Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Śmierdząca klimatyzacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=140793)

Osmola 04-10-2011 13:23

Śmierdząca klimatyzacja
 
Witam koledzy. Opiszę swój cały problem. Na wiosne tego roku zrobił mi koles serwis klimatyzacji. Został wymieniony filtr kabinowy na FILTRONA dobił czynnik i odgrzybił. Od jakiegos miesiąca zaczeło coś troche śmierdzieć w samochodzie ale bardzo delikatnie. Nie zwracałem na to uwagi ponieważ nie miałem czasu. Wczoraj włączyłem klimatyzacje to zaczeło śmierdziec niesamowicie. I tak sprawdzałem kilka razy, na włączonym śmierdzi. Samochod zaprowadzilem do odgrzybienia dzisiaj rano i śmierdzi dalej. Może troche mniej. Więc zaprowadziłem teraz i mają wymienić filtr na nowy i jeszcze raz odgrzybic. Mówił mechanik ze ozonerem wystarczy odgrzybiac 30 minut a oni robili 50. Co teraz dalej?

leszcz 04-10-2011 13:44

Odp: Śmierdząca klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał Osmola (Post 1716871)
Witam koledzy. Opiszę swój cały problem. Na wiosne tego roku zrobił mi koles serwis klimatyzacji. Został wymieniony filtr kabinowy na FILTRONA dobił czynnik i odgrzybił. Od jakiegos miesiąca zaczeło coś troche śmierdzieć w samochodzie ale bardzo delikatnie. Nie zwracałem na to uwagi ponieważ nie miałem czasu. Wczoraj włączyłem klimatyzacje to zaczeło śmierdziec niesamowicie. I tak sprawdzałem kilka razy, na włączonym śmierdzi. Samochod zaprowadzilem do odgrzybienia dzisiaj rano i śmierdzi dalej. Może troche mniej. Więc zaprowadziłem teraz i mają wymienić filtr na nowy i jeszcze raz odgrzybic. Mówił mechanik ze ozonerem wystarczy odgrzybiac 30 minut a oni robili 50. Co teraz dalej?

HEH
potraktuj chemią . Pianka CRC na parownik i po sprawie. Mozesz pianke wprowadzic przez odpływ klimatyzacji. Odpływ znajduje się pod osłoną tunelu przy nogach pasażera. Zdejmij łacznik z gumy i wprowadz tam dysze i czynnik wprowadz. Pianka się pieni wiec spokojnie dojdzie do parownika. Sprwadzone w 100%
pozdr

jvc 04-10-2011 14:35

Odp: Śmierdząca klimatyzacja
 
Zależy jakiej wydajności jest ozonator, różne są sposoby ,czasami trzeba robić i dwa razy ,generalnie im dłużej tym lepiej.

Osmola 04-10-2011 15:23

Odp: Śmierdząca klimatyzacja
 
no własnie odebralem auto z nowym filtrem węglowym. Troche jeszcze odgrzybiali. Nie wiem czy mi sie wydalo czy raz zaśmierdziało. Ale nie jestem pewny bo juz cały dzień wącham to mogę mieć nos "rozregulowany" :) . A ich sprzęt do ozonowania to taki mały jak zeszyt A5.

jvc 04-10-2011 15:29

Odp: Śmierdząca klimatyzacja
 
Niestety często tak jest że jak się doprowadzi do zbytniego zaśmierdzenia to później ciężko się zapachu pozbyć. Sprzęt może być mały ,ważne jaką ma wydajność a tego pewnie nie wiesz ;)

mrk26 04-10-2011 15:48

Odp: Śmierdząca klimatyzacja
 
U mojego znajomego śmierdziało około 2 tgodnie po odgrzybianiu, taki smrodek jak po chemii, nie typowy grzyb :P i zaczynało śmierdzieć jak wyłączał klime, a nie jak włączał.

Osmola 04-10-2011 16:36

Odp: Śmierdząca klimatyzacja
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] o takim sprzętem mi robili. Mam nadzieje ze przejdzie ten smród.

jvc 04-10-2011 17:42

Odp: Śmierdząca klimatyzacja
 
Jeżeli takim samym to katastrofa, taki to możesz sobie do domu sam kupić i zrobić ozonowanie trwające 4-5 godzin z przerwami 30 minutowymi ,raz z włączoną klimą ,raz bez , wtedy może pomoże, my mamy w firmie ozonator z wydajnością 1000mg/h i czasem wypadało by zrobić ze dwa razy po 45 minut żeby był efekt.

dg. 04-10-2011 18:30

Odp: Śmierdząca klimatyzacja
 
podłączam sie pod temat. Moj problem wyglada nastepujaco:

wlaczam klime - wszystko cacy - chlodzi jak trzeba, nic nie smierdzi. miodzio.

wylaczam klime, wlaczam sam nawiew - tragedia. smierdzi, paruja szyby ect.

wczensiej kiedy klima nie dzialala nawiew dzialal ladnie. teraz od pol roku kiedy klima zrobiona (nowy osuszacz -fabrycznie nowy), nabita klima w tym roku, filtr kabinowy wymieniany ostatnio na wiosne gdy dziala sam nawiew to smierdzi.

nie wiem o co chodzi, zazwyczaj to chyba odwrotnie... klima chodzi smierdzi, nie chodzi nie smierdzi.

nie kumam....

jvc 04-10-2011 18:48

Odp: Śmierdząca klimatyzacja
 
Generalnie z klimy śmierdzi dopiero jak się ja wyłączy ,dobrze odgrzybić i powinno być OK, tylko przy tym obowiązkowo trzeba ponownie wymienić filtr niestety


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.