Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Pęknie szyba , co z tym zrobić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=245642)

Krisstopf 06-06-2016 21:28

Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
1 załącznik(i)
Witam dzisiaj zauważyłem coś takiego. Co z tym zrobić
, czy przednia szybę z ogrzewaniem można naprawić czy niestety konieczna będzie wymiana całej.
Czy po zalaniu tego uszczerbku specjalna żywica , pręciki ogrzewania będą dalej działały ?

dobo 06-06-2016 21:39

Odp: Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
Mogę się mylić, ale to najwyżej nie będą grzały tylko te przerwane. Pamiętam taką sytuację, jak komuś właśnie nie grzały dwa albo trzy pręciki, no i zostawał taki pasek zamarznięty, więc może tutaj analogicznie.

slawek-kali 06-06-2016 22:10

Odp: Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
Uszkodzona jest tylko zew. warstwa. Smart repair zalatwi sprawe.
Nie trzeba wymieniac szyby ;)

robsto 08-06-2016 10:27

Odp: Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
Możesz się przejechać do jakiegoś sensownego serwisu i zapytać u wypełnienie czegoś takiego, nie jest to duże więc powinno dać radę.

ridcully76 08-06-2016 11:07

Odp: Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
Też mam podobny pajączek i zastanawiam się co z tym robić. Auto już ubezpieczone i AC jest więc mam 3 opcje:
1. Naprawiać punktowo tą żywicą, tylko trzeba znaleźć dobrych fachowców od tego,
2. Nic nie robić, a jak poleci dalej lub okaże się że nie grzeje to wymieniać całą z AC
3. Wymieniać teraz całą z AC.
To, że będę miał wymienioną szybę to mi nie przeszkadza. Ale interesują mnie w sumie dwie rzeczy:
- czy robota jest skomplikowana tzn. czy jest duże prawdopodobieństwo że ktoś taką naprawę spierd... i dopiero będę miał problem co dalej,
- czy policjanty czepiają się takich odprysków.
W sumie najbardziej mam chęć na razie nie ruszać dopóki dalej nie poleci i będzie grzało.
P.S. u mnie jest po stronie pasażera, siedząc za kierownicą nawet tego nie widzę bo lusterko zasłania.


Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

dobo 08-06-2016 12:08

Odp: Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
I zabranie dowodu rejestracyjnego przy rutynowej kontroli policyjnej. Ja miałem pęknięta szybę, nawet nie widziałem, bo była na dole, na tej czarnej farbie (?). Policjant się tego dopatrzył. Uratowało mnie to, że byłem w trasie, daleko od domu i że pęknięcie nie weszło jeszcze z tego czarnego dalej.

ridcully76 08-06-2016 12:17

Odp: Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
No tego się obawiam najbardziej, chyba trzeba będzie jednak zrobić tą naprawę. Koszt 80 zł z tego co się dowiedziałem.

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

jvc 08-06-2016 13:21

Odp: Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
1 załącznik(i)
Kolego naprawiałem podobne uszkodzenie jak nie gorsze. ( kamień przy 180km/h :( ) Koszt naprawy u dobrego fachowca to 100 zł.
Jak pomyślałem o wymianie z AC , to żeby później dobrze grzała i nie ciekła to mi się odechciało .
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mch12 08-06-2016 14:08

Odp: Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
Witam,
mam takie samo pęknięcie od strony pasażera , też miałem dylemat żeby naprawiać z AC ale się rozmyśliłem - nie wiem na kogo trafię z polecenia AC bo to trzeba chyba robić w autoryzowanym i dedykowanym serwisie . Póki co jeżdżę tak od 1,5 roku- szyba grzeje i nic więcej się nie powiększa. peknietaje ta pierwsza warstwa szyby - nie wiem ile jest warstw

nabuchodonozor 08-06-2016 15:13

Odp: Pęknie szyba , co z tym zrobić ?
 
ja bym to robił jak najszybciej, bo tez miałem, jeździłem, przyszły upały , klima na maxa i różnica temperatur zrobiła swoje, pękła na cztery strony w jedno popołudnie...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.