Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193034)

wojtas7 06-11-2013 10:04

Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Hej,

zakupiłem kilka dni temu Forda Focusa, od handlarza. Oczywiście umowę kupna sprzedaży zawarłem z Niemcem którego nie widziałem. Mam Briefy, TUV ważny do 2015 roku. Kupiłem OC na 30 dni. Auto ma tablice rejestracyjne normalne niemieckie, nie wywozowe. Handlarz twierdzi że przywiózł samochód na lawecie.

Czy zrobił to legalnie? Czy mogę poruszać się te 30 dni po Polsce zanim go nie zarejestruję? Czy brak żółtych tablic spowoduje że będę miał problemy z rejestracją?

Speedo 06-11-2013 10:28

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Cytat:

Napisał wojtas7 (Post 2102657)
Czy mogę poruszać się te 30 dni po Polsce zanim go nie zarejestruję?

generalnie żeby uniknąć podwojnej rejestracji, aby zameldować samochod w PL musisz mieć wpis w dowodzie ze zostal wyrejestrowany w D

jeżeli nie masz tego wpisu to handlarz walnal Cie w rogi i masz megaproblem bo nie zarejestrujesz

jeżeli masz ten wpis a handlarzowi udało się zachować oryginalne tablice to poruszać się nie możesz, bo auto nie jest NIGDZIE zarejestrowane

wojtas7 06-11-2013 10:33

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
czy jesli na malym Briefie jest zaznaczone "Ausserbetriebsetzung" to oznacza ze jest wyrejestrowany w Niemczech?
Czy nie trzeba wowczas oddawac tablic rejestracyjnych?

Spock 06-11-2013 10:42

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Tak,wtedy jest wymeldowany.Tablic sie nie oddaje.Jedynie "Zulassungsplakette" jest zdrapywana.

Speedo 06-11-2013 10:46

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Cytat:

Napisał wojtas7 (Post 2102673)
czy jesli na malym Briefie jest zaznaczone "Ausserbetriebsetzung" to oznacza ze jest wyrejestrowany w Niemczech?

tak

Cytat:

Napisał wojtas7 (Post 2102673)
Czy nie trzeba wowczas oddawac tablic rejestracyjnych?

niby trzeba ale niektórzy jakoś potrafią to załatwić, że sobie zostawiają, albo całe, albo po zeszlifowaniu znaczków tych okrągłych albo robią w budkach takich tureckich odpowiedniki jakie bądź, nawet polskie sobie można na miejscu wytłoczyć ;)

wojtas7 06-11-2013 10:53

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

widać że jest zerwana.

na razie oddałem auto do ASO celem sprawdzenia, bo wpisy w książce serwisowej są fałszywe - nieistniejący warsztat. Dodzwoniłem się do ASO w Niemczech, w 2010 roku był robiony serwis przy przebiegu 95 000km. W tym roku auto zostało zakupione przez prywatnego Niemca z leasingu (firma Fleet). Więc stawiam na to że auto odkupił poprzedni użytkownik po prostu i przez kolejne 3 lata zrobił mniej kilometrów chociaż oczywiście to możliwe ze licznik kręcony.

Szukam namiarów na tego Niemca ale ciężko bardzo mimo że mam imię nazwisko i adres. Handlarz twierdzi że kupił z placu na mobile.de.

Jeszcze mam pytanie bo handlarz dał mi umowę po polsku z tym Niemcem. Ona nie musi być po niemiecku bądź dwujęzyczna?

Speedo 06-11-2013 10:56

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
napisz sobie dwujezyczna, mniej zapłacisz za tłumaczenia, i tak ta co masz jest sfałszowana, pamietaj o dacie, 14 dni masz na akcyze od niej

Spock 06-11-2013 11:04

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Cytat:

Napisał Speedo (Post 2102681)
niby trzeba

NIGDY nie trzeba oddawac.Blachy naleza do auta.

wojtas7 06-11-2013 11:34

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
znalazlem sobie firme (jest ich mnostwo) ktora zalatwi w urzedach wszystko za mnie wiec licze na ich doswiadczenie.

Bump:
Cytat:

Napisał Speedo (Post 2102685)
napisz sobie dwujezyczna, mniej zapłacisz za tłumaczenia, i tak ta co masz jest sfałszowana, pamietaj o dacie, 14 dni masz na akcyze od niej

umowe mam po polsku wiec chyba juz jej nie bede musial tlumaczyc.

jumka03 06-11-2013 11:53

Odp: Poruszanie się po Polsce na niemieckich tablicach
 
Cytat:

Napisał wojtas7 (Post 2102708)
umowe mam po polsku wiec chyba juz jej nie bede musial tlumaczyc

No tak ,ale czy to nie bedzie w urzedzie podpadalo ? Skoro umowa z niemcem i on nie wie co podpisuje?
Moim zdaniem przepisz sobie lepiej na dwujezyczna


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.