Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Przegrzewanie sie silnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=151218)

jogoras 18-02-2012 13:19

Przegrzewanie sie silnika
 
Witam.
Przegrzewa mi sie silnik dochodzi do max, temp, az zaczyna sie plyn gotowac i musze stanac. Szczerze mowiac nie przejade teraz 10 km. Z tego co wiem to plyn jest goracy na gumowej rurze dochodzacej do chlodnicy jednak cala chlodnica jest zimna i wylot tez. Pompa dziala bo plyn dolatuje do zbiorniczka wyrownawczego. Macie jakies pomysly? Moze chodnica sie zapchala? Ale to mi sie stalo po 250 km ciaglej jazdy. aha 99r 2.8 silnik automat B/G

stomat 18-02-2012 16:48

Odp: Przegrzewanie sie silnika
 
Chłodnica zapchana ? Nieprawdopodobne. Uszkodzony termostat, może przymarzł. A może jednak pompa.
A ogrzewanie działa ?

jogoras 18-02-2012 17:08

Odp: Przegrzewanie sie silnika
 
Cytat:

Napisał stomat (Post 1786144)
Chłodnica zapchana ? Nieprawdopodobne. Uszkodzony termostat, może przymarzł. A może jednak pompa.
A ogrzewanie działa ?

Termostat raczej nie przymarzl , dzis bylo +6 stopni , pompa chodzi na 100% bo mam powrot plynu do zbiorniczka a co do ogrzewania to jak sie plyn zagrzeje to nie idzie wysiedziec w srodku auta tak goraco, najgorsze jest to ze wogule na chodnice nie idzie plyn

adri 18-02-2012 18:55

Odp: Przegrzewanie sie silnika
 
Skoro nie idzie na chłodnice to prawdopodobnie przycioł się termostat,zmień na nowy lub wyjmij go i spróbuj bez to się przekonasz,ja bym od tego zaczał.

jogoras 18-02-2012 19:40

Odp: Przegrzewanie sie silnika
 
Cytat:

Napisał adri (Post 1786226)
Skoro nie idzie na chłodnice to prawdopodobnie przycioł się termostat,zmień na nowy lub wyjmij go i spróbuj bez to się przekonasz,ja bym od tego zaczał.

dzieki wielkie sprawdze a tak mniej wiecej gdzie szukac termostatu bo powiem wam ze z tak tylko sie przygladalem i szczerze mowiac nie znam sie za bardzo na silnikach

eclipse 18-02-2012 20:22

Odp: Przegrzewanie sie silnika
 
Cytat:

Napisał jogoras (Post 1786046)
Witam.
Przegrzewa mi sie silnik dochodzi do max, temp, az zaczyna sie plyn gotowac i musze stanac. Szczerze mowiac nie przejade teraz 10 km. Z tego co wiem to plyn jest goracy na gumowej rurze dochodzacej do chlodnicy jednak cala chlodnica jest zimna i wylot tez. Pompa dziala bo plyn dolatuje do zbiorniczka wyrownawczego. Macie jakies pomysly? Moze chodnica sie zapchala?

Jeśli rura do chłodnicy jest gorąca ta górna najczęściej jest na początku niej przy silniku( założony termostat w obudowie) .
To co napisałeś wygląda na awarie chłodnicy .
Zobacz czy wąż od chłodnicy odpływ ten na dole nie jest zamarzniety lub chociaż miekki , co by znaczyło że nie ma przejścia przez chłodnice. Tak czy siak -Sprubuj poluzować i zdiąć wąż górny przy samej chłodnicy.
Przelewanie płynu do zbiorniczka może być umieszczone przed termostatem i przelewa tylko krótki obieg jak nie ma przepływu przez chłodnicę .

jogoras 19-02-2012 09:34

Odp: Przegrzewanie sie silnika
 
Piotr
Tak jak napisales gorna rura jest goraca a dolana zimna ale miekka czyli nie zamarznieta, ze dzis niedziela to jutro wyjme ten termostat calkowicie i zobacze jak bedzie dzialalo bez niego, powinno wtedy wogule nie grzac silnika bo obieg powinien byc non stop , moze jest faktycznie uszkodzony ale jesli sie sytuacja powtorzy to chyba cos z chlodnica bedzie nie tak

xmikexpl 03-03-2012 17:51

Odp: Przegrzewanie sie silnika
 
Słuchaj kolego a masz gaz??? Jeśli masz to spróbowałbym jeszcze sprawdzić przeowdy wodne do parownika. Może są zimne i parownik jest zapowietrzony i to robi robotę. Ja tak miałem w citroenie C5 2005r. Odpowietrzyłem i po kłopocie. Jeśli nie to, to stawiałbym najpierw odkręcić dolną rurę i zobaczyć czy pójdzie w chłodnice ciepły płyn. Jeśli tak to odpowietrz dokładnie układ. Jeśli nie pomoże to trmostat. Ale dziwne troszkę na termostat....

radziak 03-03-2012 20:21

Odp: Przegrzewanie sie silnika
 
poprostu podjedż do pierwszego lepszego mechanika i popro s żeby Ci wytargał termostat ,zapłacisz parę groszy i coś się zawsze wyjaśni....

radziak 03-03-2012 20:23

Odp: Przegrzewanie sie silnika
 
a może sprawdzić czujnik temperaratury?zacznij od tego !pzdr ze Skarżyska


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.