraks (Post 2070927)
Bagażnik w Kudze mały fakt, ale dwa razy do roku 3- osobowa rodzina się pakuje bez problemu. Dla większych rodzin, fakt potrzeba auta co najmniej klasy XC60 czy CX7.

bagażnik w nowej troszkę urósł więc czteroosobowa rodzina na wakacje pakuje się bez problemu - przetestowałem:p

Cytat:

Napisał Atlis (Post 2070930)
Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)

poprawka - Kuga ma 192mm prześwitu

jeżeli ktoś lubi Forda to Mondeo z większym prześwitem nie znajdzie, Ford już to na pewno przekalkulował:>

Atlis 05-09-2013 11:54

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
mierzyles? sprawdz. mozesz sie zdziwic.

Mondeo nie ma 4x4, wiec to nie konkurencja dla Kugi w porownaniu sedan/kombi vs SUV.

Miraks 05-09-2013 12:00

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał jankowalski973 (Post 2070976)
bagażnik w nowej troszkę urósł więc czteroosobowa rodzina na wakacje pakuje się bez problemu - przetestowałem:p

Moja uwaga odnośnie małego bagażnika dotyczyła starej Kugi, bo taką jeżdżę. Większy bagażnik to niewątpliwie jedna ze zmian na plus w nowej Kudze. Podajcie co jeszcze uważacie za zmianę na plus w Kudze II, bo dla mnie na plus zmieniło się wnętrze tego auta.

Atlis 05-09-2013 12:13

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
- lepiej wyciszone wnetrze
- nieporownywalnie lepiej wykonane wnetrze
- wiecej miejsca z tylu
- wiekszy bagaznik do ktorego latwiej wkladac rzeczy
- aktywny tempomat

jankowalski973 05-09-2013 12:18

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2070996)
mierzyles? sprawdz. mozesz sie zdziwic.

Mondeo nie ma 4x4, wiec to nie konkurencja dla Kugi w porownaniu sedan/kombi vs SUV.

1. przynajmniej podałem dane fabryczne
2. co niektórzy porównują dzięki czemu dokonują wyboru

Atlis 05-09-2013 12:57

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
a ja ci podalem dane z pomiaru.

nowe mondeo ma byc 4x4, wtedy mozna go brac pod uwage. drugie pytanie, ile razy potrzebujesz 4x4? sam go nie masz...

boncio 05-09-2013 13:38

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał vpw (Post 2070680)
I nie ma znaczenia, że nie ma kontrolki poziomu płynu w spryskiwaczach i że nie pokazuje nazw piosenek odtwarzanych przez bt. Nic to, że plastiki na podszybiu mogą uciąć palec a podsufitka w okolicach przednich lampek zwisa jak w maluchu. Po takim czasie oczekiwania to będzie cudo że będzie.

No bez przasady, czujnik jest, ale nie w każdej wersji. Na pewno jest przy ksenonach.
Nazwy piosenek przez BT pokazuje w Sony, nie wiem jak przy standardowym, poza tym to jest też zależne od telefonu.
A co chcesz od plastików to nie wiem, choć tutaj to mam wrażenie lekkiej ironi :)

Prześwit Kugi to od 191,2mm przy 2,0 FWD do 198mm przy 1,6 AWD. Całkowicie obciążony tył to odpowiednio 130,2mm i 147,1mm. Wersje AWD mają większy prześwit z obciążeniem - diesle 2,0 mają po 150-154mm prześwitu. Najgorzej wypada 1,6 FWD, bo tylko 123,9mm.

Lep 05-09-2013 16:16

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2070930)
Prześwit:

Kuga - 170mm
CR-V - 165mm (poprzednia tylko 155mm)
RAV4 - 184mm

Skoda Superb 4x4 - 174mm (nie ma co porownywac kompaktow, bo sa wyraznie tansze)

Pytania Lep?

Miraks - Kuga nie ma lepsza pozycje za kierownica niz Mondeo MK4 - siedzi sie w niej wyzej, i to jest zupelnie inna sprawa.

