Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Podgrzewanie siedzeń (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=48215)

arixon 23-07-2008 10:43

Podgrzewanie siedzeń
 
Witam,
Mam problem związany z podłączeniem nowych foteli wyposażonych w podgrzewanie. Jak się okazało przy wymianie foteli, kostka pod fotelem nie posiada wszystkich przewodów w tym i tych od podgrzewania. Nie mam też fabrycznego sterowania.

Czy ktoś zakładał sam podgrzewane fotele i mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami ?

Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

RECONDO 23-07-2008 17:02

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Brakuje ci "odrobinę elektryki". Najprościej jest zdobyć wiązkę od wersji z podgrzewanymi siedzeniami i przepiąć kable lub zdobyć schemat.

arixon 24-07-2008 20:55

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Witam

No właśnie dobry schemat to podstawa ... z resztą dam sobie radę.
Tak naprawdę mam maty grzejne w fotelach oraz przełączniki, a reszta skomplikowana być nie może ... trzeba tylko wiedzieć co gdzie przyłączyć.

Arixon

RECONDO 25-07-2008 08:42

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Z którego raku masz maty grzewcze?

arixon 25-07-2008 09:39

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
z 2002 z wersji X100

RECONDO 25-07-2008 13:19

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
ok. czyli przed FL. "Dobry człowiek" pomógł mi zainstalować maty na tylnych siedzeniach więc jest to proste: z każdej wtyczki/włącznika masz 5 wychodzących kabli, sprawdzę jeszcze ale idzie to tak:
1 to masa;
2 to oświetlenie lampki;
3, 4 zasilanie mat grzewczych; (należy je podłączyć do kostki C 500 PIN nr 14)

Sprawdzę jeszcze u siebie kolory kabli i napiszę dokładnie, kostka C500 jest pod przekaźnikiem akumulatora w skrzynce bezpieczników.

Jarek_Onet 25-07-2008 19:06

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
1 załącznik(i)
Poniżej dokładny schemat podłączenia ogrzewanych foteli przód w Mondeo 2001 - 2003, pozostałe schematy konektorów i symboli prześlę na pw.

RECONDO 26-07-2008 07:22

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
I wszystko stało się jasne :fcp1 Skróty to grubość kabli i ich kolory.

arixon 26-07-2008 08:35

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Teraz wszystko jest już jasne. Pokombinuję trochę z kabelkami i mam nadzieję że w rezultacie w cztery litery będzie grzało jak należy ...:)

Przy okazji po podłączeniu foteli z anglika mrugała kontrolka poduszki i nie działała regulacja elektryczna foteli, więc w rezultacie wpadłem na pomysł by pokrowce z nowych foteli przełożyć na stare fotele. I tak zrobiłem z tym że założyłem że przeniesiemy też maty grzejne, widomo po co.
U tapicera okazało się że poza matą w fotelach są inne maty służące zapewne poduszkom powietrznym (takie foliowe ścieżki podłączone do 6 pinowej kostki pod fotelem).
Na te maty założyłem maty podgrzewania i mam cichą nadzieję, że samo grzanie nie uszkodzi mat z plastikowymi ścieżkami i poduszka nie wystrzeli od za mocnego grzania :)

Pozdrawiam

Jarek_Onet 26-07-2008 08:58

Re: MK III Podgrzewanie siedzeń
 
Te maty to prawdopodobnie czujniki obciążenia fotela, i nie mają nic wspólnego z poduszkami. W niektórych egzemplarzach mondeo mają za zadanie właśnie nie dopuścić do wystrzału poduszek i napinacza dla fotela którego dotyczą w momencie wypadku gdy nie jest on zajęty.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.