Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Czy miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem w (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=28737)

ghost41 12-08-2007 13:59

Czy miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem w
 
Czy miałes problem z pompą wtryskową lub jej sterownikiem w swoim dieselu ?

Madaw 12-08-2007 14:12

ja nie miałem odkąd kupiłem swojego focusa w lutym.

dwoje19 12-08-2007 15:55

Cytat:

Napisał Madaw
ja nie miałem odkąd kupiłem swojego focusa w lutym.

Oj!...ja bym się nie odważył tak publicznie już więcej przechwalać :).

Madaw 12-08-2007 16:21

zadał pytanie to odpowiedzialem :) mslisz ze zapeszylem ? :fcp15

PP 12-08-2007 16:32

Ja chyba nie muszę się rozpisywać i każdy z zaglądających na forum zna moją historię (bo to już u mnie stało się obsesją), ale skoro pytacie to tak rozpisze żeby było jasne:
- awaria sterownika (pompa w porządku)
- naprawiono w Hrecki Bosch w Leźnie
- koszt ok. 4000zł.
- przebieg w czasie awarii 132000km
- auto przyjechało do kraju w czerwcu a padło w grudniu 2006
- rok gwarancji
- zdechło jak wyprzedzałem na styk (serce w gardle)
Pozdrawiam
Piotr :fcp29

Karkon 12-08-2007 17:25

Moja padła przy przebiegu 159 tyś. Regeneracja pompy i wymiana sterownika w serwisie Bosch w Gdańsku wyniosła 3100 zł.
Pompy typu VP występują w wielu markach TD, padają przy przebiegu 150 - 200 tyś.

dwoje19 12-08-2007 17:26

Cytat:

Napisał Madaw
zadał pytanie to odpowiedzialem :) mslisz ze zapeszylem ? :fcp15

Odpukaj w niemalowane i spluj trzy razy przez ramię :fcp3

A moja historia wygląda tak:
Kupiłem auto i dosłownie miesiąc po kupnie pojechałem do sklepu motoryzacyjnego po części do malucha.Gdy wróciłem do auta to już go nie odpaliłem.Najciekawsze jest to,że był to piątek trzynastego (poprostu nie mogłem uwierzyć).Na początku sądziłem,że nie było żadnych objawów ale gdy odebrałem auto po remoncie to teraz już wiem,że mój problem z gazem był właśnie objawem padającej pompy.Gaz był strasznie czóły na dotyk nogi i gdy przy ruszaniu tylko dotknęło się gazu to auto rwało do przodu i wchodził silnik na wysokie obroty.Po wymianie sterownika jest już znacznie inaczej,też rwie do przodu ale należy tego gazu trochę wcisnąć.Niestety nie stwierdziłem żadnego spadku mocy przed padnięciem jak to pisali niektórzy.
A teraz koszta:
wymiana sterownika i dodatkowo jeszcze wymiana pompy wody (bo już się zacierała) kosztowało mnie to wszystko 4070zł.Do tego należy jeszcze dodać 150zł dla mechanika który mnie cholował do swojego warsztatu i sprawdzał auto jako pierwszy co mogło paść.Dopiero gdy nie dał rady to zabrałem auto na diagnostykę i tam już je naprawiałem.
Auto sprowadzone z Belgii :(.

PP 12-08-2007 19:11

Dajcie znać jeśli komuś padł dwa razy sterownik, bo nie wiem czy inwestować sobie w autko czy się go pozbyć jak skończy się gwarancja.
Jeśli piszecie że padł Wam sterownik to piszcie czy auto sprowadzone , bo jakoś ostatnio na forum sypią się w sprowadzanych foxach i jestem ciekaw czy to się sprawdzi.
Pzdr
Piotr

macqbat 12-08-2007 19:28

Nie. Kupiony w kraju, licznik 155000 km, ale przejechał pewnie spooooro więcej, kupiony od firmy i jeździ(ł) w firmie... :509:

dragan36 13-08-2007 09:40

Witam,
u mnie podobnie jak u PP. Padła pompa podczas wyprzedzania TIR'a(w nocy - lepiej byc nie moze), na szczescie szybko sprzeglo i sila rozpedu zdazylem wyprzedzic i zjechac na pobocze.aki numer jeszcze raz :fcp5
Naprawa w serwisie 5000. Ni powiedzieli czy to sterownik czy pompa generalnie powiedzieli ze pompa do wymiany. Tak to juz jest z serwisami :/ Wymiana oczywiscie na rgenerowana i z roczna gwarancja. Foka miala 180kkm sprowadzona jak miala 162kkm.
Szkoda gadac.... szczegolnie jak mi powiedzieli ze nowa pompa (sama czesc bez robocizny 9 000). Wartosc samochodu 19000. Cos im sie chyba w glowach....pop....lo.
No i tak teraz juz nie oplaca sie sprzedac do konca jej dni albo moich jak mi wytnie raz jeszcze taki numer :fcp5


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.