Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=121940)

kubaw20055 05-02-2011 08:32

Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
Witam. Mam mały problem. Zauważyłem, że na biegach od 3-5 przy obrotach silnika od ok. 1800-2200 dodając gazu we wnętrzu słychać denerwujące brzęczenie, tak jakby jakaś sprężynka albo kabelek wpadał w rezonans. Problem w tym, że słychać to w całej kabinie i trudno to zlokalizować... Może ktoś miał już podobny problem?:roll:

Betelgeuse 05-02-2011 21:18

Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
U mnie wstępnie podejrzenie padło na popękaną obudowę nagrzewnicy albo poduszkę zawieszenia silnika, lecz za naprawę biorę się na wiosnę. Na logike to raczej poduszka zawieszenia silnika, bo od nagrzewnicy nie powinny poza kokpitem tarabanić zamki w drzwiach

SAXI 06-02-2011 21:18

Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
Może osłona termiczna tłumika ?

kubaw20055 07-02-2011 07:55

Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
Nie, to raczej żadne z tych rzeczy. Najbardziej mi pasuje jakiś kabel z kokpitu, tylko nie mam czasu, żeby to rozebrać...:roll:

Mar78 07-02-2011 11:53

Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
Mam chyba to samo... Przy czym u mnie ten dźwięk występuje na wolnych obrotach, przy zimnym silniku. Wyraźnie słychać go tylko wewnątrz auta. Na zewnątrz, nawet po podniesieniu maski: cisza.

dr_Oktan 07-02-2011 17:34

Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
Kiedyś u mnie /benz/ też słyszłem ciche brzęczenie , po mroźnej nocy boczne kratki nawiewu powietrza wydawały taki dźwięk, wstarczyło jej przestawić

Jitter 07-02-2011 20:12

Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
Cytat:

Napisał dr_Oktan (Post 1594188)
po mroźnej nocy boczne kratki nawiewu powietrza wydawały taki dźwięk, wstarczyło jej przestawić

OMG! Ciekawe, co jeszcze może w tym aucie zacząć "grać"? :shock:

jarekwalus78 08-02-2011 21:12

Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
Wkrótce wiosna,potem lato,plastiki zmiękną i znów będzie w aucie cisza.Przynajmniej jest tak w moim egzemplarzu.Przestałem już na to zwracać uwagę.

emonkey 18-02-2011 22:50

Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
Cytat:

Napisał dr_Oktan (Post 1594188)
Kiedyś u mnie /benz/ też słyszłem ciche brzęczenie , po mroźnej nocy boczne kratki nawiewu powietrza wydawały taki dźwięk, wstarczyło jej przestawić

Ja mam tak samo że czasem coś mi brzęczy :/ I nie wiem co, Ale to chyba nie to.
To taki dźwięk jakby się gdzieś kabel przetarł i robił spięcie, dochodzi to spod deski rozdzielczej. Poratujecie?
Pozdrawiam

kubaw20055 19-02-2011 08:11

Odp: Dziwne brzęczenie (?) we wnętrzu
 
Cytat:

Napisał emonkey (Post 1602001)
Ja mam tak samo że czasem coś mi brzęczy :/ I nie wiem co, Ale to chyba nie to.
To taki dźwięk jakby się gdzieś kabel przetarł i robił spięcie, dochodzi to spod deski rozdzielczej. Poratujecie?
Pozdrawiam

O właśnie chodzi mi dokładnie o to, tylko nie wiedziałem jak to dokładnie nazwać/opisać...:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.