Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Szybki sposób na wyjęcie tylnego siedzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177284)

idn59 05-03-2013 18:31

Szybki sposób na wyjęcie tylnego siedzenia
 
Witam wszystkich
Proszę o porady jak szybko zdemontować siedzenie tylnej kanapy w kombi.Wybieram się jutro do marketu po większe zakupy , dzisiaj próbowałem złożyć tylną kanapę, ale okazało się , że siedzenie ma przykręcone zawiasy do nadwozia. W moim poprzednim samochodzie (megane kombi) można było szybko wyjąć z zawiasów siedzenie , myślałem , że podobnie będzie w Focusie.
Czy nie ma innego szybkiego sposobu na demontaż siedzenia , czy za każdym razem trzeba odkręcać te śruby, pamiętając o wożeniu ze sobą specjalnego klucza?
Pozdrawiam wszystkich

maciekmisi 05-03-2013 19:49

Odp: Szybki sposób na wyjęcie tylnego siedzenia
 
1 załącznik(i)
Nie rozumiem w czym problem, sam napisałeś że siedzisko jest na zawiasach. Siedzisko jest ruchome - wystarczy odchylić w stronę przednich siedzeń i możesz złożyć oparcie tylnej kanapy. Tak jak na tym zdjęciu

pretorian2 05-03-2013 19:57

Odp: Szybki sposób na wyjęcie tylnego siedzenia
 
widać, że nie miałeś francuza (bez skojarzeń hehe), siedzisko jest demontowalne za pomocą ręki, w fokach jest przykręcone na stałe - niestety. Oczywiscie można to odkręcić ale to całkiem zmienia pojecie szybkiego demontażu, totalny bezsens. Co jak co, ale w poprzednim peugeocie było kilka fajnych rozwiązań, których teraz mi bardzo brakuje.

idn59 05-03-2013 21:25

Odp: Szybki sposób na wyjęcie tylnego siedzenia
 
Chodzi mi o uzyskanie płaskiej długiej przestrzeni ładunkowej . W meganie przesuwałem przednie siedzenie maksymalnie do przodu , kładłem oparcie , wyrzucałem tylne siedzenie i po złożeniu tylnego oparcia miałem ok 2,5 m w miarę płaskiej powierzchni. Z tego co widzę TTTM i można zapomnieć o szybkim dostosowaniu auta do przewożenia długich ładunków.
Pozdrawiam

mkaminski100 25-05-2013 10:23

Odp: Szybki sposób na wyjęcie tylnego siedzenia
 
Cytat:

Napisał idn59 (Post 1969868)
...i po złożeniu tylnego oparcia miałem ok 2,5 m w miarę płaskiej powierzchni. ...

Mozesz napisac jak policzyles te 2.5m?

idn59 25-05-2013 10:34

Odp: Szybki sposób na wyjęcie tylnego siedzenia
 
Zapomniałem dodać , że była to wersja kombi odległość od tylnej klapy do schowka pasażera ok. 2,5m

mkaminski100 25-05-2013 10:42

Odp: Szybki sposób na wyjęcie tylnego siedzenia
 
Czyli po zlozeniu tez przedniego siedzenia, bo 2.5 do przednich siedzen to w zadnym kombi nie osiagniesz.
Tylko jak skladales przednie siedzenie, bo Megane chyba nie ma calkowicie skladanego przedniego siedzenia (tak jak np mialy niektore Omegi czy Fiaty)

Niestety plastikowe zaczepy siedzisk w Megane dosc latwo pekaja, wiec nie jest to rozwiazanie na czeste wyjmowanie, ale na pewno jest to wygodne.
W Fordzie niestety nie zrobisz tego, jedynie mozesz zlozyc oparcie na siedzisko, jezeli chcesz miec w miare sensowna ladownosci

idn59 25-05-2013 16:30

Odp: Szybki sposób na wyjęcie tylnego siedzenia
 
Sposób prosty ale skuteczny-przednie siedzenie max do przodu , wyrzucić zagłówek, oparcie położyć(u mnie można było prawie poziomo). Po wyrzuceniu tylnego siedziska i położeniu oparcia była prawie płaska przestrzeń ładunkowa - wiozłem w ten sposób kilkadziesiąt desek 2,60m.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.