---------------------------------------------------------------------------
HAHAHAH to się uśmiałem:D
Nie wiem skąd wziąłeś dane ale coś Ci się pokręciło:D

Każdy SUV ma większy prześwit niż kompakt tej samej marki (Passat vs Tiguan, Mondeo vs Kuga itp), inaczej nie byłyby SUVami:D

A co do przewagi wystarczy w ostrą zimę po śnieżycy zobaczyć co z rana jeździ poza miastem gdzie jeszcze nie odśnieżono. Gdy posiadałem wcześniej Suzuki Grand Vitarę to po takiej śnieżycy na drogach byłem ja, Navara, RAV4, CRV, i inne Jeepy itp. Zbierałem tylko ludzi z przystanków i podwoziłem do miasta. To jest zaleta SUVów przewaga nad zwykłymi kompaktami w gorszych warunkach z uwagi na większy prześwit i napęd 4x4.

Pozostałe zalety to:
- bezpieczeństwo- porównując samochody o podobnym wyposażeniu to zawsze auto cięższe ma jest bezpieczniejsze. Czysta fizyka i nie da się tego przeskoczyć a tak się składa że SUWy są często cięższe od kompaktów. Zobacz testy ADAC czy EURO-NCAP to się przekonasz.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
- przestronność w kabinie- SUVy mają więcej miejsca nad głową co powoduje większy komfort.
- pozycja za kierownicą- SUVy są wygodniejsze, widzę wszystko na drodze z powodu większej szyby, większych lusterek i wyższej pozycji za kierownicą niż w kompaktach. Poza tym sama pozycja jest wygodniejsza (siedząca a nie leżąca jak w niższych kompaktach, jest to związane z wysokością samochodu także jest to czysty fakt)
-4x4 - auto lepiej wychodzi z poślizgów chyba nie trzeba do tego nikgo przekonywać.

A do pytania jak często korzystam z 4x4... Co zimę, co dziennie!!! Za każdym razem gdy dojeżdżam do domu (droga nieutwardzona,rzadko odśnieżana, podjazd ostro pod górkę bez możliwości rozpędu). Sąsiedzi po śnieżycy w południe zostawiali samochody 200 metrów od domu i z buta wracali. Dzięki 4x4 nie martwię się o wyjazd i powrót z pracy. 4x4 w połączeniu z większym prześwitem po prostu ułatwia życie. Czy to na narty, czy wyższy krawężnik, dziura, droga nad jezioro, dla mnie nie ma problemu po prostu jadę:)

Przepraszam za wypracowanie i chwała temu kto dotarł do końca ale wkurza mnie jak pseudo znawcy wypisują pierdoły i próbują wmawiać innym że kompakt jest tak samo dobry jak SUV. SUV i kompakt to zupełnie inne pojazdy, każdy ma wady i zalety i tyle. Każdy kupuje to czego potrzebuje i na co go stać.

Co do wad SUVów:
- wyższa cena
- większe zużycie paliwa (większa waga)
- są po prostu wolniejsze (szczególnie na zakrętach) z uwagi na masę i wyżej położony środek ciężkości. Po prostu fizyka, nie oszukasz tego i już!!!

Pozdrawiam:D

Bump:
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2071007)
- lepiej wyciszone wnetrze
- nieporownywalnie lepiej wykonane wnetrze
- wiecej miejsca z tylu
- wiekszy bagaznik do ktorego latwiej wkladac rzeczy
- aktywny tempomat

Z tym się mogę z tobą zgodzić. Ford naprawdę podwyższa poprzeczkę z każdym modelem. Nowy Mondeo też dobrze się zapowiada, naprawdę ładne auto.
Każda nowa generacja to spory krok do przodu (szczególnie jeśli chodzi o materiały w środku).

