Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500 zł. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=108273)

diablusia 26-08-2010 12:09

Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500 zł.
 
Witam,
będę zmuszona założyć do mojej babci gaz. Mieszkam w Bydgoszczy obdzwoniłam kilka punktów i cena za założenie to 1500 -1600zł Mam pytanie co myślicie o ew. układzie gazu używanego? (wiadomo że używany bez gwarancji itp) nowy - 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów. Czy ktoś z was w ostatnim czasie zakładał gaz i jaka była mniej wiecej cena i co ew. myślicie o tym czy lepiej dołożyć i założyc nowy czy zaoszczędzić i kupić używany ... jeśli już założe nowy - wiadomo fiesta 1992 rok - (monowtrysk, 1.1 silnik) czy w razie jakby np. za 2 lata odmówiła posłuszeństwa można wymontować instalacje i założyć do innego auta?? troche zależy mi na czasie od października będę jeździć na uczelnie 100km dziennie... pozdrowienia i dziekuje za pomoc

darmodziej 26-08-2010 15:22

Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500
 
Nie napisałaś, jaka to instalacja, ile ta używana kosztuje i ile ma lat. Pamiętaj, że zbiornik jest ważny 10 lat i później trzeba go wymienić lub legalizować.

stasiek49 26-08-2010 15:29

Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500
 
zakładaj nowy,z używanym mgą być problemy na przeglądzie

diablusia 26-08-2010 15:51

Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500
 
Instalacja będzie montowana w miejscu na koło zapasowego. Jeśli chodzi o użye to jeszcze tak dokładnie się nie rozglądałam to świeży pomysł i naszło mnie tak z tą używaną;) a jeśli chodzi o przegląd to wujek ma stacje kontroli więc raczej problemów nie będzie ale... bezpieczeństwo to podstawa sprawę finansuje mi i tak mama, i zapewne na raty a więc chyba jednak zdecyduje się na nową

dresat 26-08-2010 17:05

Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500
 
Cytat:

Napisał diablusia (Post 1497158)
Instalacja będzie montowana w miejscu na koło zapasowego.

Witaj, diablusia!
W miejsce koła zapasowego zwykle montuje się tylko zbiornik, reszta instalacji mieści się w komorze silnika; zapasówkę masz w koszu pod podłogą bagażnika...to nie najciekawsze rozwiązanie dla zbiornika gazu. Potrzebujesz całego bagażnika w jakim celu, skoro są zbiorniki walcowe montowane przy jednym z nadkoli...?

diablusia 26-08-2010 20:10

Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500
 
dresant mógłbyś to bardziej rozwinąc? tzn ja potrzebuje bagażnika tak czy siak w przypadku wyjazdow wakacyjnych weekendowych etc;) gdzieś trzeba się pomieścić a taki zbiornik w nadkolu ile może kosztować?

dresat 27-08-2010 06:56

Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500
 
Cytat:

Napisał diablusia (Post 1497310)
taki zbiornik w nadkolu ile może kosztować?

diablusia:
nie napisałem, że "w nadkolu", tylko przy nadkolu, czyli między - powiedzmy - tylną lampą a tylnym oparciem; walcowy zbiornik. Masz wówczas 2/3 bagażnika na bambetle a jeszcze jest tylna kanapa (zakładam, że wyjazd solo)...

Marek 28-08-2010 18:34

Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500
 
tylko nowa instalka.używanej nikt Ci w dowód nie wbije więc nawet wujek diagnosta nie pomoże.

mascom 28-08-2010 21:27

Odp: Fiesta 1.1 czy opłaca się założyć używaną instalację ? Nowa to koszt około 1500
 
Instalacje mozna sobie wsadzić ale nikt tego nie zalegalizuje. Jedyny sposób to odżałować trochę kasy i kupić nową. Niestety przy każdej zmianie samochodu trzeba inwestować w "nową" instalacje montowaną w warsztacie. Trochę głupio bo graty do sekwencji kosztują 1800zł a za montaż trzeba dać 500zł przy czym i tak najczęściej mechanicy sp#$#@ą montaż.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.