Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Wyciszyłem maksia... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66720)

ph71 08-04-2009 13:02

Wyciszyłem maksia...
 
...no i stało się...
Podjąłem i zrealizowałem "męską" decyzję o dodatkowym wyciszeniu auta (czworo drzwi + podszybie) Dynamatem Extreme. Przy okazji wymieniłem oryginalne głośniki na DLS RS6 (z przodu) i DLS 126 (z tyłu). Efekt?
Znaczne ograniczenie szumów powietrza przy 150km/h oraz jeszcze lepsze brzmienie z głośników. Co prawda muszą się jeszcze co najmniej kilkadziesiąt godzin układać, ale już słychać, że jest jeszcze lepiej niż było...:)
Po przejechaniu pierwszych 50km po tej akcji mogę polecić to rozwiązanie tym, którzy podobnie jak ja nie lubią "zbędnych dźwięków" w czasie jazdy.
Przy 120km/h zrobiło się już baaaardzo rodzinnie :fcp2 no i drzwi zamykają się jak w limuzynie...

Hit 09-04-2009 21:43

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Co to jest ten Dynamat - jakaś mata wygłuszająca, jak myślę? Brzmi ciekawie bo nie lubię hałasów w aucie, chętnie bym poznał szczegóły. Ile to kosztuje z montażem i czy przypadkiem nie jest bardzo ciężkie? Głośniki też muszę wymienić bo mam radyjko z DVD i Navi a te papierowe cieniutko grają, cieniutko :(

jarecki46 09-04-2009 22:21

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cieniutko ? ja też mam panel Navi i poza tym,że drzwi trochę rezonansują to gra niezle,ale kwestia ucha pewnie:wink:

wit007 10-04-2009 08:28

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Dynamat to mata wygluszajaca, korzystaja z niej montazysci car audio. Niestety dosc droga. Ale za to lekka.

pewy 10-04-2009 09:22

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Witam, Dynamat przykleiłeś na gąbke pod tapicerka czy zamiast niej?Pozdrawiam

ph71 10-04-2009 10:55

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Odpowiadając na pytania z postów w temacie odpowiem tak:

1. Dynamat Extreme - profesjonalna mata wygłuszająca stosowana przez firmy Car Audio (jak zostało wspomniane wcześniej), pod głośniki lub lepiej na całe drzwi.
2. U mnie są 3 warstwy - jedna od wewnątrz na poszyciu zewnętrznym, dwie na kratownicy wewnątrz drzwi, na której mocowane są elementy sterowania szybami, linki, głośniki etc.
3. Wygłuszono 4 drzwi + dodatkowo podszybie (Dynamat + wypełniacze pianka itp. w zależności od miejsca), ponieważ przeszkadzało mi specyficzne buczenie z kolektora dolotowego przy 2500 obr./min. przy ustabilizowanej prędkości na tempomacie. Było to o tyle łatwe, że w maksiu w przeciwieństwie do galaxy podszybie jest dwuczęściowe - tą część pod szybą stosunkowo łatwo zdjąć (klipsy).
4. Mam Navi DVD i jak zobaczyłem jakie głośniki Ford wkłada do zestawu Navi za 8 koła, to mi ciśnienie skoczyło :533: (20W made in china).
5. Zdecydowałem się wymienić głośniki, ponieważ oryginały w mojej subiektywnej grały bardzo przeciętnie (min. wspomniany rezonans, brak chociażby zadawalających basów), a nie chciałem do tej operacji podchodzić ponownie... Dodatkowego wzmacniacza nie zakładałem (min. + 1200zł).
5. Szczegóły montażu znają tylko montażyści z Audio Complex-u w Poznaniu, nie chciałem robić tego sam, aby efekt był optymalny. Po drugie auto nie kosztowało 5zł i nie chciałem czegoś spaprać...:wink:
6. Przyjrzę się jeszcze nadkolom, ale te akurat łatwo zrobić samemu, jeśli uznam to za konieczne.
7. Właściciele wersji 7 osobowej, w szczególności na kołach 16" mają pod tym względem lepiej (dodatkowa warstwa tłumiąca z siedzeń) :)
8. Koszty - całość 2500zł. Głośniki z montażem 1200 zł, reszta maty (poszło sporo, bo drzwi w maksiu mają swoją powierzchnię :?) no i robocizna - cały dzień...
9. Reasumując - decyzja słuszna, bo auto na wiele lat, w bogatej wersji, nie chcałem mat dekarskich ani asfaltów, bo to nie używka za parę tysięcy złotych... Teraz pozostaje mi poczekać na ostateczne ułożenie się głośników, wg fachowców min. 50 godzin pracy.
Ciekawostka: obecnie nie używam korektora dźwięku, kontur (loudness) nieznacznie, a głośniki już grają lepiej, szczególnie jak się im zapoda...:D

Hit 10-04-2009 11:51

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Dzięki za info - cenne wiadomości do wykorzystania od zaraz. Czuję, że zrobię w moim to samo, warto nawet do Poznania śmignąć :)
Jak długo auto stoi w warsztacie?
Co do wersji 7 osobowej to potwierdzam, z złożonymi fotelami 3 rzędu jest zdecydowanie ciszej.

ph71 10-04-2009 12:02

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał Hit (Post 1135496)
Dzięki za info - cenne wiadomości do wykorzystania od zaraz. Czuję, że zrobię w moim to samo, warto nawet do Poznania śmignąć :)
Jak długo auto stoi w warsztacie?
Co do wersji 7 osobowej to potwierdzam, z złożonymi fotelami 3 rzędu jest zdecydowanie ciszej.

Wstawiłem o 8.00, odebrałem o 18.00

BTW Jutro jadę na święta, 2 x 400 km w tym autostrada i będą miał pełniejszy obraz...

wit007 10-04-2009 12:03

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Daj spokoj z Poznaniem, w 3M tez masz dobre warszaty - polecam np. Car Audio Reda.

ph71 10-04-2009 12:12

Odp: Wyciszyłem maksia...
 
Cytat:

Napisał wit007 (Post 1135512)
Daj spokoj z Poznaniem, w 3M tez masz dobre warszaty - polecam np. Car Audio Reda.

Każdy DOBRY warsztat car audio sobie z tym poradzi, czy to z Poznania, Trójmiasta czy innego miejsca...:one:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.