Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] 1,9TDI słabo oddaje moc jest mułowaty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=234369)

Karol... 27-11-2015 16:58

1,9TDI słabo oddaje moc jest mułowaty
 
Mianowicie na forum nie ma takiego samego przypadku, są podobne. Mój Galaxy 1.9 TDI 90km chyba oznaczenie silnika AHH (jest z przekladki i sa starte oznaczenia na oslonie rozrządu) nie ma chęci do jazdy no niby jedzie ale tak jak by bez turbo. Nie wkreci sie w czasie jazdy na wiecej niż 3000 obr. V-max 115km/h. Jestem młodym użytkownikiem tego auta jezdze 3 miesiace (auto od taty) i caly czas taki muł wiem ze on może jechać lepiej bo kiedyś złapał przeblysk( przez dwa jessienne dni )i sie wkrecał normalnie na trzecim biegu odcinało go przy 3700 obr, na 4 2800 a na 5 przy 2200 obr. Po zgaszeniu znowu mial checi do jazdy ale po przekroczeniu obrotow znowu muł.Czyli notlauf... Na diagnostyce byl błąd od przeladowania cisnienia doładowania. Na mechanice sie troche znam wiec zacząłem dubac wymieniłem i po podlaczalem wezyki podcisnieniowe (bylo dwa luźne). Jak sie polozylem pod samochód to nie mogłem ruszyć ręką sztangi od turbo weżyk od niej był nie podłączony. Prosze o pomoc.
Pozdrawiam :razz:

taxidriver 27-11-2015 23:12

Odp: Galaxy tdi ma muła.
 
podepnij podciśnienie wymień gruszkę chyba że działa umyj turbo.

GTB20 28-11-2015 08:47

Odp: Galaxy tdi ma muła.
 
taxci driver ten silnik to AHU i ma sterowanie nadcisnieniem a nie podcisnieniem. Mylisz i wprowadzasz tylko w blad. BEz logow to bedziemy wrozyc czy dziura gdzies jest czy sie skorodowala grucha czy cos jeszcze innego. Logi dynamiczne prosze zrobic to powiem co dolega i jak naprawić.

ppiioottrr 28-11-2015 20:00

Odp: Galaxy tdi ma muła.
 
Witam mam Forda Galaxy z 2001 roku 115 koni silnik 1.9 TDI . Występują podobne objawy , w trakcie przyśpieszania momentami strasznie zamula jakby go coś blokowało i po pewnym czasie odpuszcza . Objawy się powtarzają dość często , proszę o jakąś podpowiedź jak ktoś wie co robić .

zuraw 1 29-11-2015 10:29

Odp: Galaxy tdi ma muła.
 
Częsta przyczyna-dziurawy wężyk w sterowniku silnika-komputerze.

Jarek G. 29-11-2015 17:00

Odp: Galaxy tdi ma muła.
 
A kiedy wymieniony filtr paliwa?

GTB20 29-11-2015 17:15

Odp: Galaxy tdi ma muła.
 
Żuraw nie siej zamętu. 115 czyli auy nie ma żadnego wezyka bo to było w 90 i 110 ko

zuraw 1 01-12-2015 20:07

Odp: Galaxy tdi ma muła.
 
Właśnie mi chodzi o post Karola -silnik 90-konny.

GTB20 01-12-2015 20:24

Odp: 1,9TDI słabo oddaje moc jest mułowaty
 
To by po pierwsze nie byl mul od samego poczatku jazdy tylko po pewnym czasie gdzy przyspieszasz z pedalem gazu w polodze lapalby mula. Poza tym mamay blad przeladowania wiec jak to by bylo molziwe jakby wezyk o dlugosci okolo 5 cm byl przerwany w ECM. Takich wezykow tez w swoim zyciu wymienilem kilka wiec wiem co mowie.
Objawy przedstawione nei wskazuja na to. Aczkolwiek zawsze warto tam zerknac i wstawic wezyk juz nie taki gietki mięciutki jak ori tylko dac zbrojony gruboscienny i mamay spokoj na wiele lat.

ws333 03-12-2015 11:31

Odp: 1,9TDI słabo oddaje moc jest mułowaty
 
Do ppiioottrra.Masz zasyfioną turbinę+zasyfioną kierownicę zmiennej geometri.Zalecane leczenie dać mu popalić powyżej 3tyś.obr. np.autostrada i 160km/h.Może pomóc ale nie koniecznie.Definitywnie pomaga wizyta u dobrego turbiniarza i demontaż+czyszczenie.Czytaj PSJ.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.