Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] 1.4 TDCi Trudne odpalanie poniżej 0stC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=303753)

pappagiorgio 05-12-2019 10:53

1.4 TDCi Trudne odpalanie poniżej 0stC
 
Ostatnie mrozy spowodowały potrzebę dłuższego kręcenia moją Fiestą. Tematów jest wiele, ale większość sugerowanych przyczyn awarii mam zrobione, czyli: nowy akumulator, kompresja 25bar na każdym cylindrze (spr na zimnym silniku), nowe świece żarowe. Podpiąłem się FORScan'em wrzuciłem ciśnienie na listwie podczas rozruchu, temperaturę zewnętrzną, temp paliwa. Ciśnienie podczas kręcenia rozrusznikiem dochodzi do 300bar i po odpaleniu, na wolnych obrotach utrzymuje się 229bar, temp paliwa 20st (-2 na dworze) natomiast dziwna sprawa, temperatura AAT wskazywana w FORScanie -40stC ?! Temperatura na liczniku wskazywana jest poprawna: -2stC, czy to FORScan źle odczytuje? z tego co się dowiedziałem to powinien być jeden czujnik temperatury pod przednim zderzakiem i później sygnał jest rozsyłany przez PCM do reszty modułów, czyli jeśli na liczniku temperaturę mam poprawną to czemu FORScan pokazuje -40?. Pytanie mam jeszcze odnośnie grzania świec żarowych, z tego co czytałem spirala w lato się nie świeci w ogóle, u mnie zapala się na 2s. zawsze. Jedynie co zaobserwowałem to dzisiaj po nocy (temp. min -8stC) przy przekręceniu kluczyka, spirala świeciła się trochę dłużej. Może ktoś potwierdzić w swojej Fieście jak zachowuje się grzanie świec żarowych?

Piasek80 05-12-2019 13:03

Odp: 1.4 TDCi Trudne odpalanie poniżej 0stC
 
Spirala zawsze się powinna zapalić. Jej mrugniecie sygnalizuje sprawność układu.

Danielo_82 05-12-2019 13:54

Odp: 1.4 TDCi Trudne odpalanie poniżej 0stC
 
Może gdzieś na wtyczce jest zwarcie (mały opór) przez co odczyt temp jest minimalny. Choć wątpię czy jest tylko jeden czujnik na zegary i pcm.

krzysiek.janek 06-12-2019 12:55

Odp: 1.4 TDCi Trudne odpalanie poniżej 0stC
 
Ja bym kolejno sprawdził z rana: temperaturę powietrza zasysanego -> temperaturę płynu chłodniczego -> napięcie na aku podczas rozruchu -> czy się paliwo nie cofa -> czy dobra masa dla rozrusznika jest -> dał rozrusznik do sprawdzenia.

pappagiorgio 06-12-2019 17:14

Odp: 1.4 TDCi Trudne odpalanie poniżej 0stC
 
Cytat:

Napisał krzysiek.janek (Post 3200683)
Ja bym kolejno sprawdził z rana: temperaturę powietrza zasysanego -> temperaturę płynu chłodniczego -> napięcie na aku podczas rozruchu -> czy się paliwo nie cofa -> czy dobra masa dla rozrusznika jest -> dał rozrusznik do sprawdzenia.

Temperaturę powietrza zasysanego sprawdzałem po kilkukilometrowej przejażdżce: 18st (...chyba, ale wskazanie sensowne), temperatura płynu była 47stC i rosła jak odpaliłem silnik (pomału malała po zgaszeniu silnika). Aku nie wpadłem, sprawdze przy najbliższej okazji. Jak sprawdzić czy paliwo się cofa? Sprawdzić ciśnienie na listwie CR??

Co do cofania paliwa to nie powinno być tak, że problem z odpalaniem jest zawsze? Dodam, że jak jest cieplej (+5-7 stC) samochód pali rewelacyjnie, problem jest tylko jak temperatura jest w okolicy lub poniżej zera.

AnonimowyAlkoholik 11-12-2019 20:16

Odp: 1.4 TDCi Trudne odpalanie poniżej 0stC
 
Jak jest bardzo poniżej zera też ciężko odpala? Bo część Fiest w okolicy zera kręci się dłużej niż np przy -10 czy +10, świece za krótko grzeją- trzeba je przeprogramować

Jazdza92 23-12-2021 21:55

1.4tdci 70KM ciężko odpala na mrozie
 
Witam,
Mam ostatnio problem z moją fiesta 1.4tcdi 70km z odpalaniem po dłuższym postoju. Błąd P0381 i co zauważyłem to kontrolka świec zapala się tylko na max 1s. Po odpaleniu zakopci. Wymieniłem przekaznik świec który znajduje się pod samochodem zaraz po odkręcaniu podłogi w okolicy zbiorniczka na plyn spryskiwaczy. Niestety nie pomogło. Bezpiecznik swiec w skrzynce niby cały. Świece wymienione. Zastanawiam się jeszcze co to za przekazniki w skrzynce pod lewą lampą. Może ktoś też miał podobny problem? W necie ogólnie mało informacji na temat tego silnika większość co znajduje to 1.4 68km

Wolf23 02-01-2022 08:36

Odp: 1.4 TDCi Trudne odpalanie poniżej 0stC
 
A jak przeprogramować świece?

luckyboy 02-01-2022 08:39

Odp: 1.4 TDCi Trudne odpalanie poniżej 0stC
 
Cytat:

Napisał AnonimowyAlkoholik (Post 3202271)
Jak jest bardzo poniżej zera też ciężko odpala? Bo część Fiest w okolicy zera kręci się dłużej niż np przy -10 czy +10, świece za krótko grzeją- trzeba je przeprogramować

W okolicy zera to powinna odpalić bez świec na dotyk...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.