Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Klima- jak jest ciepło to śmierdzi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=286461)

kmop 22-09-2018 22:41

Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
Witam. Jakiś czas temu zaczeło mi śmierdzieć z klimatyzacji stara szmatą przez pierwsze 2-3 sekundy po uruchomieniu auta, ale tylko wtedy gdy na zewnątrz jest ciepło. Przy temperaturach około 10-15 stopni na zewnątrz jest ok.
Pojechałem do serwisu i usłyszałem że to tak jest i powinienem wyłaczać klime 5-10 minut przed wyłączenie auta. Jak dla mnie to coś nie tak, bo to nie jest moje pierwsze auto z klimatyzacją, ale pierwszy raz karzą mi wyłączać klime. A co jeśli ja jeżdze po mieście na krótkich odcinkach to musze latem jeżdzić bez klimy i przy otwartych oknach żeby mi nie śmierdziało stara brudną szmata w samochodzie.Czy ktoś już ten temat przerabiał. :569:

MARR 22-09-2018 22:59

Odp: Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
Ale jaja :) Nie mów, że to usłyszałeś w ASO?
Klima śmierdzi zwykle gdy jest zasyfiona - grzybki mają pole do popisu :) No i pytanie kiedy ostatnio miałeś wymieniany filtr kabinowy?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Pitol321 22-09-2018 22:59

Odp: Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
Mam cały czas kimę na Auto i nic mi nie śmierdzi.
Raz w roku czyszczenie klimy.

Misiek_WR 23-09-2018 07:29

Odp: Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
Przerabiałem taki sam efekt u siebie w S-Max miesiąc temu. Na początek zaaplikowałem ozonowanie ale rozwiązało to problem tylko na tydzień. Dopiero zalanie parownika / wymiennika chemią pomogło w 100%. UWAGA - trzeba od razu wykorzystać całą puszkę wprowadzając długą rurką preparat po zdemontowaniu rezystora wentylatora wprost do wymiennika (lewa strona kanału powietrznego). Pomiędzy rezystorem a wymiennikiem nie ma już wentylatorów oraz elektroniki, która uległaby zalaniu. Druga opcja to wprowadzenie preparatu poprzez odpływ skroplin pod samochodem ale bez kanału lub podnośnika nie do ogarnięcia. Moja puszka miała 400 ml środka do dezynfekcji klimatyzacji.

kmop 23-09-2018 16:44

Odp: Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
No fakt serwisu klimy nie robiłem w tym roku, ale przecież to jest roczne auto i co dziwne śmierdzi tylko jak jest gorąco na zewnątrz. Ja miałem klimatyzacje włączoną w każdym poprzednim aucie i nigdy nie było smrodu mimo iż klime serwisowałem zawsze raz na dwa lata. Ale najbardziej mnie rozwaliło to co usłyszałem w serwisie.:569:
Teraz temperatury są niższe więc też i nie smierdzi g:DD , ale musze coś z tym zrobić:619:

jvc 25-09-2018 10:28

Odp: Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
Cytat:

Napisał kmop (Post 3033170)
Pojechałem do serwisu i usłyszałem że to tak jest i powinienem wyłaczać klime 5-10 minut przed wyłączenie auta.

5-10 minut to może bez przesady , 2-3 minuty wystarczy.

Cytat:

Napisał kmop (Post 3033362)
Ale najbardziej mnie rozwaliło to co usłyszałem w serwisie.

No bo tak się powinno robić, później są płacze że śmierdzi.
Fakt że może się to przytrafi jednemu na stu ,ale Ty akurat pewnie trafiłeś.

PaMan 25-09-2018 10:44

Odp: Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
Miałem podobnie w Passacie. Zapchały się odpływy wody z podszybia, woda stała i śmierdziała. Nie wiem jak w Mondeo jest to rozwiązane.

kuba1961 25-09-2018 11:45

Odp: Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
Wymień filtr.
Odgrzyb klimatyzację - solidnie.
Sprawdź czy odpływ wody z klimy nie jest zapchany.

Klima śmierdziała mi zawsze po serwisie rocznym w ASO. Tak było w dwóch Mondeo i dwóch Focusach.

rzepak 25-09-2018 13:03

Odp: Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
walczyłem z tym odkąd mam mondeo, u mnie niby jakaś osłona czy inna mata czy coś niby przyciskało odpływ wody, ale generalnie i tak po każdym odgrzybianiu po miesiącu i tak zaczyna być czuć lekko nieprzyjemny zapach.

kmop 27-09-2018 20:37

Odp: Klima- jak jest ciepło to śmierdzi
 
Coś Ford w tym temacie spierdzielił. W każdym moim wcześniejszym aucie używałem klimatyzacji cały rok na okrągło bez wyłączania i nigdy w żadnym mi nie śmierdziało. Ale mimo wszystko zrobie serwis klimy z dezynfekcją i wymianie filtr. Bede dalej uzytkować klimy do ostatnich metrów pod domem, bo po to ona jest. :619:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.