Atlis 05-09-2013 17:23

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Lep, po pierwsze dane mam z pomiaru a nie z palca wyssane (lub jeszcze gorzej - z materialow promocyjnych marki), poniewaz testowalem Kuge zima w odroznieniu od ciebie bo twoja Kuga raczej snieg jeszcze nie widziala. Po drugie SUVy, prawdziwe SUVy maja przeswit wyzszy od normalnych aut - ale pseudoSUVy takie jak Kuga maja bardzo podobne przeswity jak naprzyklad wlasnie przeze mnie wspomniany Superb 4x4 z pakietem na bezdroza (btw moj Focus ma dokladnie taki przeswit co CR-V). Po trzecie, pytanie ile razy kto wykorzystuje 4x4 nie bylo do ciebie, tylko do kolegi jankowalski, ktory ma pseudoSUVa z napedem na przod - jaki to ma sens? Po czwarte - bede sie powtarzal, ale pseudoSUVa mozna porownywac z kompaktem tylko pod wzgledem przestrzeni wewnetrznej - poniewaz zazwyczaj stoja na tej samej plycie podlogowej (Kuga-Focus, Tiguan-Golf), ale jezeli w chodzi najwazniejszy parametr - cena, porownanie znosi tylko i wylacznie z klasa srednia, czyli Mondeo, Passat itp - i taka walke pod wzgledem komfortu (od kiedy miejsce nad glowa jest wyznacznikiem komfortu? nie mowimy przeciez o coupe 2+2), wlasciwosci jezdnych, ekonomii, dynamiki poprostu pseudoSUV przegrywa w kazdej mozliwej dziedzinie. To sa fakty kolego. :) Rozumiem, ze kupiles nowe autko i ktos ci na niego pluje, to sie wsciekasz, ale tak jak napisalem wczesniej. W 99% pseudoSUV jest poprostu kaprysem, nie racjonalnym wyborem. :) Aha a co do bezpieczenstwa - no to pamietaj, ze sedan sredniej klasy wazy praktycznie tyle samo co twoja szafa. ;)

A ze by nie bylo. Mi sie Kuga podoba, przyjemnie mi sie nia jezdzilo, ale stojac przed wyborem Kuga vs Mondeo czy Tiguan vs Passat itp - wybor bylby jasny... ;)

vpw 05-09-2013 18:16

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał boncio (Post 2071034)
No bez przasady, czujnik jest, ale nie w każdej wersji. Na pewno jest przy ksenonach.
Nazwy piosenek przez BT pokazuje w Sony, nie wiem jak przy standardowym, poza tym to jest też zależne od telefonu.
A co chcesz od plastików to nie wiem, choć tutaj to mam wrażenie lekkiej ironi :)

Prześwit Kugi to od 191,2mm przy 2,0 FWD do 198mm przy 1,6 AWD. Całkowicie obciążony tył to odpowiednio 130,2mm i 147,1mm. Wersje AWD mają większy prześwit z obciążeniem - diesle 2,0 mają po 150-154mm prześwitu. Najgorzej wypada 1,6 FWD, bo tylko 123,9mm.

Czujnik przy xenonach jest, ale przy zwykłym samochodzie ze spryskiwaczami już go nie ma. BT sprawdzałem w testówkach którymi jeździłem właśnie na radio SONY i pokazywał napis BT playing czy coś takiego.

Co do plastików to staram się oddać swoje odczucia, bo po prostu jest mi żal ładnego samochodu, w którym ktoś zaoszczędził kilka EUR na drobiazgach. Zobacz spasowanie okolic radia w miejscu gdzie łączą się płaszczyzny plastiku. Wciśnij okolice lampki z przodu a zobaczysz że podsufitka ma kilka cm luzu.

Jeździłem kugą po kilku drogach, którymi mój kompakt ani inne osobówki po prostu nie mogły nawet myśleć. Prześwit to jedna rzecz, ale przy dołkach liczą się również zwisy i kąty natarcia a tego nie da się w superbie czy innym podwyższonym kompakcie zmienić. Nosem albo tyłkim na pewno zawadzi.

Prawdę mówiąc to ze 2 miesiące zastanawiałem się co wziąć przy wymaganiach: 4x4, automat. Nic w podobnej cenie jak Kuga nie znalazłem. Superb - droższy lub golas przy podobnej cenie. Inne marki SUVów niestety odstają cenowo.

Wspomnienia z jazdy Kugą spowodowały, że czekam 7 miesięcy i jeszcze jeden przede mną. Sądzę, że warto.

