Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2015- ] regulacja reflektorów fdl (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=297428)

Banita_1969 19-06-2019 00:41

regulacja reflektorów fdl
 
Witam,
W reflektorze fdl w S-maxie ll są trzy "śruby" regulacyjne. Dwie łatwo dostępne, a trzecia umieszczona w zagłębieniu. Proszę o wyjaśnienie, co którą się reguluje.
Czy krótkie i długie reguluje się razem czy osobno? A co trzecią śrubą w zagłębieniu ?

Link do zdjęcia z zaznaczonymi śrubami regulacyjnymi
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

1 - ?
2 - ?
3 - ?

tedi_k 19-06-2019 18:22

Odp: regulacja reflektorów fdl
 
Cytat:

Napisał Banita_1969 (Post 3144177)
...Proszę o wyjaśnienie, ...

Jak zwykle na tym forum wprost tłum chętnych do pomocy...:569:
Może się jakoś zdołam przebić...:wink:
Opis regulacji reflektorów w S-max MK2 (najpier są zwykłe a w drugiej części FDL) - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Banita_1969 19-06-2019 18:53

Odp: regulacja reflektorów fdl
 
Dziękuję.
Niestety moje lampy były regulowane też tym pokrętłem, które powinno być nie ruszane i teraz mam problem.
Już wszystko jest ok, wystarczy wiedzieć, co czym regulować.

silan 05-10-2022 08:33

Odp: regulacja reflektorów fdl
 
1- góra-dół świateł mijania
2- góra - dół świateł drogowych (długich), w instrukcji jest żeby nie ruszać 😎
3- lewo prawo świateł mijania

BartNS 15-06-2023 13:32

Odp: regulacja reflektorów fdl
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3144401)
Opis regulacji reflektorów w S-max MK2 (najpier są zwykłe a w drugiej części FDL)

A nie wiesz czy te magiczne urządzenie diagnostyczne Ford jest niezbędne? Magik na stacji mnie uszczęśliwił i ustawił światła na automacie, później już właściwie, ale tez podłubał w śrubie od długich i teraz ewidentnie walą za bardzo w lewo.

tedi_k 15-06-2023 17:19

Odp: regulacja reflektorów fdl
 
Cytat:

Napisał BartNS (Post 3460288)
A nie wiesz czy te magiczne urządzenie diagnostyczne Ford jest niezbędne? ...

Owo "magiczne" urządzenie to po prostu odpowiedni kabel diagnostyczny i dostęp do on-line'owego systemu FDRS (wymaga dostępu dealerskiego...).
BTW - FDRS działa poprawnie także na oryginalnym kablu UCDS.

FDRS jest niezbędny do uruchomienia stosownych procedur diagnostycznych modułu HCM. "Śrubokrętem" się tego nie zrobi...

Więc czeka Kolegę wizyta w jakimś "niezależnym warsztacie Ford" albo wręcz w ASO by te światła poprawnie wyregulować...

BartNS 16-06-2023 08:14

Odp: regulacja reflektorów fdl
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 3460326)
Więc czeka Kolegę wizyta w jakimś "niezależnym warsztacie Ford" albo wręcz w ASO by te światła poprawnie wyregulować...

Dzięki Tedi. A może, ktoś zna namiar na taki niezależny warsztat w okolicach Warszawy, obdzwoniłem kilka i nic, a w ASO krzyknęli pewnie tysiąc pincet :).

peterpz 02-09-2023 13:04

Problem z regulacją reflektora LED po wymianie
 
Witajcie. Mam problem po wymianie reflektora LED, o takiego:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Problem polega na tym, że reflektor świeci zbyt wysoko. Nie da się go obniżyć, bo kończy się regulacja. On się niby sam poziomuje, ale nie jest w stanie ustawić się właściwie. I teraz mam pytanie, czy miał ktoś coś takiego? Nowy reflektor trzeba jakoś programować? Dodam, że z tyłu był też wymieniany czujnik poziomowania wahacza (wymieniony na nowy OEM Ford z ASO, dobrany po numerze VIN). W komputerze błędów nie ma (spr Forscanem). Czy nowy reflektor trzeba jakoś programować? Diagnosta sugeruje, że w transporcie mogła soczewka (lub jakiś tam moduł sterujący) zeskoczyć ze śrubki regulującej i wystarczy to zapiąć, ale tego typu rzeczy są w klasycznych reflektorach odbłyśnikowych. Nie wiem jak jest tutaj. Czy mogło tak być i jest sens próbować rozbierać reflektor? Nie chcę na darmo go rozkręcać, gdy ma na śrubach oznaczenia, że nigdy nie był rozbierany (farbą).

Zrobiłem jeszcze auto diagnostykę HCM:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Niby pokazuje brak błędów ale lewy reflektor praktycznie nie rusza się góra-dół...

EDIT:
Ściągnąłem reflektor i ewidentnie cały wkład dołem się rusza jak go przechylam.

EDIT2:
Udało się to naprawić, wskoczył dołem na "kulkę". Wieczorem kładę na auto z powrotem :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.