Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2018- ] Przekładnia do wymiany (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=332786)

midnite19 07-01-2023 14:11

Przekładnia do wymiany
 
Cześć! Przebieg 124k, hałasy z kolumny kierowniczej, podczas jazdy i lekko skreconych kołach kierownica nie wracała sama do pozycji 0. W ASO stwierdzili, że przekładnia do wymiany. Jak dla mnie to bardzo szybko się zużyła. Wymieniał ktoś albo regenerował? Jakie koszty?

clubGRANT 07-01-2023 14:46

Odp: Przekładnia do wymiany
 
Auto od nowości czy kupione używane? jak używane to czy znana historia? jak nie znana to może miał kolizję i ucierpiał magiel. Aso to aso zawsze powie żeby coś wymienić bo o dla nich łatwa kasa, czy była diagnostyka kompuerowa? pewnie w aso była, ale lepiej jechać do niezależnego warszatu i potwierdzić może wystarczy kalibracja.Magle elekyczne były już tu wymieniane, ceny są różne zależą od warszau i okolicy.

Fulara 07-01-2023 15:41

Odp: Przekładnia do wymiany
 
to, że magiel nie wraca sam to za to odpowiada kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

robili geometrię ? masz papiery na to ?

co stuka ? kiedy stuka ? potwierdzałeś to u innego mechanika ?

michałek 07-01-2023 20:58

Odp: Przekładnia do wymiany
 
W tych autach przekładnie padały jak muchy na szumy/szuranie. Wymiana całej kolumny bo ASO nie ma procedur na naprawę. Też miałem wymianę. Całe to wspomaganie elektryczne też jest obrzydliwe, ciągle mam wrażenie, że samo robi takie mikro ruchy, jakby było niestabilne. Tak było przed i po wymianie kolumny więc typ tak ma.

midnite19 07-01-2023 21:23

Odp: Przekładnia do wymiany
 
To służbowe, mam je od nowości. Jest już po gwarancji a mam w planach je odkupić. Dzowniłem do jednego warsztatu, który zajmuje się regeneracją powiedzieli,że koszt min 3k. Zbieżność robiona przy zmianie na zimówki. Dokładnie szuranie i szumy z kolumny kierowniczej. Tak myślałem, że aso potrafi tylko wymienić.

bidżej 08-01-2023 20:50

Odp: Przekładnia do wymiany
 
Cytat:

Napisał midnite19 (Post 3439087)
mam w planach je odkupić

słaby plan.

Bump:
Cytat:

Napisał michałek (Post 3439086)
Całe to wspomaganie elektryczne też jest obrzydliwe, ciągle mam wrażenie, że samo robi takie mikro ruchy, jakby było niestabilne

sprawdź błędy i kalibrację kąta skrętu.

pawel182 09-01-2023 05:53

Odp: Przekładnia do wymiany
 
Cytat:

Napisał bidżej (Post 3439218)
słaby plan.

A niby czemu słaby plan? Ma auto od nowości, pewnie sam nim tylko jeździ więc zna całą historię i sposób eksploatowania.
A skoro auto ma wadę to może jeszcze mu je naprawia przed wykupieniem albo dadzą jakiś rabat...?


Cytat:

Napisał midnite19 (Post 3439087)
Tak myślałem, że aso potrafi tylko wymienić.

Taka jest polityka i myślę, że słuszna. Naprawiają na nowych oryginalnych częściach dzięki temu masz pewność, że część jest dobra natomiast regeneracja i inne rzeźby obarczone są czasem dużym ryzykiem.
Jak dla mnie gdybyś nawet miał ponieść koszty naprawy to chyba warto się zainteresować tym autem bo masz je pewne. Chyba, że koszt tego + koszt wykupu auta będzie na tyle wysoki że kupisz sobie nowe to już co innego.

bidżej 09-01-2023 07:50

Odp: Przekładnia do wymiany
 
Cytat:

Napisał pawel182 (Post 3439238)
A niby czemu słaby plan?

kolejna przekładnia raczej nie zużyje się wolniej. A do tego z doświadczenia z moim odpadem na kołach - jeśli warsztat wymieniający przekładnię (również ASO) nie wie dokładnie co robi, to to jest dopiero początek problemów z układem kierowniczym.

pawel182 09-01-2023 12:25

Odp: Przekładnia do wymiany
 
Niekoniecznie. Mogli coś poprawić w nowych przekładniach, pozbyć się wad itp. Co do ASO...nie wypowiadam się bo tam też pracują ludzie raz potrafią zrobić dobrze innym razem gorzej.

midnite19 09-01-2023 22:08

Odp: Przekładnia do wymiany
 
W tygodniu będzie wymiana na nową przekładnie. Dam znać, czy jest poprawa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.