Lep 05-09-2013 18:19

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2071107)
Lep, po pierwsze dane mam z pomiaru a nie z palca wyssane (lub jeszcze gorzej - z materialow promocyjnych marki), poniewaz testowalem Kuge zima w odroznieniu od ciebie bo twoja Kuga raczej snieg jeszcze nie widziala. Po drugie SUVy, prawdziwe SUVy maja przeswit wyzszy od normalnych aut - ale pseudoSUVy takie jak Kuga maja bardzo podobne przeswity jak naprzyklad wlasnie przeze mnie wspomniany Superb 4x4 z pakietem na bezdroza (btw moj Focus ma dokladnie taki przeswit co CR-V). Po trzecie, pytanie ile razy kto wykorzystuje 4x4 nie bylo do ciebie, tylko do kolegi jankowalski, ktory ma pseudoSUVa z napedem na przod - jaki to ma sens? Po czwarte - bede sie powtarzal, ale pseudoSUVa mozna porownywac z kompaktem tylko pod wzgledem przestrzeni wewnetrznej - poniewaz zazwyczaj stoja na tej samej plycie podlogowej (Kuga-Focus, Tiguan-Golf), ale jezeli w chodzi najwazniejszy parametr - cena, porownanie znosi tylko i wylacznie z klasa srednia, czyli Mondeo, Passat itp - i taka walke pod wzgledem komfortu (od kiedy miejsce nad glowa jest wyznacznikiem komfortu? nie mowimy przeciez o coupe 2+2), wlasciwosci jezdnych, ekonomii, dynamiki poprostu pseudoSUV przegrywa w kazdej mozliwej dziedzinie. To sa fakty kolego. :) Rozumiem, ze kupiles nowe autko i ktos ci na niego pluje, to sie wsciekasz, ale tak jak napisalem wczesniej. W 99% pseudoSUV jest poprostu kaprysem, nie racjonalnym wyborem. :) Aha a co do bezpieczenstwa - no to pamietaj, ze sedan sredniej klasy wazy praktycznie tyle samo co twoja szafa. ;)

A ze by nie bylo. Mi sie Kuga podoba, przyjemnie mi sie nia jezdzilo, ale stojac przed wyborem Kuga vs Mondeo czy Tiguan vs Passat itp - wybor bylby jasny... ;)

1. Miejsce nad głową jest również wyznacznikiem komfortu, człowiek siedzący w samochodzie po prostu lepiej się czuje niż gdy dotyka głową podsufitki. Przynajmniej ja wolę jak mam wokół siebie miejsce:)
2. Zgodzę się że Kuga nie jest tak dobra w terenie jak Vitara, Navara, Pajero itp ale nie po to ona jest. Także można ją nazwać pseudo SUVem, jak chcesz. One po prostu są czymś pośrednim pomiędzy kompaktami a terenówkami. Mimo to jestem przekonany że lepiej sobie poradzi od Mondeo czy też nawet wspomnianej skody Superb (podobna cenowo do Kugi z 4x4) w terenie. Jeżeli chodzi o prześwit to naprawdę każdy mm się liczy.
Co do Twoich pomiarów:D Jak ktoś wspomniał wcześniej, to zależy od modelu ale też od tego jak ktoś mierzy. Uwierz mi że producent nie może napisać że samochód ma te 190mm gdy tak naprawdę ich nie osiąga. Pewnie odwróciłeś linijkę w złą stronę a tam jest skala w calach.
Ponadto tak jak vpw wspomniał kąty natarcia i zjazdu są bardzo istotne.
3. Podobnie jest z kilogramami, każde 10 kg więcej daje Ci przewagę. SUVy są większe od kompaktów a więc więcej ważą i mają większe strefy zgniotu. To nie jest coś wymyślonego przeze mnie. Wystarczy trochę poczytać. Naprawde polecam stronę NCAP można sporo się dowiedzieć.
Moja Kuga waży (z orurowaniem itp) ok 1650kg, wspomniany Superb jest pewnie min 150 kg lżejszy a więc zapraszam do zderzenia:D
4. Co do dynamiki i właściwości jezdnych się zgodzę SUVy zawsze będą gorsze (fizyka)

Podsumowując Kuga nie jest w moim tak jak w wielu innych przypadkach kaprysem. Sa wady i zalety jak wszystkiego.

Pozdrawiam i mrygaj jakbyś chciał żeby Cię wyciągnąć ze śniegu:D

Atlis 05-09-2013 18:56

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Lep - az na wyjatki takie jak CLA, w zadnym kompakcie nie dotykasz glowa podsufitki. a juz w ogole nie na przednich siedzeniach. nie mowiac o klasie sredniej. co do pomiaru, nie martw sie, bylo w centymetrach. a taka skoda superb outdoor 4x4 2.0tdi wazy 1600kg - co jest jeszcze w miare malo. passat alltrack wazy nie cale 1700kg a taki opel insignia st biturbo 4x4 country tourer wazy ponad 2000kg.

btw tak wyglada alltrack w terenie - chcesz powiedziec, ze do domu masz gorsza droge? (przeswit marne 165mm)

http://4x4suv.pl/wp-content/uploads/...5699382727.jpg

jankowalski973 05-09-2013 19:05

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
A on czasami nie zawiesił się na progach:619:

