Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana płynu wspomagania? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=98553)

michal111 24-04-2010 08:59

Wymiana płynu wspomagania?
 
Witam szukałem na forum ale bardzo mało się dowiedziałem na temat wymiany płynu wspomagania układu kierowniczego. Wiem że wchodzi około 1 litra a dokładnie 0,8l . Lecz nadal nie dowiedziałem się jak najszybciej, najlepiej, i bez problemowo wylać (spuścić)ten płyn czytałem o jakimś wężu przy maglownicy? Moli byście napisać mi jak wy wymienialiście ten płyn ?

dujek 17-11-2011 18:15

Odp: Wymiana płynu wspomagania?
 
odświeżam

lbk.sMaSh 17-11-2011 18:39

Odp: Wymiana płynu wspomagania?
 
polaczasz powrot do zbiorniczka do butelki ktos siedzi w aucie i kreci kierownica a ty dolewasz plyn co juz szedl radze kupic wiecej zeby caly "stary" zszedl:) prosto latwo i przyjemnie

makaveli226 17-11-2011 18:57

Odp: Wymiana płynu wspomagania?
 
dolacze sie do tematu moj plyn do wspomagania jest koloru takiego jasno brazowego czy to jest normalny kolor ???

lbk.sMaSh 17-11-2011 19:12

Odp: Wymiana płynu wspomagania?
 
powienien byc czerwony
prosze link :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jacolok 17-11-2011 21:16

Odp: Wymiana płynu wspomagania?
 
Wymieniałem ten płyn rok temu. Najpierw wyjąłem lampę co by mieć lepszy dostęp, wypinasz przewód dolny ze zbiornika i wsadzasz do uciętej plastikowej butelki. Dobrze by było gdyby butelka miała lekko ponad 1l. Kręcisz kierownicą lewo - prawo przynajmniej dwa razy bez włączonego silnika (będzie ciężko) i na bieżąco uzupełniasz płyn. Dlatego najlepiej żeby były dwie osoby. Gdy z powrotu zaczyna lecieć czerwony płyn wspomagania, spinasz powrót do zbiorniczka i koniec.

mallo12 29-02-2012 23:22

Odp: Wymiana płynu wspomagania?
 
Cytat:

Napisał jacolok (Post 1739023)
Wymieniałem ten płyn rok temu. Najpierw wyjąłem lampę co by mieć lepszy dostęp, wypinasz przewód dolny ze zbiornika i wsadzasz do uciętej plastikowej butelki. Dobrze by było gdyby butelka miała lekko ponad 1l. Kręcisz kierownicą lewo - prawo przynajmniej dwa razy bez włączonego silnika (będzie ciężko) i na bieżąco uzupełniasz płyn. Dlatego najlepiej żeby były dwie osoby. Gdy z powrotu zaczyna lecieć czerwony płyn wspomagania, spinasz powrót do zbiorniczka i koniec.

A ja nie mogę znaleśc tego węża z powrotu gzie on jest mógł by ktoś powie gdzie on jest bo ja ma tylko jeden wąż w zbiorniku

jacolok 01-03-2012 19:22

Odp: Wymiana płynu wspomagania?
 
Pod zbiorniczkiem zobacz.

mallo12 02-03-2012 00:19

Odp: Wymiana płynu wspomagania?
 
Cytat:

Napisał jacolok (Post 1792858)
Pod zbiorniczkiem zobacz.

Dzięki znalazłem

(jutro do okulisty idę) hehe

Mocnytddi 07-01-2014 12:07

MK3 Wymiana Płynu od Wspomagania kierownicy
 
Witam,z góry powiem że używałem opcji szukaj ale nic konkretnego nie znalazłem :mrgreen: sprawa jest taka że chciałbym wymienić sobie płyn jak i pasek od wspomagania kierownicy,ale najpierw płyn. Czy można tą czynność zrobić nie mając garażu? czy konieczna jest wizyta u mechanika? co jest potrzebne do takiej wymiany?

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.