Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] temeratura w VR6 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=25750)

Marcin-Kraków 03-06-2007 10:55

temeratura w VR6
 
Witam ponownie.
Poniewaz jestem swiezym uzytkownikiem, bede Was powoli zagreczal pytaniami.

1. Czy normalnym jest stan falowania temperatury w granicach polowy tak po 1-2 mm od polowy wskaznika, przy silniki VR6 ? Czy do wymiany termostat ?

W japonczykach przyzwyczajilem sie, ze temperatura po osiagnieciu wlasciwego stanu stoi jak zamurowana, stad to pytanie. :fcp2

2. Druga sprawa to mam delikatnie przestawiona kierownice w lewa strone. Czy przestawiac ja na wieloklinie na kierownicy, czy da sie jakos na drazku kierowniczym przekrecic ?

akbar 03-06-2007 11:26

no właśnie, ja mam podobny problem z kierownicą, jeśli ktoś może pomóc - to wielkie dzięki, janusz

LolleQ 03-06-2007 12:07

Cytat:

Napisał Marcin-Kraków
1. Czy normalnym jest stan falowania temperatury w granicach polowy tak po 1-2 mm od polowy wskaźnika, przy silniki VR6 ? Czy do wymiany termostat ?

Zależy od przedziału czasowego w jakim faluje - jeśli w ciągu np. kilku sekund to przyczyny szukałbym w czujniku... chociaż też bez specjalnego zacięcia, bo takie falowanie może być spowodowane schładzaniem płynu przy szybszej jeździe lub wzrostem jego temperatury w korku - ale to już powinno odbywać się nie w kilka sekund tylko nieco dłużej. A może to taki urok VR6? :fcp4

wojtek60 03-06-2007 14:35

Re: temeratura w VR6
 
Cytat:

Napisał Marcin-Kraków
2. Druga sprawa to mam delikatnie przestawiona kierownice w lewa strone. Czy przestawiac ja na wieloklinie na kierownicy, czy da sie jakos na drazku kierowniczym przekrecic ?

miałem podobny przypadek i okazało się że przestawiła mi się zbieżność.
Ustawienie zbieżności wyprostowało kierownicę.
Musiałem wjechać na jakiś krawężnik :fcp15
Tobie też radzę sprawdzić zbieżność ponieważ będzie zdzierać opony.
To że przestawisz kierownicę to tylko dla swojej wygody a usterka w dalszym ciągu będzie istniała.

Marcin-Kraków 03-06-2007 16:58

Re: temeratura w VR6
 
Cytat:

Napisał LolleQ
Zależy od przedziału czasowego w jakim faluje - jeśli w ciągu np. kilku sekund to przyczyny szukałbym w czujniku... chociaż też bez specjalnego zacięcia, bo takie falowanie może być spowodowane schładzaniem płynu przy szybszej jeździe lub wzrostem jego temperatury w korku - ale to już powinno odbywać się nie w kilka sekund tylko nieco dłużej. A może to taki urok VR6? :fcp4

Wlasnie robi sie to tak podczas jazdy i podczas postoju. Raczej okresowo niz co kilka sek. Na wyswietlaczu temperatura oliwy tez oscyluje od 90 do 150 stopni.

Cytat:

Napisał wojtek60
miałem podobny przypadek i okazało się że przestawiła mi się zbieżność.
Ustawienie zbieżności wyprostowało kierownicę.
Musiałem wjechać na jakiś krawężnik :fcp15
Tobie też radzę sprawdzić zbieżność ponieważ będzie zdzierać opony.
To że przestawisz kierownicę to tylko dla swojej wygody a usterka w dalszym ciągu będzie istniała.

Moze i masz racje, Od tego zaczne bo oponki dopiero co zalozone nowe i szkoda by bylo je szybciorkiem zniszczyc.

Patryk Muller 03-06-2007 20:14

Ja powiem tak. w moim aucie temperatura nie faluje. Jadąc autostradą trochę szybciej :fcp4 temp. rośnie ponad połowę . Po mieście i normalnych drogach oscyluje w okolicach połowy. znacznych skoków wskazówki nie zauważyłem. Co do kierownicy to 99% zbieżność do ustawienia.

BOODZIO2 04-06-2007 07:15

witam

co do wskaznikow ja bym obstawial korosje stykow oraz brak masy kiera wiadomo zbierznosc da lepsze rezultaty a moze jeszcze cos sie wykryje przy okazji

Gregus 04-06-2007 07:17

Re: temeratura w VR6
 
U mnie temperatura delikatnie się waha, ale nie w takim dużym przedziale (oczywiście jak się już silnik rozgrzeje).
Na oleju to jest 103 do max 117st, raz doszła do 122 jak targałem duży camping pod górkę.
Kierownicy nie ruszaj, jedź na zbieżność.

Marcin-Kraków 15-06-2007 08:25

Cytat:

Napisał wojtek60
miałem podobny przypadek i okazało się że przestawiła mi się zbieżność.
Ustawienie zbieżności wyprostowało kierownicę.

Kolega dostaje "Pomagasa" :)
Pojechalem na zbierznosc jak polecal i sprawa przestawionej kierownicy zostala wyjasniona.
:fcp26


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.