Lep 05-09-2013 19:34

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2071153)
Lep - az na wyjatki takie jak CLA, w zadnym kompakcie nie dotykasz glowa podsufitki. a juz w ogole nie na przednich siedzeniach. nie mowiac o klasie sredniej. co do pomiaru, nie martw sie, bylo w centymetrach. a taka skoda superb outdoor 4x4 2.0tdi wazy 1600kg - co jest jeszcze w miare malo. passat alltrack wazy nie cale 1700kg a taki opel insignia st biturbo 4x4 country tourer wazy ponad 2000kg.

btw tak wyglada alltrack w terenie - chcesz powiedziec, ze do domu masz gorsza droge? (przeswit marne 165mm)

http://4x4suv.pl/wp-content/uploads/...5699382727.jpg

Hehe gorszej nie mam:D Ale jak pojadę czasem na narty to się zdarza. Suzuki wcześniej dawało rade wjechać prawie pod stok, oby Kuga chociaż do połowy i będzie super:D
A 165 mm na zdjęciu to nie dużo:) Nie zgodzę się z pomiarami które przedstawiłeś. Wystarczy stanąć przy innym samochodzie zerknąćpod podwozie i na oko widać że Kuga jest wyższa od Mondeo (to z nim porównywałem). Także tu się po prostu nie zgodzę.

Tą insygnią mnie zainteresowałeś, wcześniej nie patrzyłem na opla nie sądziłem że mają 4x4:) Fajne autko ale z wagą troche przesadziłeś:D. Mimo to i tak wybrałbym Kugę:P
Podawać dane zawsze można NissanXtrail ponad 1700 kia sorento 1900 podobnie jak volvo xc60.:D Sama kuga (nie pewne dane od sprzedawcy gdy kupowałem) może ważyć między 1700 a 1800 zależy jaki silnik i co wybierzesz:)

Z podsufitką to był mały żarcik. Po prostu więcej przestrzeni dookoła powoduje że czuję się wygodniej i to zapewnia mi kuga:D

Jedyne kombi jakie brałem pod uwagę gdy kupowałem Kugę to było Audi AllRoad z uwagi na prześwit i kąty natarcia:)

I powtórzę ostatni raz i już skończmy temat bo to głupota:D Każdy rodzaj samochodu ma swoje wady i zalety. Dla jednych to dla innych tamto gdyby było inaczej to wszyscy jeździlibyśmy tym samym:)
Nie da się zrobić z kompakta auta w teren i odwrotnie z SUVa wyścigówki:D

Oooooo jeszcze jedna zaleta SUVów:D Wygodnie się do nich wsiada:D Starsze osoby doceniają gdy je wożę:D

jankowalski973 06-09-2013 16:04

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Pokusiłem się po tej dyskusji na temat co lepsze SUV (4x4, FVD) czy compact, sprawdzić na wiki czym faktycznie jeżdżę.
Co to jest SUV? Po przeczytaniu tego [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] doszedłem tutaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...])
Wniosek – Kuga błędnie nazywana jest SUV-em (nie mówiąc o pozostałych wymienionych w ostatnich waszych wypowiedziach samochodach a zwłaszcza 4x4)

Cytat:

Napisał Atlis (Post 2071021)
a ja ci podalem dane z pomiaru.

W jaki sposób mierzyłeś prześwit bo chętnie skoryguję dane fabryczne osobiście

Cytat:

Napisał Atlis (Post 2071107)
Po trzecie, pytanie ile razy kto wykorzystuje 4x4 nie bylo do ciebie, tylko do kolegi jankowalski, ktory ma pseudoSUVa z napedem na przod - jaki to ma sens?



W mojej pracy jeżdżę Mercedesem G (rocznik 85) lub Mitsubishi L200 II, więc wiem co auto 4x4 potrafi. Pseudo SUV-em jak mówisz wcześniej nie jeździłem i na ten temat się nie wypowiadam ale ponieważ mam Fusiona który ma wyżej położoną podłogę wiem że jest to duży atut ponieważ nieraz zimą mnie żona woziła do pracy bo moja Astra z miejsca nie ruszyła, zresztą na osiedlowych uliczkach dopóki nie odśnieżono oprócz naszego Funtka poruszały się przeważnie „wysokopodłogowce”. Dlatego też Kuga bez napędu na wszystkie koła był moim wyborem. Dopłacając około 20tys. (tylko benzyna)uważam za zbędny wydatek (w moim przypadku). Przyjemność zajmowania miejsca lub wysiadania z Kugi jest nie porównywalna z sedanem z którego stojąc jeszcze przy wyższym chodniku trzeba się było „wygramolić”. Jeżdżę dużo na krótkich odcinkach (często wsiadam i wysiadam) i przeważnie miejsko i raczej „niskopodłogowca” już nie kupię. To chyba ma sens prawda?

