Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [mk2] Prędkościomierz, a licznik kilometrów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=14265)

wdflorek 25-06-2006 19:56

[mk2] Prędkościomierz, a licznik kilometrów
 
Szukam, szukam i nic nie stety nie znalazłem...
Potrzebuję pomocy. Przestał mi działać licznik kiliometrów. Prędkościomierz działa bez problemu a licznik doszedł do 200 kkm i tyle...
Czy to licznik się zwalił czy też może jakiś czujnik. Bezpieczniki wszystkie są w porządku.
Licznik jest bez linki ale wyświetlacz nie jest elektroniczny. Wszystkie styki sprawdziłem (przy liczniku)

pozdrawiam

llechu 25-06-2006 21:03

Właśnie dzisiaj z tym walczyłem w swoim. Wyciągnąłem zegary, próbowałem poruszyć te rolki z cyferkami, ale widać zacięło się na dobre. Nie wymontowywałem samego zegara ale też nie sądzę abym tam mógł coś wskórać. Trza będzie się przyzwyczaić albo wymienić zegar... Chyba, że ktoś coś podpowie...

wdflorek 29-06-2006 11:35

nie wiem czy da radę kupić sam licznik prędkości.. bo całe zegary to ok 4 stówek, trochę drogi biznes

Ja postaram się rozebrać swój jeszcze raz i wymontować licznik i być może tam uda się coś 'poruszyć' trochę nie w smak mi taki wydatek....

pozdrawiam

Slawko 29-06-2006 16:48

llechu, wymontuj ten mechanizm, popatrzymy. Mysle, ze da sie cos zrobić.

llechu 29-06-2006 17:28

Sławko, ale to jest w jednej puszce z prędkościomierzem. Ja nie chcę bez prędkościomierza jeździć. Chyba, że umawiamy się znowu u mnie w garażu w sobotnie późne popołudnie. Albo gdzieś indziej zaproponuj.
W sumie to kiedyś bawiłem się w zegarmistrza (a to chyba podobna robota) i nawet udało mi się poskładać taki budzik na bateryjkę AA rozłożony na części pierwsze i nawet działał. :fcp18
W sumie to i tak się chciałem do Ciebie uśmiechnąć, żeby zrobić czyszczenie TPS-a i krokowca, bo niby mi mechanik niedawno czyścił, ale coś nie doczyścił. Mówiłeś też o wymianie tych wszystkich przewodów gumowych do odmy i innych odpowietrzeń. Chciałbym to zrobić, ale nie wiem jakie te gumy dokupić. Do ASO raczej nie pojadę bo mnie złodzieje skroją.

Slawko 29-06-2006 17:36

wszystko ok, tylko ten ^%$#@%$@@^$#@ , &^%*^%$&^%$, &%$&^%$ i &^%$&^% brak czasu :(

vooyoo 05-07-2006 11:39

Sądzę że 99% problemów z licznikami jest wynikiem cofania ich kiedyś na tzw. "chama". Masz pewnie zegary analogowe (bez wyświetlaczy), jednak są one już elektroniczne (bez linek napędowych).

Licznik da się rozebrać i naprawić, ale lepiej znajdź kogoś kto to umie zrobić.

llechu 05-07-2006 12:12

vooyoo, czy naprawiałeś to w Kielcach?

vooyoo 05-07-2006 12:53

Tak, w Kielcach, gościu naprawił prędkościomierz. A ponieważ to nie przyniosło efektu sprawdzał mi instalację i czujnik na oscyloskopie (inaczej sie nie da sprawdzić czy dobry)

llechu 05-07-2006 22:10

Cytat:

Napisał vooyoo
A ponieważ to nie przyniosło efektu sprawdzał mi instalację i czujnik na oscyloskopie (inaczej sie nie da sprawdzić czy dobry)

Zaraz, to naprawił ten licznik czy nie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.