Wyrażam swoje zdanie które może pomoże innym przy wyborze swojego samochodu.

Atlis 06-09-2013 16:39

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Nie ma jasnej definicji czym sa auta takie jak Kuga. Mozna je nazywac crossoverami lub kompaktowymi SUV.

Ford Fusion nie jest SUV / mini SUV. Fusion jest mini MPV.

Niestety musze cie wyprowadzic z bledu - auta takie jak MPV nie maja podwyzszona podloge. Maja z 99.99% podwyzszone fotele. Musisz zrozumiec podstawowa rzecz - auta takie jak Kuga sa zbudowane na bazie kompaktowych hatchbackow i w nich nie jest duzo miejsca. Nawet podniesieniem przeswitu Kugi o 4 cm nie bedziesz siedzial w niej o 20cm wyzej niz Focusie, prawda? A juz w ogole bys nie mial wiecej miejsca na razbudowana deske rozdzielcza i wiecej miejsca dla pasazerow z nikad, bo ogranicza cie plyta podlogowa. A wiec producenci stosuja wlasnie ten bardzo ciekawy i prosty zabieg - poprostu siedzisz jak na kiblu. Jezeli chcesz sie o tym przekonac, to nastepnym razem jak pojdziesz do Forda wsiadz najpierw do Focusa, potem do C-Maxa i nakoniec do Kugi i zobacz pod jakim katem masz zgiete kolana. No i na koniec przejedz sie do Mercedesa i sprobuj Eklase, gdzie ma sie wrazenie, ze nogi ma sie wyzej od dupy... I tak samo jest przypadku Fusiona - on jest przeciez od Fiesty wyzszy chyba tylko o 2 centymetry... Takie sa ekstra te twoje wysokopodlogowce. :)

Ale masz racje, jak siedzisz na kiblu to widzisz wiecej niz kiedy siedzisz na podlodze. :P No ale jak kto lubi. :) Do miasta naprzyklad jest taka pozycja fajna.

Aha - pomiar miarka.

jankowalski973 06-09-2013 19:56

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Z kibla to chyba to piszesz.
Szkoda że przed zakupem mi nie doradziłeś bo przecież mogłem w Oplu zamienić fotel na krzesło a tu tyle kasy poszło żeby wyżej siedzieć.
Panie wszechwiedzący co ma płyta podłogowa do przświtu?
Masz silnik po tuningu to prawdopodobnie obniżałeś zawieszenie ale jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś to (idąc twoim tokiem rozumowania) zamień fotel na nocnik to też będziesz niżej siedział i kasy zaoszczędzisz.
Aha - po miarce nigdy nie jeżdżę

Atlis 06-09-2013 20:41

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Moze ci sie nie podobac jakich slow uzylem, mozesz sie wsciekac ile chcesz, ale takie sa fakty. Pojedziesz na pierwszy przeglad, bedziesz mial czas, to sobie posiedz w wyzej wymienionych samochodach, zobacz jakie sa fotele i jak wyglada ich mocowanie, jak siedzisz i sam sie przekonasz. :)

A co do twojego wyboru - to twoj wybor. Jezeli jestes zadowolony, to wszystko jest najlepszym porzadku. ;)

PS - zawieszenie mam seryjne. ;)

jankowalski973 06-09-2013 20:57

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Pas.

Atlis 06-09-2013 21:05

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ach janiekowalski, czasami warto posluchac ludzi, ktorzy moga wiedziec o czym mowia...

obrazek 1. Focus, obrazek, 2. C-Max, obrazek 3. Kuga

http://img189.imageshack.us/img189/4223/e6p2.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/7100/x4gv.jpg

http://img30.imageshack.us/img30/4791/9zge.jpg

Gostek_ 06-09-2013 22:53

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Ja mam porównanie foteli Forda (np. mojego z Kugi I) z innymi markami np. Vectrą C. Generalnie w Kudze fotele fajnie trzymają, choć nie wiem jak by to było dla kogoś o wadzie 100+, może się nie zmieścić wygodnie.
Co do pozycji za kierownicą itp. to specjalnie Kugi I do II nie da się przyrównać, jest po prostu inaczej. Tym bardziej porównywanie do innych aut nie ma sensu.

b@rth 07-09-2013 18:57

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Cytat:

Napisał Atlis (Post 2071711)
Ach janiekowalski, czasami warto posluchac ludzi, ktorzy moga wiedziec o czym mowia...

Maryyyyyyyjaaaaaan czy Ty nas wogole kochasz?
Ja mam wrazenie ze cokolwiek nie padnie za odpowiedz i tak wiesz lepiej...

Poczytaj to co napisali inni, wybierz z tego 10% ktore jestes w stanie przyjac za argumentacje i daj spokoj...

Dodam tylko: zjezdzilem focusem ponad 100 tys. w kudze przekrecam wlasnie 280 tys. jezdzilem "kilkoma" zastepczymi ze stajni forda i tez zawsze to bylo pare km i ja widze roznice...
Focus zawsze bedzie focusem, bez wzgledu ile wladujesz w niego pieniedzy i co za motor w niego wsadzisz, mondeo zawsze bedzie autem o klase wyzszym - jak dla mnie komfort jazdy jest tu wystarczajacym argumentem, a kuga bedzie jeszcze inna, fakt jest taki ze ma mniej miejsca niz mondek, ale wskocz za kierownice podczas deszczu i smignij autostrada - bedziesz wtedy wiedzial czym sie takie auta roznia i moze wtedy zaskoczysz czym ludzie sie kieruja przy wyborze takiego auta...

... autor powyzszego tekstu jest osoba niezrownowazona psychicznie, nie przyjmuje slow krytyki, a jak takowe padna to i tak ma je gleboko w powazaniu... niestety, jest swiadomy tego co napisal...

Atlis 07-09-2013 19:19

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
kocham was. :)

Marcin-Prezes 09-09-2013 14:26

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Panowie az milo czytać to wszystko wiedząc że ktoś już ma swoja Kuge:) i może cokolwiek o niej pisać i wypowiadać się.

Atlis 09-09-2013 15:37

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
a twoja kiedy bedzie? :)

Marcin-Prezes 09-09-2013 18:30

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
tego nikt nie wie:) to jest fenomenalne. A zamówione w marcu

Bump: otwieram punkt recyclingu pozbieram troszkę złomu będzie na karoserie, pozbieram plasitki przetopie będzie na wnętrze itp. to poskładam na grudzień :)

Atlis 09-09-2013 18:48

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
na twoim miejscu bym zerwal umowe i poszedl do konkurencji... ;)

Marcin-Prezes 09-09-2013 19:05

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
czekam do końca roku i zobaczę co będzie się działo, może face lifting mnie złapie jeszcze ahahahah

kuba0005 09-09-2013 19:09

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
zamowiona koniec marca, wyprodukowana 21.08. w tym tygodniu odbieram

jankowalski973 09-09-2013 19:36

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Wiecie co, żenada. Najdłużej czekałem pięć miesięcy na nowe auto ale rok???

Atlis 09-09-2013 19:38

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
nie no do roku jeszcze troche zostalo ale i tak... to nie jest aston martin do cholery. :)

Marcin-Prezes 10-09-2013 19:44

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Kuba 0005 oby Ci służyła swą niezawodnością i dawała radość z jazdy. Gratuluje

Zizzy 12-09-2013 16:32

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
Co się stało z kolorem lakieru Ice White do wyboru na stonie www Forda?? :shock:Oglądałem Kugę w tym kolorze i do teraz mi się "ona" śni...:wink:

Qga 13-09-2013 13:55

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
ice white nie ma w ofercie chyba od miesiaca jak sie nie myle
teraz kuga dostepna jest w frozen white oraz w nowym (bialym) white patinum

Marcin-Prezes 14-09-2013 11:43

Odp: Nowy model - nowinki , zmiany
 
w fabryce wzięli się chyba po wakacjach do roboty bo wczoraj dotarly pierwsze kugi z zamowien składanych na początku roku. Moja jeszcze nie weszla do produkcji, może SW Mikołaj mi przytacha ja:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.